Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Wilson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Team Gotcha White
WSW1
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
F 2-0 0:51
T. Mintz
French Toast Mafia
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 3
80 lbs
04/01
L
F 3-0 2:20
Q. Bagnell
MPR Wrestling
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 2
80 lbs
04/01
L
F 8-0 1:00
J. Stonebraker
Gladiators
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 1
80 lbs
04/01
L
F 11-1 3:26
N. Adolphson
84 athletes
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 3
80 lbs
04/01
W
DEC 9-5
C. Wissinger
Price Hill WC
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 2
80 lbs
03/26
W
Replay
DEC 8-5
A. Hudson
WSW1
OAC Grade School State Championships
1st Place
75
03/26
W
Replay
F 4-5 4:09
D. Fraley
OHC1
OAC Grade School State Championships
Semi Finals
75
03/25
W
Replay
F 2-0 0:12
C. Cornell
POC3
OAC Grade School State Championships
Quarterfinals
75
03/25
W
Replay
F 9-0 2:40
H. Retherford
OHC1
OAC Grade School State Championships
Round 2 Champ
75
03/25
W
Replay
F 2-0 1:17
R. Giordano
SYD1
OAC Grade School State Championships
Round 1 (32 Man)
75
02/12
L
Replay
TF 16-1 2:46
C. Randolph
BCHS
2023 OAC Divisional State
placement
80
02/12
W
Replay
F 2-0 0:29
B. Beck
BGHS
2023 OAC Divisional State
Semis and WB
80
02/12
W
Replay
F 4-0 0:29
C. Green
PGHS
2023 OAC Divisional State
Quarters and WB
80
01/08
W
DEC 6-0
E. Pokorny
GHY1
2023 OAC Perrysburg GS District
Placement
75
01/08
W
TF 15-0 2:51
B. Ferow
OTS3
2023 OAC Perrysburg GS District
Semi`s
75
01/08
W
TF 15-0 2:07
K. Ross
PROA
2023 OAC Perrysburg GS District
Round 4 all
75
01/08
W
F 4-0 0:31
K. Benson
SCA
2023 OAC Perrysburg GS District
Round 2 All
75
12/10
W
Replay
MD 11-3
A. Hudson
Westshore
Tyrant Junior Ironman
Round 5 (6 Man)
76
12/10
W
Replay
F 2-1 0:22
L. Flossie
Neighborhood WC
Tyrant Junior Ironman
Round 4 (6 Man)
76
12/10
W
Replay
F 2-0 0:33
J. NE2
---
Tyrant Junior Ironman
Round 3 (6 Man)
76
12/10
W
Replay
TF 15-0 3:11
B. Bohaychyk
Donahue WA
Tyrant Junior Ironman
Round 2 (6 Man)
76
12/10
W
Replay
F 2-0 0:16
J. Ellis
Hamilton
Tyrant Junior Ironman
Round 1 (6 Man)
76
10/29
W
Replay
F 14-4 4:29
T. Myers
Warner Elite Wrestling Acadamy
Tyrant Hall of Fame Open
Round 5 (5 Man)
76
10/29
W
Replay
F 2-0 1:13
B. Bohaychyk
Donahue Wrestling
Tyrant Hall of Fame Open
Round 4 (5 Man)
76
10/29
W
FOR 0-0
C. Jones
Donahue
Tyrant Hall of Fame Open
Round 3 (5 Man)
76
10/29
L
Replay
DEC 5-4
J. Danko
SHWA
Tyrant Hall of Fame Open
Round 2 (5 Man)
76
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024