Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wade Davis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Hillcrest
Lowell
Lowell Mat Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 10-2
G. Charitram
Illinois Valley
OSAA Special District 2A/1A District 2
5th Place
126
02/10
L
DEC 9-2
L. Flores
Glendale
OSAA Special District 2A/1A District 2
Cons. Semis (16 Man)
126
02/10
W
F 9-2 2:39
A. Leckie
Glendale
OSAA Special District 2A/1A District 2
3rd WB (16 Man)
126
02/10
L
DEC 5-0
G. Charitram
Illinois Valley
OSAA Special District 2A/1A District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/03
L
F 2-2 2:00
J. Jaimes
Caldera
La Pine Frostbite Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/03
L
F 2-0 0:51
T. Brown
Culver
La Pine Frostbite Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/02
L
FOR 0-0
J. Castillo
Cabrillo/Long Beach
West Torrance Season Opener
1st Place Match
120
02/02
L
DEC 1-0 SV
J. Castillo
Cabrillo/Long Beach
West Torrance Season Opener
Champ. Round 2
120
01/29
W
F 2-0 0:30
G. Burkhardt
Arlington
Hillcrest @ Arlington
Round 1
132
01/28
L
TF 16-1 5:30
J. Bazzy
Bulldog mat club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Placement Matches (16 Man)
132
01/28
L
F 4-0 1:39
B. Sandberg
Molalla Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/28
L
F 4-0 1:20
M. Curtis
Mat Sense Wrestling
OWA Kids Folkstyle State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/28
W
F 5-0 1:48
A. Armstrong
Salem Elite Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/28
W
F 2-1 2:00
Z. Adams
Cleveland High School Wrestlin
OWA Kids Folkstyle State Championships
Round 1 (16 Man)
132
12/14
L
F 4-0 0:40
J. Keller
Oakridge
Oakridge @ Lowell
Round 1
126
12/03
W
DEC 6-0
B. Henderson
Harrisburg Mat Club
2023 Harrisburg Mat Club, Deven Dawson Memorial
Round 4 (5 Man), Round 3 (4 Man, 3 Man, Best of 3)
104-131
12/03
W
F 5-3 1:33
C. Langan
Eugene
2023 Harrisburg Mat Club, Deven Dawson Memorial
Round 3 (5 Man), Round 2 (4 Man, 3 Man, Best of 3)
104-131
12/03
W
F 2-0 0:46
B. Bartreau
Junction City
2023 Harrisburg Mat Club, Deven Dawson Memorial
Round 2 (5 Man), Round 1 (4 Man, 3 Man, Best of 3)
104-131
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
FOR 0-0
B. Zepeda
Laguna Beach
CIF SS Boys Individuals Inland Div
Round of 12
113
02/10
W
Replay
F 2-0 0:56
A. Escobedo
Granite Hills
CIF SS Boys Individuals Inland Div
Quarters & Round of 16
113
02/10
L
Replay
TF 16-1 4:00
A. Jimenez
Marina
CIF SS Boys Individuals Inland Div
Round 2
113
01/15
L
MD 10-2
E. Casas
Cajon
Willemstein Classic
Medals
106
01/14
W
F 5-0 1:41
E. Gomez
Don Lugo
Willemstein Classic
Round 4
106
01/14
L
F 7-0 2:24
I. Castaneda
Martin Luther King
Willemstein Classic
Round 3
106
01/14
W
F 6-1 2:42
J. Hinckley
Yucaipa
Willemstein Classic
Round 2
106
01/14
W
F 2-0 1:45
N. Sloat
Chino Hills
Willemstein Classic
Round 1 (32 Man)
106
01/07
W
DEC 5-3
J. Baker
Great Oak
Riverside County Championships
Medals
113
01/07
L
MD 10-2
B. Thongphun
Martin Luther King
Riverside County Championships
Consolation Semis
113
01/07
L
F 5-0 3:18
S. Corona
Vista Murrieta
Riverside County Championships
Championship Semis
113
01/07
W
F 2-0 0:52
R. Kistler
JW North
Riverside County Championships
Quarterfinals (only quarters)
113
01/07
W
F 12-0 4:59
A. Vetricek
Centennial
Riverside County Championships
32 Round 2
113
01/06
W
F 2-0 1:08
L. Minick
Beaumont
Riverside County Championships
64 Ch Rd 2 & Con 1 Plus 32 Ch Rd 1
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024