Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
kai rusch
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 7-1
J. Quail
Deuel/Deubrook Area
SDHSAA Boys State Championships
1st Wrestleback
B150
02/22
L
F 6-0 3:41
R. Peterson
Philip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
B150
02/17
W
DEC 3-2
T. Shaw
Stanley County
SDHSAA Region 4B
Placements
150
02/17
W
DEC 11-4
Z. Seaman
Lead-Deadwood
SDHSAA Region 4B
Consi Semis
150
02/17
W
TF 20-1 3:26
L. Berndt
McLaughlin
SDHSAA Region 4B
Semis and WB3
150
02/17
W
F 6-0 1:38
Q. Wondercheck
Faith
SDHSAA Region 4B
Round 3 - WB2
150
02/17
L
DEC 4-2 SV
T. Gropper
Bennett County
SDHSAA Region 4B
Round 2 - Quarters and WB1
150
02/17
W
F 2-0 0:28
A. Morales
Red Cloud
SDHSAA Region 4B
Round 1
150
02/10
L
DEC 5-3
B. Kotalik
Bon Homme/Avon
SDHSAA State Class B Dual Championships
Placement Matches (8 Team)
150
02/10
L
DEC 9-7 SV
B. Bolander
Winner Area
SDHSAA State Class B Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
157
02/10
L
DEC 8-3
J. Blasius
Phillip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA State Class B Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
150
02/03
L
DEC 6-0
K. Vincent
Gordon-Rushville
Black Hills Classic Tournament
1st & 3rd (16 Man)
144
02/03
W
F 14-4 4:20
T. Prell
Newcastle
Black Hills Classic Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
144
02/03
W
F 3-2 1:37
W. Thompson
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Black Hills Classic Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/02
W
F 5-0 2:48
J. Face
Hot Springs
Black Hills Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
150
02/02
W
F 4-0 1:54
A. Morales
Red Cloud
Black Hills Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
150
02/02
L
DEC 6-4
O. Schreder
Belle Fourche
Black Hills Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
150
01/27
L
DEC 2-1 TB1
J. Foster
Hulett
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/26
W
F 4-0 1:54
J. Face
Hot Springs
Belle Fourche Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/26
L
DEC 10-3
T. Carter
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/26
W
F 4-0 2:58
K. Peterson
Hot Springs
Belle Fourche Invitational
Round 1 (16 Man)
150
01/26
L
DEC 10-4
T. Carter
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Custer & Douglas AFB Triangular
Round 1
150
01/21
W
F 0-0 1:32
C. Pankratz
Parker
Winner Invitational 2024
Placings
150
01/21
W
DEC 3-2
A. Bartels
Winner
Winner Invitational 2024
Cons Semis
150
01/20
W
F 4-2 2:44
E. Heuertz
Sully Buttes
Winner Invitational 2024
Semis/WB
150
01/20
W
MD 9-0
C. Zomer
Bon homme/Avon
Winner Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/20
L
DEC 4-2
Z. Seaman
Lead-Deadwood
Winner Invitational 2024
Qtrs/WB1 (16)
150
01/20
W
F 2-0 2:50
K. Peterson
Hot Springs
Winner Invitational 2024
Round 1
150
01/12
L
MD 9-1
R. Peterson
Philip/Kadoka Area/Wall
Philip Triangular
Round 1
150
01/11
L
DEC 4-0
K. Johnson
Kingsbury County
Kingsbury County Quad
Round 1
157
01/06
L
DEC 3-1
B. Moser
Pierre T.F. Riggs
2024 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
150
01/06
L
DEC 2-0
A. Bartels
Winner
2024 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
150
01/06
W
DEC 9-4
K. Kuiper
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
2024 Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
150
01/06
W
F 6-1 2:54
A. Kaiser
Winner
2024 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/05
W
DEC 8-5
K. Hanson
Kingsbury County
2024 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
150
01/05
L
DEC 6-3
K. White
Sisseton
2024 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
01/05
W
F 2-0 0:48
A. Middletent
Lyman
2024 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
150
01/05
L
DEC 9-2
A. Bartels
Winner Area
Custer/Winner/Chamberlain Triangular
Round 1
157
01/04
L
F 2-0 1:26
B. Reuer
Chamberlain
Custer/Winner/Chamberlain Triangular
Round 1
157
12/29
L
DEC 6-0
H. Thormahlen
Killdeer
Harding County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
12/29
W
F 3-0 4:03
D. Subia
Spearfish
Harding County Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
150
12/29
L
F 2-0 0:42
J. Parker
Rapid City Central
Harding County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/29
W
DEC 9-8
C. Provost
Lakota Tech
Harding County Invitational
Round 1 (16 Man)
150
12/15
W
F 2-0 2:00
Z. Seaman
Lead-Deadwood
Custer Tri W/ Belle Fourche and Lead-Deadwood
Round 1
157
12/15
W
F 2-4 1:55
J. Olson
Belle Fourche
Custer Tri W/ Belle Fourche and Lead-Deadwood
Round 1
157
12/09
L
MD 12-4
M. Renner
Lead-Deadwood
Black Hills Classic Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/09
W
F 2-0 0:59
K. Falkon
Rapid City Stevens JV
Black Hills Classic Tournament
Round 1 (16 Man)
144
12/01
L
M FOR 0-0
C. Provost
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
150
12/01
L
DEF 4-5 4:53
L. Mahaffy
Sturgis Brown JV
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/01
W
F 2-0 1:05
J. Vroman
Harding County
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
150
12/01
W
F 4-0 2:19
J. Vroman
Harding County
Custer Quad
Round 1
150
11/30
W
F 2-0 1:41
K. Peterson
Hot Springs
Custer Quad
Round 1
157
11/04
L
DEC 8-2
C. Peck
Burke/Gregory
Custer Quad
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 6-2
J. Even
Parker
SDHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
145
02/25
L
F 4-0 1:19
A. Rice
Canton
SDHSAA State Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
145
02/24
L
TF 19-3 4:52
J. Even
Parker
SDHSAA Boys State Championships
7th Place
B-145
02/24
L
F 5-0 1:37
M. Renner
Lead-Deadwood
SDHSAA Boys State Championships
3rd Wrestleback
B-145
02/24
W
F 0-3 3:41
C. Dulany
---
SDHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
B-145
02/24
W
DEC 3-0
H. Roggow
Stanley County
SDHSAA Boys State Championships
Quarterfinals and 1st WB
B-145
02/23
L
F 4-0 1:37
J. Hoverson
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
B-145
02/04
L
F 12-0 3:24
M. Renner
Lead-Deadwood
Black Hills Classic Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/04
L
MD 9-0
G. Ravellette
Philip Area
Black Hills Classic Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/04
W
F 2-0 1:13
J. Foster
Hulett
Black Hills Classic Tournament
Round 1 (16 Man)
145
01/27
L
DEC 7-5 SV
J. Pellicotte
Hot Springs
Belle Fourche Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/27
W
DEC 5-1
T. Mason
Rapid City Stevens JV
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/27
L
MD 13-2
T. Sheehan
Moorcroft
Belle Fourche Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/21
L
DEC 7-5
B. Bolander
Burke/Gregory
Winner Invitational 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/21
L
MD 14-0
J. Caba
Bon homme/Avon
Winner Invitational 2023
Qtrs/WB
145
01/21
W
F 7-2 5:13
R. Cunningham
Hot Springs
Winner Invitational 2023
Round 1
145
01/07
L
DEC 2-0
B. Gisselbeck
Hamlin/Castlewood
2023 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
145
01/07
L
TF 16-0 5:00
J. Ducheneaux
Pierre T.F. Riggs
2023 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
145
01/07
W
F 4-0 4:37
L. Benedict
Winner
2023 Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
145
01/07
L
F 2-0 1:22
D. Zell
Kingsbury County
2023 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/06
W
DEC 6-5
S. Crow
Pine Ridge
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/06
W
F 9-1 3:32
T. Zeigler
Winner
2023 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
145
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021