Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eli Miller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bryan
JWC
Juab Wrestling Club (JWC)
Manheim Township
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
F 8-2 1:34
C. Kupp
Hempfield
Penn Manor Girls K-6 Invitational
Round 2 (3 Man)
44-47
02/15
W
F 8-4 2:52
P. Foster
Conestoga Valley
Penn Manor Girls K-6 Invitational
Round 1 (3 Man)
44-47
02/09
L
F 2-0 0:21
H. Shepherd
Spanish Fork
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
45
02/09
L
DEC 10-6
J. Bunker
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
45
02/09
W
DEC 5-2
D. Lopez
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 1 championship
45
01/20
L
F 3-2 2:00
O. Madsen
Bear River Jr High Wrestling C
Rec League State
Placement and semis
46
01/20
W
F 6-5 2:57
R. Rinderknecht
Bear River Jr High Wrestling C
Rec League State
Round 3
46
01/20
W
F 7-2 2:19
T. Garcia
Devils Wrestling
Rec League State
Round 2
46
12/30
L
F 2-2 1:30
J. Christensen
Delta wrestling club
Sanpeter Showdown
Round 3 (4 Man)
41-51
12/30
L
F 18-5 3:33
K. Blackham
North Sanpete
Sanpeter Showdown
Round 2 (4 Man)
41-51
12/30
L
F 6-4 1:43
M. Valentine
Westlake
Sanpeter Showdown
Round 1 (4 Man)
41-51
12/16
W
F 9-4 1:34
H. Thompson
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 3 (4 Man)
41-43
12/16
L
MD 14-2
D. Mondragon
Ravage Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (4 Man)
41-43
12/16
L
DEC 5-2
T. Ford
Elite Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (4 Man)
41-43
11/25
L
Replay
F 14-0 2:54
J. Christensen
Delta wrestling club
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
48
11/25
L
Replay
F 4-0 0:59
R. Jessop
Ryse Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
48
11/18
L
TF 22-2 1:23
Q. Otten
Gunnison Valley
2023 Millard Youth Ironman
Round 3 (4 Man)
44-45
11/18
W
F 2-0 0:37
C. Loveless
Payson Lion Wrestling Club
2023 Millard Youth Ironman
Round 2 (4 Man)
44-45
11/18
L
F 7-2 2:43
J. Christensen
Delta
2023 Millard Youth Ironman
Round 1 (4 Man)
44-45
11/04
W
DEC 9-4
R. Robertson
Iron County Wrestling Academy
Rabbit Rumble
Round 3
44-46
11/04
W
F 9-1 1:52
A. Abbott
Delta Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 2
44-46
11/04
W
DEC 21-11 SV
W. Dyer
Delta Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 1
44-46
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
DEC 10-4
K. King
Box Elder Stingers
2023 Millard Little League Tournament
Round 2 (4 Man)
38-44
03/25
W
F 3-2 0:37
T. White
Millard
2023 Millard Little League Tournament
Round 1 (4 Man)
38-44
03/25
W
FOR 0-0
S. Stocking
North Sevier Wolf Pack
2023 Millard Little League Tournament
Round 3 (4 Man)
38-44
01/21
W
Replay
DEC 20-14
J. Mendoza
Roy Wrestling Club
Rec League State
Placement Matches (16 Man)
41
01/21
W
Replay
DEC 12-7
W. Ford
Payson Pride
Rec League State
Semis & 3rd WB (16 Man)
41
01/21
W
Replay
MD 19-8
C. Wood
Viewmont Wrestling Club
Rec League State
Quarters & 1st WB (16 Man)
41
01/21
W
Replay
DEC 17-15
L. Cline
Empire
Rec League State
Round 1 (16 Man)
41
01/15
L
F 16-1 1:00
L. Beach
BJSA
15th Annual Junior Titans Winter Classic
Round 3 (4 Man)
38-39
01/15
L
DEC 10-6
A. Kowel
Elkhorn Wrestling
15th Annual Junior Titans Winter Classic
Round 2 (4 Man)
38-39
01/15
W
TF 18-3 1:39
D. Maher
Jr. Titans
15th Annual Junior Titans Winter Classic
Round 1 (4 Man)
38-39
01/08
L
F 2-0 0:16
B. Zurek
Elkhorn Wrestling
Bryan Youth - Doug Weidner Memorial 8th
Round 3 (4 Man)
36-39
01/08
L
DEC 8-5
E. DeLuca
Jr. Titans
Bryan Youth - Doug Weidner Memorial 8th
Round 2 (4 Man)
36-39
01/08
W
F 2-0 0:47
A. Zetino
Fremont wrestling club
Bryan Youth - Doug Weidner Memorial 8th
Round 1 (4 Man)
36-39
01/04
W
F 8-0 0:50
R. Thatcher
Millard County Wrestling Club
Sanpeter Showdown
Round 5 (5 Man)
37-41
01/04
L
F 8-0 1:24
T. Palfreyman
Juab Wrestling Club
Sanpeter Showdown
Round 4 (5 Man)
37-41
01/04
W
DEC 13-9
J. Jones
JWC
Sanpeter Showdown
Round 3 (5 Man)
37-41
01/04
W
F 2-7 0:52
B. Ashworth
JWC
Sanpeter Showdown
Round 1 (5 Man)
37-41
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024