Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Hinton
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
DEC 9-5
D. Harrold
Cleveland
Region 3 AA Duals
Round 1
175
01/14
W
F 8-1 2:53
G. Forsythe
Cheatham Co. Central
2024 Soggy Bottom Brawl
1st & 3rd (16 Man)
175
01/13
W
F 2-0 1:17
J. Bowling
Community
2024 Soggy Bottom Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/13
W
F 2-0 1:33
N. Moser
Ravenwood
2024 Soggy Bottom Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/09
W
F 0-0
M. Mathis
Hixson
Hurricane Duals
Round 1
175
01/09
W
F 0-0 0:21
C. Bagwell
Heritage
Hurricane Duals
Round 1
175
01/06
W
F 7-2 2:40
E. Robinson
Walker Valley
Hurricane Duals
Round 1
175
01/06
W
F 7-7 4:46
H. Dowell
Cascade
Hurricane Duals
Round 1
175
01/03
W
MD 10-2
D. Denietolis
Cleveland
East Hamilton @ Cleveland
Round 1
175
12/31
W
DEC 10-3
J. Fitzpatrick
Upperman
F5 Duals
Round 1
175
12/31
W
MD 8-0
R. Wilson
Nashville Christian School
F5 Duals
Round 1
175
12/31
W
F 0-0
C. Canerday
Sevier Co.
F5 Duals
Round 1
175
12/31
W
F 0-0
T. Rudolph
Morristown-Hamblen West
F5 Duals
Round 1
175
12/29
L
DEC 9-4
L. Mavroff
Grace Christian Academy (Knoxville)
F5 Duals
Round 1
175
12/21
W
FOR 0-0
D. Denietolis
Cleveland
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Placement Matches (16 Man)
175
12/21
L
DEC 5-0
X. Hatcher
Boyd Buchanan
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 4 (16 Man)
175
12/21
W
DEC 6-3
M. Colton
Soddy Daisy
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 3 (16 Man)
175
12/21
W
F 4-1 1:36
G. Breeden
Alcoa
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 1 (16 Man)
175
12/15
W
F 0-0
M. Mathis
Hixson
Hixson/Howard Tri-Meet
Round 1
175
12/15
W
F 0-0
E. Choice
The Howard School
Hixson/Howard Tri-Meet
Round 1
175
12/13
W
DEC 8-3
J. Ellis
East Ridge
Chattanooga Christian/East Ridge Tri-Meet
Round 1
175
12/13
L
TF 17-0
A. Kyle
Chattanooga Christian School
Chattanooga Christian/East Ridge Tri-Meet
Round 1
175
12/06
W
DEC 3-2 SV
X. Hatcher
Boyd Buchanan
Boyd Buchanan vs. East Hamilton
Round 1
175
12/06
L
DEC 7-1
M. Campos
Rhea Co.
East Hamilton @ Rhea Co.
Round 1
175
12/02
L
F 2-7 1:00
D. Price
Polk County
Ooltewah HS Varsity Invitational 2023
5 Round 3 (5 Man)
175
12/02
L
DEC 8-4
M. Campos
Rhea County High School
Ooltewah HS Varsity Invitational 2023
2 Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/01
W
F 0-0
J. Gladden
Silverdale Baptist Academy
East Hamilton-Sequatchie Co
Round 1
175
11/29
W
F 0-0 0:25
J. Hale
Mcminn Co.
McMinn County Tri Meet
Round 1
175
11/29
W
F 2-0 0:37
H. Backus
Hardin Valley Academy
McMinn County Tri Meet
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 7-4
W. Suskawicz
Bradley Central
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 4 (16 Man)
170
01/21
L
DEC 9-6
L. Shaw
Livingston Academy
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Placement Matches (16 Man)
170
01/21
L
DEC 9-8
S. Rohan
Ravenwood
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 3 (16 Man)
170
01/21
W
F 9-2 4:45
D. Williams
Walker Valley
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 2 (16 Man)
170
01/21
L
F 16-2 2:50
M. Colligan
Maryville
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 1 (16 Man)
170
01/11
W
F 0-0 1:13
J. Sutton
Tyner Academy
East Hamilton/Howard/Sale Creek/Tyner Quad
Round 1
182
01/11
W
F 2-2 1:16
M. II
Sale Creek
East Hamilton/Howard/Sale Creek/Tyner Quad
Round 1
170
01/08
W
TF 15-0 3:44
D. Price
Polk County
Chattanooga Central Invitational
5th Place
170
01/08
L
NC 0-0
D. Vintrov
Notre Dame
Chattanooga Central Invitational
6th Wrestleback (32 Man) / 4th WB(16 Man)
170
01/08
W
F 6-3 1:37
J. Quails
Signal Mountain
Chattanooga Central Invitational
5th WB (32 Man) / 3rd WB (16 Man)
170
01/07
W
F 2-0 0:32
K. Keel
Marion Co.
Chattanooga Central Invitational
4th Wrestleback (32 Man) / 2nd WB 16 Man
170
01/07
L
F 2-0 1:07
k. bates
Boyd Buchanan
Chattanooga Central Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)/ / 1WB 16 Man
170
01/07
W
F 3-2 1:25
L. Alston
Chattanooga Central
Chattanooga Central Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man) / Rd 1 16 Man
170
01/06
W
F 7-2 2:47
J. Wyk
Walker Valley
East Hamilton @ Walker Valley
Round 1
170
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022