Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Haeden Blair
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Thermopolis
Thermopolis Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 4-0
C. Clifford
Big Piney
WHSAA Boys State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-144
02/23
W
Replay
F 2-4 3:49
T. Jolley
Rocky Mountain
WHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-144
02/22
W
Replay
F 7-0 2:04
K. McCully
Niobrara County
WHSAA Boys State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
2A-144
02/22
L
F 2-0 1:01
K. Brothwell
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-144
02/17
L
DEC 7-3
C. Teichert
Cokeville
WHSAA 2A West Regional
Round 6 Semis
144
02/17
W
MD 13-2
C. Hatch
Lovell
WHSAA 2A West Regional
Round 5 (consis)
144
02/17
W
F 2-0 1:38
B. Vierig
Cokeville
WHSAA 2A West Regional
Round 4 Quarters
144
02/17
L
F 4-3 5:33
R. Whisenant
Greybull/Riverside
WHSAA 2A West Regional
Round 2 (16man 32man)
144
01/26
L
Replay
F 9-0 4:30
A. Fuller
Natrona County
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 2
150
01/26
L
Replay
F 9-1 1:44
W. Alt
Kelly Walsh
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 1
150
01/25
W
F 2-0 2:00
D. Heintz
Powell
Powell @ Thermopolis
Round 1
150
01/21
W
F 0-0 2:50
O. Foley
Cody
Thermopolis @ Cody
Round 1
157
01/20
L
F 5-0 0:55
D. Larsen
Pinedale
2024 Lander Valley HS Invite
Rd 4 WB 32-man, Rd 2 WB 16-man
150
01/19
W
DEC 4-3
R. Lowe
Powell
2024 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
150
01/19
L
MD 14-3
C. Sorenson
Greybull/Riverside
2024 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
150
01/13
W
F 0-0
L. Masopust
Glenrock
Thermopolis @ Glenrock
Round 1
157
01/13
L
F 7-0 3:16
S. Ramirez
Hanna Elk Mountain
Don Runner Memorial 2024
Consi Semi`s (Round 5)
150
01/13
L
MD 10-1
T. Thoman
Riverton
Don Runner Memorial 2024
Semi`s & Consi (Round 4)
150
01/12
W
F 11-10 3:39
J. Nelsen
Hanna Elk Mountain
Don Runner Memorial 2024
Quarters (Round 2)
150
01/12
W
F 6-2 2:57
H. Yeates
Wind River
Don Runner Memorial 2024
Round 1.1
150
01/06
W
Replay
F 2-2 2:32
H. Massie
Torrington
2024 Shane Shatto Memorial - JV
Placement Matches
157
01/06
W
Replay
F 6-2 4:42
B. Dykes
Torrington
2024 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 7 Cons Semis
157
01/06
L
Replay
MD 13-2
W. McLaughlin
Riverton
2024 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 6 SF w/WB
157
01/06
W
Replay
F 2-0 0:53
P. Rosburg
Natrona County
2024 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 4 QF w/WB
157
01/05
W
Replay
F 0-0 2:21
M. Herrald
Sheridan
2024 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 2
157
12/15
L
DEC 8-1
K. Lenzen
DouglasWY
2023 Battle in the Big Horns
---
157
12/15
L
F 8-0 1:55
H. Velarde
Lander
2023 Battle in the Big Horns
---
157
12/15
W
F 3-0 3:47
R. Lucero
Rawlins
2023 Battle in the Big Horns
Round 3 (6 Team)
157
12/15
L
F 11-5 5:41
B. Behrend
Buffalo High
2023 Battle in the Big Horns
Round 2 (6 Team)
157
12/15
W
F 2-0 0:48
K. Sorensen
Glenrock
2023 Battle in the Big Horns
---
157
12/15
L
F 4-0 3:05
T. Thoman
Riverton
2023 Battle in the Big Horns
Round 1 (6 Team)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/14
W
F 9-5 4:08
H. Newell
Wyoming Underground Wrestling
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 6
138
04/14
L
F 10-3 4:33
K. Henne
Team Braves Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 5
138
04/14
W
F 2-0 0:34
T. Hanson
CWC Thunder
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 4
138
04/14
W
FOR 0-0
K. Grant
Cody Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 3
138
04/14
L
DEC 9-4
P. Larsen
Riverton USA Wrestling
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 1
138
01/31
L
F 0-0 0:45
W. Heffington
Powell
Thermopolis @ Powell
Round 1
132
01/28
L
Replay
DEC 6-2
J. Ackerman
Central
2023 Ron Thon Memorial JV
Quarters with WB Rd 5 64-man, Rd 2 32-man
126
01/27
W
Replay
F 0-4 3:00
C. Barrett
Natrona County
2023 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 4 64-man
126
01/27
W
Replay
F 11-2 3:51
R. Siefkes
Pinedale
2023 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
126
01/27
W
Replay
TF 16-0 3:00
B. Nielsen
Buffalo
2023 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 2 64-man
126
01/27
L
Replay
TF 16-1 3:00
E. Ramirez
Buffalo
2023 Ron Thon Memorial JV
Round 1/2 (64 Man)
126
01/21
W
Replay
F 2-0 0:36
J. Whisler
Laramie
2023 Lander Valley JV HS Invite
1st & 3rd (16 Man)
126
01/21
W
Replay
F 1-5 3:23
S. Duarte-Villa
Pinedale
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 5
126
01/21
W
Replay
F 2-0 0:12
G. Montoya
Green River
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 4
126
01/20
W
Replay
F 0-0 1:55
D. Adams
Green River
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 3
126
01/20
L
Replay
F 10-4 4:25
T. Scarborough
Burns/Pine Bluffs
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 2 - QF
126
01/20
W
Replay
F 5-0 2:23
J. Whisler
Laramie
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 1 (16 Man)
126
01/07
L
F 2-0
B. Edwards
Thunder Basin High School
2023 Shane Shatto Memorial - JV
Placement Matches
132
01/07
W
Replay
F 6-4 4:00
E. Wallace
Castle View
2023 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 6 SF w/WB
132
01/06
W
F 2-0 1:52
L. Daniele
Laramie
2023 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 4 QF w/WB
132
01/06
W
Replay
F 2-0 0:40
B. Moore
Tongue River
2023 Shane Shatto Memorial - JV
Rd 2
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024