Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tessa Gross
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
E4-Napoleon G-S
Napoleon
Napoleon G-S
Royal Force
Royal Force Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-0 0:49
K. Schlotz
W1-Minot
2024 NDHSAA Girls State Duals Tournament
Quarterfinals
112
02/17
L
Replay
F 4-0 2:42
J. Davis
E2-Carrington
2024 NDHSAA Girls State Duals Tournament
Semis & 1st Wrestleback
112
02/17
W
Replay
F 5-2 2:17
j. korbl
E3-Fargo
2024 NDHSAA Girls State Duals Tournament
Placement Matches
112
02/09
L
F 6-4 2:17
E. Dutt
Central Cass
NDHSAA Girls East Region
Quarters & 1st WB (16 Man)
112
02/09
L
F 0-2 1:12
A. Nitschke
South Border
NDHSAA Girls East Region
Round 1 (16 Man)
112
02/02
L
F 5-2 3:54
J. Davis
Carrington
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
112
02/02
W
F 2-0 1:42
S. LaFontaine
Grand Forks
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
2nd Wrestleback (8 Team)
112
02/02
W
F 5-0 1:11
A. Ross
West Fargo United
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
Semis & 1st WB (8 Team)
112
02/02
L
F 2-0 0:13
t. laidlaw
Fargo
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
3rd & 5th
112
01/27
L
F 2-0 0:13
A. Ness
Barnesville
2024 Belle of the Brawl
Consi Semi & JV Placing
112 JV
01/27
W
F 2-3 1:40
E. Dutt
Central Cass
2024 Belle of the Brawl
Semis & WB
112 JV
01/27
W
F 0-0 1:24
E. Leffleman
Bemidji
2024 Belle of the Brawl
WB2
112 JV
01/27
L
F 5-1 3:24
B. Praska
Bismarck
2024 Belle of the Brawl
Round 2
112 JV
01/20
L
F 13-1 4:46
A. Yates
Harvey - Wells County
2024 Girls Panther Booster Tourney
4th WB 32 and 2nd WB 16
112
01/20
L
F 8-0 2:50
A. Engwicht
New Salem - Almont
2024 Girls Panther Booster Tourney
Prequarters
112
01/05
L
F 3-0 1:49
V. Hoffman
South Border
2024 Bismarck Rotary - Girls
Round 2 Champ & WB (32 Man)
112
01/05
L
F 3-2 4:00
K. Schlotz
Minot
2024 Bismarck Rotary - Girls
Round 1 (32 Man)
112
12/30
W
F 11-1 2:28
S. Ibach
West Central Wrestling Club
2023 Rumble on the Red - Youth
Round 6
71-79
12/30
W
F 5-0 0:59
S. Rau
Royal Force
2023 Rumble on the Red - Youth
Round 6
71-79
12/30
W
F 2-0 1:12
L. Genereux
Crookston
2023 Rumble on the Red - Youth
Round 5
71-79
12/30
L
F 7-1 2:42
L. Kallal
New Prague
2023 Rumble on the Red - Youth
Round 4
71-79
12/30
W
F 9-2 1:54
R. Jorgensen
Carrington Pitcrew
2023 Rumble on the Red - Youth
Round 2
71-79
12/30
W
F 2-0 0:22
C. Skibicki
Roseau
2023 Rumble on the Red - Youth
Round 1
71-79
12/28
L
F 5-2 4:46
T. Laidlaw
Fargo
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 4- Qtrs & WB
112
12/28
W
F 0-2 1:18
T. Evjen
Byron
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 3
112
12/28
L
F 2-0 1:56
D. Ireland
Bismarck
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 2
112
12/28
W
F 2-0 2:35
K. Bartel
Byron
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 1
112
12/02
W
F 4-0 1:24
A. Kerr
Bowman County/Beach
Velva Invitational 2023- Girls Division
Final Rounds
112
12/02
L
F 4-0 0:47
A. Jacobson
Rugby
Velva Invitational 2023- Girls Division
Round 4
112
12/01
L
F 2-0 1:00
Q. Whiteford
Williams County
Velva Invitational 2023- Girls Division
Round 3
112
12/01
L
F 2-0 1:37
A. Yates
Harvey
Velva Invitational 2023- Girls Division
Round 1
112
12/01
W
F 2-0 1:45
A. Reimche
Carrington
2023 Napoleon Girls` Early Bird
3rd Place
112
11/30
L
F 5-0 1:04
A. Yates
Harvey - Wells County
2023 Napoleon Girls` Early Bird
Semis
112
11/30
L
F 5-0 2:28
V. Hoffman
South Border
2023 Napoleon Girls` Early Bird
Quarterfinals/2nd Rd WB 16 Man
112
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
MD 10-0
A. Richter
Pursuit Wrestling
2023 New Salem Kids` All-State
Round 5 (5 Man)
65-67
04/01
W
F 0-0 1:48
G. Werre
EEK Thunder
2023 New Salem Kids` All-State
Round 3 (5 Man)
65-67
04/01
L
F 0-0 0:15
J. Roorda
Hazen Wrestling Club
2023 New Salem Kids` All-State
Round 4 (5 Man)
65-67
04/01
L
DEC 8-4
B. Buckman
Killdeer Cowboys
2023 New Salem Kids` All-State
Round 1 (5 Man)
65-67
12/31
L
F 5-0 0:58
G. Anderson
Dakota Boyz
2022 Rumble on the Red - Youth
Round 4
64-67
12/31
W
DEC 4-2
K. Maresh
Valley City Express
2022 Rumble on the Red - Youth
Round 3
64-67
12/31
W
DEC 13-11
E. Johnson
Gladiators Wrestling Club
2022 Rumble on the Red - Youth
Round 2
64-67
12/31
W
DEC 7-5
R. Jorgensen
Carrington pit crew
2022 Rumble on the Red - Youth
Round 1
64-67
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024