Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Farley
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Edmond North
Edmond North High School Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
F 2-0 0:20
E. Williams
Putnam City West High School Wrestling
Tuttle FS/GR Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
04/13
L
F 2-0 0:56
K. Gaffney
XT Wrestling
Tuttle FS/GR Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
144
04/13
W
F 8-9 2:52
H. Sims
Oklahoma
Tuttle FS/GR Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
04/13
W
TF 10-0 0:33
M. Anderson
Del City Wrestling Club
Tuttle FS/GR Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
12/02
W
FOR 0-0
D. Wiyninger
Southmoore
44th Annual Putnam City Invitational
Placement Matches (20 Man)
138
12/02
L
DEC 6-4
W. Carico
Yukon
44th Annual Putnam City Invitational
Round 6 (20 Man)
138
12/01
W
MD 13-2
I. Gallegos
Putnam City West
44th Annual Putnam City Invitational
Round 5 (20 Man)
138
12/01
L
DEC 10-3
J. Juarez
Norman
44th Annual Putnam City Invitational
Round 4 (20 Man)
138
12/01
W
F 4-0 1:05
H. Jackson
Lawton Ike
44th Annual Putnam City Invitational
Round 3 (20 Man)
138
12/01
L
F 15-4 3:29
B. Gowens
Bishop McGuiness
44th Annual Putnam City Invitational
Round 2 (20 Man)
138
11/22
L
F 2-0 0:50
D. Ryan
Yukon
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
6th Wrestleback (32 Man)
138
11/22
L
F 2-0 1:44
B. Gowens
Bishop McGinnis
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Semis & 5th WB (32 Man)
138
11/22
W
DEC 4-2
K. Carter
Shawnee
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
11/22
W
F 2-0 0:36
R. Marcy
Yukon
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
11/22
W
F 4-2 3:31
G. Smith
Van Buren High School
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Round 1 (32 Man)
138
11/18
L
FOR 0-0
G. Leyba
Choctaw
Midwest City HS Open
Round 1 (32 Man)
Boys 138
11/11
L
F 7-1 1:47
T. London
Tuttle
Yukon Boys Open
Semis & 5th WB (32 Man)
138
11/11
W
DEC 7-0
G. Wehr
Ponca City
Yukon Boys Open
4th Wrestleback (32 Man)
138
11/11
L
DEC 6-1
T. Texson
Cascia Hall
Yukon Boys Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
11/11
W
DEC 8-6 SV
W. Carico
Yukon
Yukon Boys Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
11/11
W
F 2-0 0:57
W. Marr
Enid
Yukon Boys Open
Round 1 (32 Man)
138
11/04
L
DEC 6-0
J. Province
Deer Creek
CJS Open Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
11/04
W
F 5-0 2:43
C. Jenike
Guthrie High School
CJS Open Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
138
11/04
L
F 2-0 0:39
W. Carico
Yukon
CJS Open Tournament
Round 1 (32 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
F 2-0 0:59
J. Jellison
Yukon
Westmoore Junior Varsity Tournament
Placement Matches (8 Man)
126B
12/17
L
TF 15-0 3:14
C. Earwood
Choctaw
Westmoore Junior Varsity Tournament
Cross Bracket (8 Man)
126B
12/17
W
DEC 6-0
L. Horn
Blanchard
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 3 (8 Man)
126B
12/17
L
F 2-0 0:39
J. Jellison
Yukon
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 2 (8 Man)
126B
12/17
W
DEC 2-0
J. Binder
Southmoore
Westmoore Junior Varsity Tournament
Round 1 (8 Man)
126B
11/23
L
F 11-0 2:27
H. Claggett
Bristow
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
1st & 3rd (16 Man)
126A
11/23
W
F 0-9 2:54
D. Robinson
ESF MS
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
4th Wrestleback (16 Man)
126A
11/23
L
F 4-2 3:19
J. Rice
BAJH
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
126A
11/23
W
F 12-2 3:44
K. Johnson
Little Axe
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
126A
11/23
W
DEC 9-2
J. Paulk
Edmond Memorial
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Round 1 (16 Man)
126A
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021