Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Grant Bergeron
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
STMA (St. Michael/Albertville)
Saint Michael-Albertville
St. Michael-Albertville
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
DEC 5-2
W. Koenen
Wayzata
MSHSL Section 5AAA Individual
1st Place
107
02/24
W
F 6-2 0:35
P. Solberg
Osseo
MSHSL Section 5AAA Individual
Semifinals
107
02/17
W
F 8-2 1:03
O. Yang
Park Center
MSHSL Team Section 5AAA
Semifinals (8 Team)
107
02/17
W
DEC 5-0
W. Koenen
Wayzata
MSHSL Team Section 5AAA
Finals (8 Team)
107
02/09
W
F 4-1 0:55
K. Place
Minnetonka
Minnetonka Quad
Finals (2 Team)
107
02/05
W
F 0-0
D. Wegscheid
Perham
Battle for the Bolt Duals
Round 1
107
02/03
W
F 2-0 1:00
T. Tallman
Willmar
Battle for the Bolt Duals
Round 1
107
02/03
W
MD 14-4
B. Fobbe
Annand-M Lk Lightning
Battle for the Bolt Duals
Round 1
107
01/27
L
F 0-2 2:12
D. Germain
Eagan
Orono Invitational
5: 1st Place
107
01/27
W
DEC 5-2
E. Strack
Scott West
Orono Invitational
4: Semis
107
01/27
W
DEC 1-0
E. Schultz
Saint Michael-Albertville
Orono Invitational
2: Quarters
107
01/27
W
F 4-1 0:30
P. Solberg
Osseo
Orono Invitational
1: Round of 16
107
01/26
W
MD 13-0
I. Olson
Waconia
St. Michael-Albertville @ Waconia
Round 1
107
12/10
W
F 0-0
D. Bauer
Hastings
Raider Duals
Round 1
107
12/09
W
MD 15-4
S. Kong
Apple Valley
Raider Duals
Round 1
107
12/02
W
DEC 5-0
E. Schultz
St. Michael-Albertville
STMA Invitational
Round 5
107
12/02
W
TF 18-0 4:28
K. Hahn
Saint Croix Falls
STMA Invitational
Round 4
107
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
W
Replay
MD 12-1
W. Gaulrapp
Elk River
2023 NYWA State Tournament
3: Placement Matches: 1st, 3rd, 5th
110
03/31
W
Replay
DEC 8-4
M. Hernandez
Pipestone
2023 NYWA State Tournament
2: Semi`s
110
03/30
W
Replay
F 2-0 0:23
D. Groess
Albert Lea
2023 NYWA State Tournament
1: Quarters
110
03/30
W
Replay
F 14-0 3:27
T. Baker
Detroit Lakes
2023 NYWA State Tournament
1: Rd of 16
110
03/25
W
DEC 6-0
W. Gaulrapp
Elk River
NYWA Region 3 (Waconia)
Round 4
110
03/25
W
TF 15-0 3:47
A. Ogle
HLWW
NYWA Region 3 (Waconia)
Round 3
110
03/02
W
MD 11-2
G. Bragg
Anoka
MSHSL Team State
Quarterfinals
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020