May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braxton Dean
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Milford
Okoboji
Okoboji Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-2 1:44
K. Danner
ELC
E-Hawk Middle School Scramble #2
Placement (4 Man)
Bracket 9
02/08
L
DEC 7-6
R. Doebel
Storm Lake
E-Hawk Middle School Scramble #2
Semis (4 Man)
Bracket 9
02/04
L
MD 14-5
J. Wulf
Mat rats
Iowa AAU NW District 1 @ Sioux City
Round 8
130
02/04
L
MD 9-1
C. Logue
Ironhawk Wrestling Academy
Iowa AAU NW District 1 @ Sioux City
Round 7
130
02/04
L
F 3-0 2:52
J. Wulf
Mat rats
Iowa AAU NW District 1 @ Sioux City
Round 3
130
01/21
W
F 2-0 1:23
Y. Polenychko
Ironhawk Wrestling Academy
Spirit Lake Park Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
Bracket64
01/21
L
TF 17-0 4:00
D. Kaedam
SBL Warriors
Spirit Lake Park Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
Bracket64
12/17
W
F 2-0 1:13
L. Muhlbauer
Spencer Wrestling Club
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 3 (3 Man)
Weight Class117
12/17
L
F 9-1 2:56
K. Roeber
Siouxland Wrestling Academy
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 2 (3 Man)
Weight Class117
12/10
L
DEC 3-1
R. Trujillo
Team Train
2023 Fritz Nielsen Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket9
12/10
L
TF 15-0 3:30
T. Halverson
Humboldt Wildcats
2023 Fritz Nielsen Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket9
12/10
L
MD 12-0
C. McGregor
Algona Bulldogs
2023 Fritz Nielsen Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket9
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
F 2-0 1:58
T. Halverson
Humboldt Wildcats
2022 Fritz Nielsen Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
Bracket31
12/11
W
MD 8-0
J. Tille
GCB-WBM
2022 Fritz Nielsen Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
Bracket31
12/06
L
DEC 12-7
C. Platt
Spencer Wrestling Club
6th Annual Beastmode Classic
Round 3 (3 Man)
Bracket64
12/06
W
F 6-1 2:31
P. Haack
Little E-Hawk Wrestling Club
6th Annual Beastmode Classic
Round 1 (3 Man)
Bracket64
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020