Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Kalkhoff
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-0 0:19
B. Steffensen
Flat Earth
Spirit Lake Park Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket36
01/21
L
F 2-0 0:29
E. Hubbard
Team Train
Spirit Lake Park Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket36
01/21
L
F 10-0 1:38
E. Carney
North Union Little Warriors
Spirit Lake Park Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket36
12/17
L
F 2-0 0:25
B. Robbins
Alta Aurelia Warriors
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 3 (4 Man)
Weight Class47
12/17
W
DEC 6-2
I. Rouse
Little E-Hawk Wrestling Club
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 2 (4 Man)
Weight Class47
12/17
L
DEC 6-2
J. Hinners
Sioux Central
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 1 (4 Man)
Weight Class47
11/18
L
MD 13-1
M. Cole
Ankeny Wrestling Club
2023 Frank Gotch Tournament
Round 3 (4 Man)
Weight Class81
11/18
L
DEC 7-2
M. Messerly
SouthEast Valley Jaguars
2023 Frank Gotch Tournament
Round 2 (4 Man)
Weight Class81
11/18
L
F 2-0 0:28
W. Fridolfson
GCB-WBM
2023 Frank Gotch Tournament
Round 1 (4 Man)
Weight Class81
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
F 0-0
C. Gillis
North Union
SLP Youth Wrestling Tournament
Round 3
56-62
01/07
L
DEC 12-5
E. Pope
Spirit Lake Park
SLP Youth Wrestling Tournament
Round 2
56-62
01/07
W
DEC 12-9
K. Julius
Sibley
SLP Youth Wrestling Tournament
Round 1
56-62
12/05
W
F 9-3 2:43
R. McCollough
---
6th Annual Beastmode Classic
Round 3 (4 Man)
Bracket23
12/05
L
DEC 17-10
C. Rolfes
---
6th Annual Beastmode Classic
Round 2 (4 Man)
Bracket23
12/04
W
DEC 6-1
A. Hagen
Little E-Hawk Wrestling Club
6th Annual Beastmode Classic
Round 1 (4 Man)
Bracket23
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024