Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Denman
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Angola
Angola Elite
Angola Elite Wrestling
Springs Elite Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
DEC 15-10
K. Russell
Solid Tech Wrestling Club
Iron Eagle Freestyle
Round 2 (4 Man)
165
03/16
W
DEF 0-0
E. Doster
Warrior Regional Training Center
Iron Eagle Freestyle
Round 3 (4 Man)
165
03/09
L
MD 11-3
R. Biddle
East Noble TUF
ISWA Folkstyle State Finals
Round 7
157
03/09
L
DEC 11-9 SV
M. Young
South Bend Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
157
03/09
W
FOR 0-0
R. Myers
Carroll Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 1
157
03/03
W
DEC 9-2
C. Lundy
Elkhart
NorthWood March Matness
Round 3 (4 Man)
160
03/03
W
F 5-0 3:18
T. Dittman
Northwood Wrestling Club
NorthWood March Matness
Round 1 (4 Man)
160
02/25
W
FOR 0-0
D. Meinika
Columbia City Wrestling Club
West Noble Spring Tourney
Round 5 (6 Man)
143-155
02/25
W
TF 26-11 4:26
R. Myers
Carroll Wrestling Club
West Noble Spring Tourney
Round 4 (6 Man)
143-155
02/25
W
TF 17-2 2:09
D. Yutzy
N/A
West Noble Spring Tourney
Round 2 (6 Man)
143-155
02/25
W
TF 17-2 3:10
J. Klumpp
Prairie Heights
West Noble Spring Tourney
Round 1 (6 Man)
143-155
02/19
W
FOR 0-0
T. Sandusky
Eagles Elite Wc
Indy Nationals
True 2nd
157
02/19
W
Replay
DEC 11-5
K. Logan
Southport Wrestling Club
Indy Nationals
Finals
157
02/19
W
Replay
F 6-0 2:16
L. Schott
East Central Wrestling Club
Indy Nationals
Consi. Semis
157
02/19
L
Replay
MD 12-4
S. Breedlove
Center Grove Wrestling Club
Indy Nationals
Semi 16/32 (Nicoson)
157
02/19
W
Replay
F 6-0 2:53
L. McBee
Owen Valley
Indy Nationals
Quarters (Both)
157
02/18
W
Replay
DEC 3-0
B. Hester
Charlestown Pirates
Indy Nationals
2nd Wrestleback (64 Man)
157
02/18
W
Replay
F 2-0 1:00
F. Polanco-Ortiz
Hawkstyle Wrestling Club
Indy Nationals
Round of 32 and All
157
02/10
L
Replay
DEC 6-3
J. Jett
Cowan
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne (Coliseum)
Quarters (16 Man)
150
02/10
W
Replay
DEC 6-1
C. Prochaska
Fort Wayne Snider
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne (Coliseum)
Champ. Round 1 (16 Man)
150
02/03
L
DEC 9-5
B. Hagewood
Prairie Heights
IHSAA Regional @ Goshen
Placement (8 Man)
150
02/03
W
MD 15-2
P. Kleeberg
Central Noble
IHSAA Regional @ Goshen
Semis (8 Man)
150
02/03
W
F 5-0 2:58
W. Buck
Northridge
IHSAA Regional @ Goshen
Quarters (8 Man)
150
01/27
L
F 7-3 4:44
B. Hagewood
Prairie Heights
IHSAA West Noble Sectional
Placement Matches
150
01/27
W
DEC 6-4 SV
R. Biddle
East Noble
IHSAA West Noble Sectional
Semis and WB
150
01/27
W
F 2-0 0:23
T. Newcomer
West Noble
IHSAA West Noble Sectional
Quarters
150
01/20
L
DEC 5-0
B. Hagewood
Prairie Heights
NECC 2024 Championships
Placement Matches (16 Man)
150
01/20
W
F 13-2 3:59
J. Orick-Maurer
Garrett
NECC 2024 Championships
Semis (16 Man)
150
01/20
W
F 6-1 2:30
B. Williams
Fairfield
NECC 2024 Championships
Quarters (16 Man)
150
12/16
W
MD 11-0
L. Dreiband
Norwell
Wawasee December Super Duals
Round 5 (6 Team)
150
12/16
L
DEC 7-0
C. Smith
Plymouth
Wawasee December Super Duals
Round 1 (6 Team)
150
12/16
W
F 9-0 3:28
W. Buck
Northridge
Wawasee December Super Duals
Round 3 (6 Team)
150
12/16
W
F 14-5 2:13
A. Joley
FW Bishop Luers
Wawasee December Super Duals
Round 4 (6 Team)
150
12/16
W
F 11-1 2:28
B. YOUNG
Wawasee
Wawasee December Super Duals
Round 2 (6 Team)
150
10/01
L
Replay
TF 15-0 6:00
J. Williams
Pontiac Jr Huskies
2023 Grappler Fall Classic
placements
155
10/01
W
MD 10-2
D. Piehl
Michigan West WC
2023 Grappler Fall Classic
quarters
155
10/01
W
TF 16-0 5:20
C. Baert
Flagler Palm Coast
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
155
09/10
L
Replay
MD 12-0
C. Rathburn
Bishop Hartley
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1
153
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
DEC 4-3
D. Moon
Warsaw
Indiana Frosh-Soph State Championships
Day 2 Blood Round
145
02/25
L
Replay
DEC 4-2 SV
C. Wittkamp
Jay County
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
145
02/25
W
Replay
F 7-1 2:04
G. MacMillan
Elkhart Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
145
02/25
W
Replay
DEC 7-0
C. Couch
Edgewood High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
145
02/11
L
Replay
F 7-2 4:50
H. Hoover
North Miami
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne/New Haven
Champ. Round 1 (16 Man)
145
01/28
L
MD 9-1
B. Miller
Dekalb
IHSAA Sectional @ West Noble
Placement Matches
145
01/28
W
DEC 7-4
B. Schiffli
Lakeland
IHSAA Sectional @ West Noble
Semis and WB
145
01/28
W
F 2-0 1:55
R. Cearbaugh
Prairie Heights
IHSAA Sectional @ West Noble
Quarters
145
01/21
L
DEC 6-2
B. Schiffli
Lakeland
NECC 2023 Championships
Placement Matches (16 Man)
145
01/21
W
DEC 4-1
T. Clouse
West Noble
NECC 2023 Championships
Semis (16 Man)
145
01/21
W
DEC 9-2
J. Brandenberger
Westview
NECC 2023 Championships
Quarters (16 Man)
145
01/14
L
MD 14-4
B. Jones
Constantine
Garrett Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
01/14
L
DEC 4-0
B. Miller
DeKalb
Garrett Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/14
W
DEC 5-3
C. Biddle
East Noble
Garrett Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020