Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Duncan
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Auburn
Camas Valley
Cozad Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 11-1 3:44
M. Leck
Mascoutah
IWCOA 2024 S Sect Granite City
Round 2
126
02/03
L
DEC 6-5
I. Johnson
Litchfield
IHSA 1A Regional @ Auburn
Consi Semis
132
02/03
W
F 0-0 3:06
K. Lockhart
Springfield (Sacred Heart-Griffin)
IHSA 1A Regional @ Auburn
Semis and WB3
132
02/03
L
F 2-0 1:53
R. LaPlante
Carlinville
IHSA 1A Regional @ Auburn
Quarters and WB1
132
01/31
W
F 12-3 1:59
D. Weaver
Glendale
Camas Valley Senior Night Duals
Round 1
126
01/31
W
DEC 12-5
L. Flores
Glendale
Camas Valley Senior Night Duals
Round 1
126
01/27
W
F 4-2 1:53
P. Wafer
Douglas
Special District Duals
Round 1
120
01/27
L
F 2-0 1:01
T. McMasters
Westville
2024 Rich Lovellette Invitational
Round 3 Friday
132
01/27
L
F 9-1 3:13
R. LaPlante
Carlinville
2024 Rich Lovellette Invitational
Round 2 Friday
132
01/24
W
DEC 9-8
R. Miller
Glide
Special District Duals
Round 1
120
01/24
L
TF 15-0
E. Hatfield
Glide
Special District Duals
Round 1
120
01/20
L
F 2-0 0:48
B. Fathauer
Shelbyville
2024 Randy Bowman Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/20
W
DEF 0-0
A. Finch
Deer Creek-Mackinaw
2024 Randy Bowman Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/20
W
TF 23-6 5:30
J. Jr.
Midwest Central
2024 Randy Bowman Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/20
L
F 0-0 3:02
C. Culbertson
Rantoul
2024 Randy Bowman Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/06
W
F 2-0 0:41
M. Bruce
Springfield (H.S.)
Jeff Gardner Memorial JV Tournament
Placement Matches (16 Man)
132
01/06
L
F 4-6 5:24
J. Vallar
Chatham (Glenwood)
Jeff Gardner Memorial JV Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/06
W
F 16-11 4:23
C. Boatright
Tolono (Unity)
Jeff Gardner Memorial JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/29
W
F 9-3 2:44
T. Burgess
Pontiac
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
132
12/29
W
F 4-2 3:41
J. Bicknell
Olympia
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
132
12/29
L
F 2-0 2:33
H. Erwin
Knoxville
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
138
12/29
L
MD 8-0
L. BUTTS
St. Joseph-Ogden
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
138
12/29
L
F 2-5 2:00
A. Louderback
Camp Point Central
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
132
12/27
W
DEC 8-3
C. Conaway
Mt. Zion
Jack Gardner Memorial JV Tournament
Placement
132
12/27
L
TF 16-0 5:54
R. LaPlante
Carlinville
Jack Gardner Memorial JV Tournament
ALL SEMIS
132
12/27
W
F 9-2 3:01
A. Dalby
Mt. Zion
Jack Gardner Memorial JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/27
W
TF 16-0 3:18
K. Weatherly
O`Fallon (H.S.)
Jack Gardner Memorial JV Tournament
round 1
132
12/09
L
F 5-4 2:43
C. Terry
Orion
Rex Avery PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
132
12/09
L
F 5-0 2:41
J. Jochums
Canton
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
132
12/09
W
F 14-0 3:45
C. Zumwalt
Litchfield
Rex Avery PORTA Invite
Round 1 (32 Man)
132
12/02
W
F 10-5 4:53
R. Regan
Carlinville
Litchfield Super Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/02
W
F 2-0 1:15
C. Robinson
Litchfield
Litchfield Super Duals
Round 3 (6 Team)
132
12/02
L
F 2-0 0:54
T. Miller
PORTA
Litchfield Super Duals
Round 5 (6 Team)
132
12/02
L
M FOR 4-1
L. riggs
Roxana
Litchfield Super Duals
Round 4 (6 Team)
132
11/25
W
F 2-5 5:02
A. Zanger
Quincy (Notre Dame)
Tom Carmody
Placement Matches (16 Man)
138
11/25
W
F 6-4 1:17
T. Lane
Jerseyville (Jersey)
Tom Carmody
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
11/25
W
F 5-0 1:34
O. Hirstein
Chatham (Glenwood)
Tom Carmody
2nd Wrestleback (16 Man)
138
11/25
L
F 1-2 3:37
G. Weischedel
Vandalia
Tom Carmody
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
11/25
W
F 6-1 1:51
W. Conover
Jacksonville (H.S.)
Tom Carmody
Round 1 (16 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/20
L
MD 9-1
B. Anderson
The Wrestling Factory
Best Of Town Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
138
03/20
W
DEC 7-5 SV
M. Campball
Omaha Skutt Catholic
Best Of Town Duals
Quarterfinals (8 Team)
138
03/20
L
F 13-3 3:51
H. Guorley
Elite Boys
Best Of Town Duals
Placement Matches (8 Team)
138
02/05
W
F 0-0
T. Peters
South Umpqua
Douglas Invitational
Round 1
113
02/01
W
F 13-6
P. Wafer
Douglas
Douglas Invitational
Round 1
113
01/06
W
F 6-3 2:26
L. Stewart
Lowell
Glendale Double Dual
Round 1
113
01/06
W
TF 17-2
D. Weaver
Glendale
Glendale Double Dual
Round 1
113
01/06
L
MD 13-2
j. conn
Illinois Valley
Glendale Double Dual
Round 1
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024