Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin schultz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Joseph
Ladysmith
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
DEC 7-5
N. Esteban
Arcadia
Raider Challenge
5th Place Match
157
01/20
W
F 6-2 2:53
C. Back
Independence/Gilmanton
Raider Challenge
Round 4 - Varsity
157
01/20
L
F 2-0 0:32
B. Swenson
St. Croix Central
Raider Challenge
Round 3 Varsity
157
01/20
W
F 2-0 0:33
S. Striker
MINNETONKA
Raider Challenge
Round 1 Varsity
157
01/13
W
F 2-0 1:10
D. Zwiefelhofer
Bloomer/Colfax
2024 Ladysmith Invitational
Placement
157
01/13
L
F 2-0 1:16
L. Lodel
Reedsville
2024 Ladysmith Invitational
Semis & WB (16 Man)
157
01/13
W
F 9-9 5:17
C. Daugherty
Turtle Lake/Clayton
2024 Ladysmith Invitational
Quarters & WB (16 Man)
157
01/13
W
F 2-5 0:57
T. Bos
Shell Lake
2024 Ladysmith Invitational
Round 1 (16 Man)
157
01/06
W
DEC 3-0
M. Erickson
Fosston-Bagley
Superior Spartan Classic
1st Place
JV157
01/06
W
F 2-0 0:45
A. Simmons
Grand Rapids
Superior Spartan Classic
Round 4
JV157
01/06
W
F 4-0 2:32
R. Mckay
Superior
Superior Spartan Classic
Round 3
JV157
01/06
W
F 2-0 0:31
L. Thomas
Superior
Superior Spartan Classic
Round 2
JV157
01/06
W
F 2-0 0:18
A. Juntunen
Rock Ridge
Superior Spartan Classic
Round 1
JV157
12/23
W
F 10-2 4:25
H. Halverson
Ellsworth
Stanley-Boyd Pre-Holiday Scramble
Placement Matches (8 Man)
157
12/23
W
F 2-0 0:55
A. Draxler
Glenwood City
Stanley-Boyd Pre-Holiday Scramble
Cross Bracket (8 Man)
157
12/23
L
F 6-11 4:21
H. Halverson
Ellsworth
Stanley-Boyd Pre-Holiday Scramble
Round 3 (8 Man)
157
12/22
L
F 14-1 2:08
M. McGee
Glenwood City
Stanley-Boyd Pre-Holiday Scramble
Round 2 (8 Man)
157
12/22
L
F 12-1 3:01
C. Yeager
Stanley-Boyd
Stanley-Boyd Pre-Holiday Scramble
Round 1 (8 Man)
157
12/16
W
DEC 11-9
A. Draxler
Glenwood City
Somerset HS Invite
Round 4
JV157
12/16
W
F 2-0 2:18
L. Krenz
North Branch
Somerset HS Invite
Round 3
JV157
12/16
L
F 3-2 3:54
L. Maier
Prescott
Somerset HS Invite
Round 2
JV157
12/15
W
F 2-0 0:49
M. Kila
Woodbury
Somerset HS Invite
Round 1
JV157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-0 1:58
T. Bandoli
Shell Lake
WIAA D3 Reg. A1 @ Cumberland
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/11
L
F 2-0 0:51
W. Harris
Echo/Stanfield
OSAA 2A/1A Special District 3
Semi and Conso Quarter
126
02/11
L
F 2-0 0:20
D. Leintz
Clear Lake
WIAA D3 Reg. A1 @ Cumberland
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
L
F 4-1 1:03
T. Parsons
Grant Union/Prairie City
OSAA 2A/1A Special District 3
Quarterfinals
126
01/25
W
F 2-0 1:09
W. Mickelson
Barron
Barron Dual
Round 1
145
01/25
L
F 5-0 1:33
A. Hoff
Saint Croix Falls
Barron Dual
Round 1
152
01/14
L
F 8-2 4:02
D. Nelson
Flambeau
2023 Ladysmith Invitational
Cons. Placement (16 Man)
145
01/14
W
DEC 7-5 SV
T. Campeau
Osceola
2023 Ladysmith Invitational
Semis & WB (16 Man)
145
01/14
W
F 6-4 2:45
W. Flink
Abbotsford/Colby
2023 Ladysmith Invitational
Quarters & WB (16 Man)
145
01/14
L
F 12-1 3:34
T. Duellman
Cornell/Gilman/Lk. Holc.
2023 Ladysmith Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/08
L
F 6-4 5:38
J. Heindl
Grand Rapids
Superior Spartan Classic
1st Place
JV145
01/07
W
F 4-0 1:00
J. Follet
Proctor-Hermantown
Superior Spartan Classic
Round 5
JV145
01/07
W
F 2-0 0:28
B. Bandelin
Proctor-Hermantown
Superior Spartan Classic
Round 4
JV145
01/07
W
F 2-0 0:52
I. Plesko
Superior
Superior Spartan Classic
Round 3
JV145
01/07
W
F 2-0 1:04
J. Olson
Superior
Superior Spartan Classic
Round 2
JV145
01/07
L
F 5-0 1:40
N. Evans
Union
JO-HI
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/06
L
F 2-0 0:41
P. Olsen
Clearwater Valley
JO-HI
Round 1 (16 Man)
132
12/17
L
F 2-0 1:44
G. Grove
La Grande
Elgin Memorial Classic BOYS
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/17
L
F 9-0 6:00
A. Marvin
Baker
Elgin Memorial Classic BOYS
Quarterfinals (8 Man)
132
12/10
W
F 2-0 1:48
K. Collins
Eau Claire Memorial
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 4 (All bracket types)
144-149
12/10
W
DEF 0-0
T. Koltunski
Rice Lake
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 5 (5 Man)
144-149
12/10
L
DEC 2-0 SV
E. Melby
Holmen
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 3 (All bracket types)
144-149
12/10
W
F 4-0 2:51
C. Ruiz
Stanley-Boyd
North Husky Invite JV Tournament 2022
Round 2 (ALL bracket types)
144-149
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020