Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Bennett
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Riverton Wolf Pack
Riverton Wolf Pack Wrestling C
Team Prestige
Team Prestige Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
DEC 16-7
G. Rhoades
Uintah Wrestling
Utah Freestyle State Championships
Round 4
136
04/20
W
TF 10-0 0:16
R. Apodaca
Roy Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 3
136
04/20
L
TF 12-2 2:08
I. Cox
Roy Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 1
136
02/10
L
MD 12-0
I. Ireland
Empire
Utah Youth Super State
Cons round 4
130
02/10
W
F 2-0 0:22
T. Fitzgerald
JWC
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
130
02/10
L
DEC 10-5
C. Siddoway
Uintah Wrestling
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
130
02/10
W
DEC 7-2
B. Munns
Bear River Junior High Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
130
01/27
L
Replay
F 2-0 0:35
B. Kjar
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
5th place
130
01/27
L
Replay
DEC 6-0
K. Xoumphonphackdy
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
130
01/27
W
Replay
DEC 6-3
L. Mast
Talons Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
130
01/27
W
Replay
DEC 6-4
Z. Kohler
Wasatch Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
130
01/27
W
Replay
MD 11-3
R. Apodaca
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
130
01/27
L
Replay
TF 16-1 4:23
C. LEWIS
Champions Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
130
01/20
W
F 2-0 0:41
J. Winward
Empire
Rec League State
Placement and semis
126
01/20
W
F 2-0 0:32
J. Bernard
Taylorsville
Rec League State
Round 3
126
01/20
W
MD 12-0
P. Skinner
Stallions Wrestling Club
Rec League State
Round 3
126
01/20
W
DEC 5-3
J. Wootton
Westlake
Rec League State
Quarters & R2
126
01/20
L
F 0-2 1:51
I. Allen
Cave Club Wrestling
Rec League State
Round 2
126
01/20
W
F 10-1 1:40
C. Hancock
Riverton Wolf Pack Wrestling
Rec League State
Round 1
126
01/06
W
FOR 0-0
S. Allen
WEBER WARRIOR WRESTLING
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
130-135
01/06
L
F 8-6 3:35
G. Staten
Timpanogos Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
130-135
01/06
W
DEC 6-1
P. Blackhurst
American Fork Jr High
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
130-135
12/16
W
DEC 6-5
Z. Kohler
Wasatch Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Placement Matches (8 Man)
132
12/16
W
F 2-0 1:21
D. Ellison
Millard Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/16
L
F 6-0 2:18
J. Burdick
Carbon
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarterfinals (8 Man)
132
12/09
L
Replay
DEC 7-6
T. Kinser
Bear River Wrestling Club
Battle Royale Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
135
12/09
L
Replay
MD 12-0
C. Ware
Stallions Wrestling Club
Battle Royale Championships
Quarterfinals (8 Man)
135
12/02
W
MD 12-0
J. Nelson
Delta Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
128-136
12/02
W
F 5-0 0:57
R. Ashworth
Westlake
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
128-136
12/02
W
DEC 11-4
J. Vega
Millard Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
128-136
11/18
L
DEC 7-2
R. Eggett
Bountiful
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
131-136
11/18
L
TF 16-1 2:47
H. Walgren
Delta Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
131-136
11/18
L
F 2-7 1:30
U. Faletau
American Fork Jr High
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
131-136
11/11
L
F 3-8 3:33
L. Rarick
Westlake
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (3 Man)
126
11/11
L
F 2-2 2:00
T. Koyle
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 1 (3 Man)
126
11/04
W
F 1-0 3:29
S. Christensen
Pleasant Grove
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
128-136
11/04
L
DEF 0-0 0:13
P. Streight
Uintah Wrestling
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
128-136
11/04
L
F 4-1 0:45
O. Balmforth
Aviator Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
128-136
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
Replay
F 8-0 2:00
M. Miller
American Fork
Rec League State
Round 3 (3 Man)
110
01/21
W
F 0-0
C. Timoteo
Aviator Wrestling Club
Rec League State
Round 2 (3 Man)
110
01/07
W
DEC 6-2
C. Christensen
Viewmont Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
104-112
01/07
W
F 2-0 0:18
A. Tanner
GC Junior Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
104-112
12/03
W
F 2-0 0:23
L. Somerville
Lehi
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
107-111
12/03
W
F 5-0 0:57
C. Timoteo
Aviator Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
107-111
12/03
W
F 5-0 1:37
A. Bernard
Champions Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
107-111
11/12
W
DEC 6-0
A. Bernard
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 2 (3 Man)
105-108
11/12
W
DEC 4-1
A. Ellis
Westlake
Caleb Williams Memorial
Round 1 (3 Man)
105-108
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024