Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Robert Reed
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 2-0 0:10
J. Howard
Des Moines East
Willadsen JV Invite
Round 2 (4 Man)
Bracket 22
01/27
W
F 2-0 0:41
B. Reed
Urbandale
Willadsen JV Invite
Round 1 (4 Man)
Bracket 22
01/26
W
F 2-0 0:44
C. Haag
Ankeny Centennial
Ankeny Centennial @ Waukee Northwest
Round 1
---
01/24
W
DEF 3-5 2:00
A. Rouh
Ankeny
Waukee Northwest @ Ankeny
Round 1
138
01/24
W
F 2-0 0:55
M. Eklund
Ankeny
Waukee Northwest @ Ankeny
Round 1
138
01/23
L
F 4-6 3:08
W. Pederson
Johnston
Indianola JV Tournament Jan. 22
Round 3 (4 Man)
Bracket 20
01/23
L
DEC 15-10
T. Jacobsen
Indianola
Indianola JV Tournament Jan. 22
Round 2 (4 Man)
Bracket 20
01/23
W
F 9-8 3:38
K. Wadle
Norwalk
Indianola JV Tournament Jan. 22
Round 1 (4 Man)
Bracket 20
01/19
W
F 5-0 1:06
N. Williams
Dowling Catholic
Dowling Catholic @ Waukee Northwest
Round 1
---
01/12
W
DEC 10-3
A. Gray
Urbandale
Urbandale/Norwalk/Waukee NW JV
Round 1
138
01/11
W
F 5-0 1:24
M. McCarty
Norwalk
Urbandale/Norwalk/Waukee NW JV
Round 1
138
12/22
L
TF 25-10 5:45
W. Johnson
Southeast Polk
Southeast Polk @ Waukee Northwest
Round 1
138
12/08
W
F 4-0 0:22
C. Stevenson
Johnston
Johnston @ Waukee Northwest
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
DEC 9-7 SV
K. Miller
Ankeny Centennial
Valley Willadsen Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 15
01/28
L
F 8-6 4:24
K. Moll
Valley WDM
Valley Willadsen Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 15
01/28
W
F 4-2 1:40
A. Gray
Urbandale
Valley Willadsen Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 15
01/27
W
F 2-0 0:56
C. Jeffs
Ankeny Centennial
Ankeny Centennial @ Waukee Northwest
Round 1
---
01/24
W
F 6-0 1:53
C. Bemis
Norwalk
Indianola JV Tournament Jan. 23
Round 3 (4 Man)
Bracket 15
01/24
W
F 9-2 3:48
A. Cantillo
Grinnell
Indianola JV Tournament Jan. 23
Round 2 (4 Man)
Bracket 15
01/23
W
F 2-0 0:40
B. Nguyen
Johnston
Indianola JV Tournament Jan. 23
Round 1 (4 Man)
Bracket 15
01/14
W
F 11-1 5:57
J. Pitzen
ADM
ADM JV Tournament
Round 3 (4 Man)
7
01/14
L
F 4-4 1:12
C. Mayfield
Dallas Center-Grimes
ADM JV Tournament
Round 2 (4 Man)
7
01/14
W
F 2-0 1:14
W. Sackett
West Central Valley
ADM JV Tournament
Round 1 (4 Man)
7
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
FOR 0-0
W. Giles
Urbandale
Valley Willadsen Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 9
01/29
L
F 4-10 2:39
W. McPike
Waukee
Valley Willadsen Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 9
01/29
W
F 4-6 1:39
E. Fulton
Des Moines Roosevelt
Valley Willadsen Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 9
01/08
L
F 2-0 0:46
A. Pottratz
Ankeny
Ankeny 9/10 Tournament
Round 3
Bracket 5
01/08
L
F 17-2 2:38
R. Luck
Oskaloosa
Ankeny 9/10 Tournament
Round 2
Bracket 5
01/08
W
F 2-0 0:40
R. Vanderpool
Bondurant-Farrar
Ankeny 9/10 Tournament
Round 1
Bracket 5
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024