Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wiley Gibson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Black Fox Wrestling Club
Coweta Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 3-0 2:23
J. Hodge
Team Guthrie Wrestling Club
Broken Arrow - Wrestlemania
4th Wrestleback (16 Man)
90
01/13
L
F 2-0 0:49
K. Long
Tough N Technical Wrestling Club (TNTWC)
Broken Arrow - Wrestlemania
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
01/13
W
F 2-0 0:12
L. Mosby
Wyandotte Youth Wrestling Club
Broken Arrow - Wrestlemania
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
01/13
W
MD 11-0
G. Matz
Chieftain Wrestling Club
Broken Arrow - Wrestlemania
Round 1 (16 Man)
90
01/13
L
DEC 6-4
J. Kinslow
Seneca Youth Wrestling Club
Broken Arrow - Wrestlemania
Round 3 (3 Man)
90/105
01/13
W
MD 12-4
G. Wolfe
Coweta Youth Wrestling
Broken Arrow - Wrestlemania
Round 1 (3 Man)
90/105
01/07
W
F 6-3 0:54
B. Pemberton
Tough N Technical Wrestling Club (TNTWC)
Sand Springs Slam By Keystone Kids
Round 3 (3 Man)
90
01/06
W
F 2-0 0:44
T. Skaggs
Oklahoma
Sand Springs Slam By Keystone Kids
Round 1 (3 Man)
90
12/16
W
F 2-0 0:26
J. Gardner
Barnsdall Wrestling Club
Sapulpa Chieftain Tournament
Round 2 (Best of 3)
90
12/16
W
F 2-0 0:17
J. Gardner
Barnsdall Wrestling Club
Sapulpa Chieftain Tournament
Round 1 (Best of 3)
90
12/09
L
F 4-2 1:00
K. White
Collinsville Cardinal Youth Wrestling
Rumble In The Jungle Coweta Tournament
Round 3 (4 Man)
90
12/09
W
F 2-0 0:18
S. Chernisky
Oklahoma
Rumble In The Jungle Coweta Tournament
Round 2 (4 Man)
90
12/09
W
F 2-0 0:21
C. Sisson
Claremore Wrestling Club
Rumble In The Jungle Coweta Tournament
Round 1 (4 Man)
90
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/05
L
Replay
F 6-1 2:36
R. Jr
---
OKWA - Gage Underwood Memorial
Consi-Semis
83 lbs
11/05
W
Replay
F 2-0 0:25
C. Stewart
Hilldale Youth Wrestling Club
OKWA - Gage Underwood Memorial
Consi of 4
83 lbs
11/05
L
Replay
F 5-1 1:26
T. Simpson
Salina Wrestling Club
OKWA - Gage Underwood Memorial
Quarter-Finals
83 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024