Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zachariah Fritz
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
Team Name
Anoka
Marshfield
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 8-0 4:23
J. Christian
Stillwater
MSHSL Team State
Quarterfinals AAA
138
02/17
W
F 5-0 1:45
K. Kyro
Champlin Park
MSHSL Section 7AAA Team
Quarterfinals (16 Team)
145
01/28
L
DEC 6-2 SV
B. Kidd
Elk River
2017 Orono Invitational
Placement Matches
138
01/28
L
F 2-0 2:00
W. Michels
Norwood Young America
2017 Orono Invitational
Semis, WB, 2nd WB
138
01/28
W
DEC 6-4
G. Nistler
---
2017 Orono Invitational
Quarters & 1st Cons
138
01/28
W
TF 16-1 5:21
P. Thao
East Ridge
2017 Orono Invitational
Round 1
138
01/21
W
F 2-2 1:05
C. Demant
---
Chisago Lakes Legends Tourney
1st
138
01/20
W
F 8-0 1:36
J. Jones
Cloquet
Chisago Lakes Legends Tourney
Semis
138
01/20
W
F 0-2 0:34
D. Murillo
Proctor-Hermantown
Chisago Lakes Legends Tourney
Quarters
138
01/14
W
DEC 8-6
B. Plan
Eastview
Anoka vs. Eastview
Round 1
138
01/13
W
TF 15-0
T. Janisch
Blaine
Anoka @ Blaine
Round 1
138
01/06
L
F 11-4 5:09
J. Bergeland
---
Anoka @ Centennial
Round 1
138
12/30
L
DEC 8-3
A. Assad
Glenbard North
The Clash XV
Quarterfinals (8 Team)
145
12/30
L
TF 20-5 5:23
J. Renteria
Oak Park River Forest
The Clash XV
Round 1 (4 Team)
138
12/30
L
F 2-0 1:14
T. Zamilpa
Buchanan
The Clash XV
Finals (8 Team)
145
12/30
L
DEC 4-1
N. Larson
Apple Valley
The Clash XV
Round 3 (4 Team)
145
12/20
W
TF 15-0 2:00
G. Davies
Farmington
Anoka JV Duals
Champ. Round 1
152
12/06
W
F 0-0 3:39
D. Braun
Annand-M Lk Lightning
Maple Grove Invitational
3rd Place Match
145
12/06
L
F 0-0 1:30
B. Adamson
Byron
Maple Grove Invitational
Semifinals
145
12/06
W
F 4-0 4:22
J. Born
Rogers
Maple Grove Invitational
Quarterfinals
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 9-0 2:50
T. Hintz
Blaine
Blaine @ Anoka
Round 1
145
01/19
W
F 2-0 0:56
M. Friesz
Cambridge-Isanti
Anoka Tournament
Champ. Round 1
138
01/18
W
F 2-0 2:21
L. Donavan
Albert Lea Area
Albert Lea Area @ Anoka
Round 1
138
01/16
W
F 0-0 2:36
L. Enkhaus
Elk River
Elk River Invite JV
Round 3
138
01/16
W
MD 10-1
D. Olsen
---
Elk River Invite JV
Round 2
138
01/16
W
F 0-0 1:20
Z. James
Elk River
Elk River Invite JV
Round 1
138
01/15
W
F 13-4 2:32
E. Dahl
Centennial
Centennial @ Anoka
Round 1
145
01/01
L
MD 13-4
M. Ordonez
---
The Clash XIV
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
145
01/01
L
MD 19-7
A. Jackson
Simley
The Clash XIV
Round 2 (4 Team)
145
12/30
L
F 0-2 1:08
C. Hampton
Bolivar
Kinloch Classic 48
Placement Matches (24 Man)
138
12/30
L
DEC 7-1
G. Devic
Parkview
Kinloch Classic 48
Semis & Consolation (24 Man)
138
12/30
L
DEC 13-6
R. Markovich
---
Kinloch Classic 48
Quarterfinals (24 Man)
138
12/29
W
F 2-0 1:32
J. Brown
Rogers Heritage
Kinloch Classic 48
Round 4 (24 Man)
138
12/29
W
F 4-0 2:00
T. Stoops
Kickapoo
Kinloch Classic 48
Round 3 (24 Man)
138
12/29
L
F 8-0 3:33
C. Richardson
Republic
Kinloch Classic 48
Round 2 (24 Man)
138
12/29
W
DEC 7-6
G. Bryant
William Chrisman
Kinloch Classic 48
Round 1 (24 Man)
138
12/14
W
F 8-3 5:51
J. Hayes
Annandale-Maple Lake
Woodbury Duals
Champ. Round 1
138
12/12
L
DEC 5-2
J. Vogt
Versailles
Versailles Invitational
Placement Matches (8 Man)
145 A
12/12
L
F 2-0 1:16
L. West
Hallsville
Versailles Invitational
Cross Bracket (8 Man)
145 A
12/12
W
F 10-2 5:20
J. Collins
---
Versailles Invitational
Round 3 (8 Man)
145 A
12/12
W
DEC 3-0
K. Dudley
Sullivan
Versailles Invitational
Round 2 (8 Man)
145 A
12/12
L
F 4-0 2:58
J. Vogt
Versailles
Versailles Invitational
Round 1 (8 Man)
145 A
12/12
W
F 2-0 0:16
M. Worden
Mahtomedi
Woodbury Duals
Champ. Round 1
138
12/12
L
MD 13-2
A. Miester
Elk River
Anoka @ Elk River
Round 1
138
12/05
W
F 2-0 0:58
T. Rengel
Maple Grove
Maple Grove Crimson Invitational
Champ. Round 1
138
12/05
W
F 2-0 1:28
R. Best-Willett
Osseo
Osseo @ Anoka
Round 1
138
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
W
MD 11-1
A. Lucca
Andover
NWSC JV Tournament
Placement (16 Man)
132
02/07
W
F 0-0 1:24
L. Powell
Champlin Park
NWSC JV Tournament
Semis & WB (16 Man)
132
02/07
W
F 0-0 1:09
M. Sheppard
Coon Rapids
NWSC JV Tournament
Quarters & WB (16 Man)
132
02/07
W
F 0-0 1:22
P. Bernel
Spring Lake Park/St. Anthony
NWSC JV Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
132
01/16
L
DEC 4-3
M. Matheson
---
Anoka @ Centennial
Round 1
132
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
DEC 6-3
T. Allen
Webb City
Webb City @ Marshfield
Round 1
120
02/08
W
F 0-0 3:27
J. Springman
Centennial
2014 NWSC JV Tournament
Finals (8 Man)
126
02/08
W
F 0-0 1:59
C. Smith
---
2014 NWSC JV Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
02/08
W
F 0-0 0:57
L. Miernicki
Robbinsdale Armstrong
2014 NWSC JV Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/31
L
F 0-0
L. Beushausen
Lebanon
Marshfield @ Lebanon
Round 1
120
01/31
W
F 0-0
T. Jacobs
Glendale
Marshfield @ Glendale
Round 1
120
01/26
W
DEC 9-3
T. Houtson
Buffalo
Marshfield @ Buffalo
Round 1
120
01/26
L
MD 14-5
G. Cowan
---
Marshfield @ Logan Rogersville
Round 1
120
01/26
W
TF 18-3
K. Piper
Springfield Catholic
Marshfield @ Springfield Catholic
Round 1
120
01/24
W
F 0-0 1:00
P. Rogers
Central (Springfield)
Marshfield @ Central (Springfield)
Round 1
120
01/24
W
F 4-0 5:04
T. Harris
Central (Springfield)
Marshfield @ Central (Springfield)
Round 1
120
01/18
L
F 0-0 4:29
D. Colbert
Glendale
Republic Invitational
Round 6 (12 Man)
120
01/18
L
F 0-0 3:02
C. Daniels
---
Republic Invitational
Round 5 (12 Man)
120
01/18
W
F 0-0 1:31
P. Rogers
Central
Republic Invitational
Round 4 (12 Man)
120
01/18
W
F 0-0 1:25
T. Houston
Buffalo
Republic Invitational
Round 3 (12 Man)
120
01/17
W
F 6-0 3:55
T. Houtson
Buffalo
Marshfield @ Buffalo
Round 1
120
01/15
L
F 5-0 5:30
C. Daniels
---
Rolla @ Marshfield
Round 1
120
01/15
W
F 0-0 0:40
M. Cheek
Parkview
Parkview @ Marshfield
Round 1
120
01/11
W
F 2-0 0:15
C. Igert
Republic
2014 Seneca JV Tournament
Round 5
120A
01/11
L
DEC 12-6
A. Lewis
Neosho
2014 Seneca JV Tournament
Round 4
120A
01/11
W
F 4-1 0:40
A. Anderson
---
2014 Seneca JV Tournament
Round 3
120A
01/11
W
F 2-0 0:21
C. Hansen
Glenndale
2014 Seneca JV Tournament
Round 2
120A
12/28
L
F 0-0 3:48
L. Castlebury
---
46th Annual Kinloch Classic
Placement Matches (24 Man)
120
12/28
W
F 0-0 2:18
D. Zamora
Rogers-Heritage
46th Annual Kinloch Classic
Semis & Consolation (24 Man)
120
12/28
W
F 0-0 3:12
N. Sturgus
Central (Springfield)
46th Annual Kinloch Classic
Quarterfinals (24 Man)
120
12/27
L
MD 12-1
K. Jennings
Springdale Har-ber
46th Annual Kinloch Classic
Round 4 (24 Man)
120
12/27
L
F 0-0 2:40
E. Hamchaoui
Raytown
46th Annual Kinloch Classic
Round 1 (24 Man)
120
12/22
W
F 6-2 5:02
L. Breuning
Centennial
Anoka @ Centennial
Round 1
132
12/04
L
MD 14-5
G. Cowan
Logan Rogersville
Marshfield @ Logan Rogersville
Round 1
120
12/04
L
MD 13-5
G. Cowan
Logan Rogersville
Marshfield @ Logan Rogersville
Round 1
120
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
MD 9-0
C. Daniels
---
MSHSAA Class 3 - District 3
Cons. Semis
113
02/09
L
FOR 0-0
j. crawford
Coon Rapids
2013 NWSC JV Conference Tournament
Finals (8 Man)
120
02/09
L
MD 10-2
M. Matheson
---
2013 NWSC JV Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/09
W
F 0-0 1:22
J. McDonald
---
MSHSAA Class 3 - District 3
Semifinals
113
02/09
W
F 0-0 0:21
S. Moore
---
MSHSAA Class 3 - District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/09
W
DEC 1-0 SV
M. Burns
Champlin Park
2013 NWSC JV Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
02/09
L
F 0-0 0:13
C. Carlin
---
MSHSAA Class 3 - District 3
Round 1 (16 Man)
113
02/03
L
MD 10-1
A. Wasche
St.Francis Fighting Saints Wrestlings
St.Francis Fighting Saints Wrestlings @ Anoka
Round 1
120
12/28
W
DEC 6-4
C. Schmitz
Kickapoo
Kinloch Classic Holiday Tournament 45th
Placement Matches (24 Man)
113
12/28
W
F 0-0 4:16
G. Long
Heritage
Kinloch Classic Holiday Tournament 45th
Semis & Consolation (24 Man)
113
12/28
L
F 0-0 0:28
K. Curtis
Bentonville
Kinloch Classic Holiday Tournament 45th
Quarterfinals (24 Man)
113
12/27
L
F 0-0 3:59
B. O`connell
---
Kinloch Classic Holiday Tournament 45th
Round 5 (24 Man)
113
12/27
L
F 0-0 1:53
C. Daniels
Rolla
Kinloch Classic Holiday Tournament 45th
Round 4 (24 Man)
113
12/27
L
TF 23-6
N. Al-Roubaie
Nixa
Kinloch Classic Holiday Tournament 45th
Round 2 (24 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024