Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jackson reineke
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 7-6 TB1
J. Richardson
South Range
2020 Division III Garfield Hts. District
Consolation Rd 2 (16 Man)
126
03/07
L
DEC 9-5
M. Prikryl
Rootstown
2020 Division III Garfield Hts. District
Championship Rd 2
126
03/06
W
TF 16-0
D. Skelly
Smithville
2020 Division III Garfield Hts. District
Championship Rd 1 (16 Man)
126
12/14
L
DEC 7-4
S. Heil
Berea-Mid
The North Coast Classic
1st Place (32 man)
126
12/14
W
DEC 10-3
H. Land
---
The North Coast Classic
Semis (32 Man)
126
12/14
W
TF 20-5 5:32
R. Berdysz
Perry
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
126
12/14
W
F 11-1 1:49
E. Levels
Revere
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
126
12/14
W
F 4-1 1:07
K. Austin
Brunswick
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
126
12/14
W
F 4-1 1:30
H. First
Benedictine
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
126
12/14
W
F 2-0 0:17
B. Mason
North Royalton
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
126
12/13
W
F 6-2 2:00
J. McIntire
Tri-Valley
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
126
12/07
W
DEC 10-7
J. Edelman
Pymatuning Valley
Hawken Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
126
12/07
W
F 0-0 2:28
D. Ward
Willoughby South
Hawken Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/07
W
F 0-0 0:14
J. Botzman
Independence
Hawken Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
W
DEC 10-5
M. Markulin
South Range
Waterloo DIII Classic
3rd Place Match
120
12/08
W
F 0-0 0:39
C. Kaufman
Greensburg Salem
The North Coast Classic
5th/7th Place Matches
120
12/08
L
DEC 12-9
S. Heil
Berea-Mid
The North Coast Classic
Cons. Semis (32 Man)
120
12/08
L
F 0-0 4:23
J. Canitano
Solon
The North Coast Classic
Semis (32 Man)
120
12/08
W
F 0-0 4:29
C. Kaufman
Greensburg Salem
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
120
12/08
W
F 0-0 0:39
K. Falkenberg
---
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
120
12/08
W
F 0-0 0:33
N. Cusma
Twinsburg
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
120
12/08
W
F 0-0 2:37
B. Humble
North Royalton
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
120
12/07
W
F 0-0 1:14
J. Heatwall
Tallmadge
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
F 0-0 5:05
H. Miller
Canton South
Berkshire Wrestling Invitational 2018
Placement Matches (8 Man)
113
01/20
W
F 0-0 1:37
J. Tribuzzo
Berkshire
Berkshire Wrestling Invitational 2018
Cross Bracket (8 Man)
113
01/20
W
MD 12-1
J. Phares
Edgewood
Berkshire Wrestling Invitational 2018
Round 3 (8 Man)
113
01/20
W
F 0-0 0:40
H. Troyer
Garrettsville Garfield
Berkshire Wrestling Invitational 2018
Round 2 (8 Man)
113
01/20
W
F 0-0 1:52
J. Davidson
Madison
Berkshire Wrestling Invitational 2018
Round 1 (8 Man)
113
12/27
W
F 0-0 3:45
B. Eicher
Crestview (Ashland)
Waterloo D3 Classic
Semifinals
113
12/16
W
F 5-0 2:38
H. Garner
Western Reserve (Berlin Center)
Waterloo D3 Classic
Round 5
113
12/09
W
F 0-0 0:20
P. Freund
Orange
The North Coast Classic
Finals (8 Man)
120 C
12/09
W
F 0-0 0:28
C. Buerlen
Hudson
The North Coast Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120 C
12/09
W
DEC 6-2
R. DiGeronimo
Independence
The North Coast Classic
Quarterfinals (8 Man)
120 C
12/09
L
F 0-0 2:45
P. Dipierro
Berea-Mid
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
120
12/09
W
F 0-0 0:30
C. Buerlen
Hudson
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
120
12/09
W
F 0-0 1:02
K. Falkenberg
---
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
120
12/09
L
FOR 0-0
J. Thomas
Perry
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
120
12/08
L
DEF 0-0
M. Danison
Chardon
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
120
12/08
L
FOR 0-0
M. Hermes
Perkins
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/29
L
TF 10-0 2:37
J. White
Michigan
Elyria Freestyle Qualifier 2017
Finals and Rd 5 5 man
126
04/29
W
F 6-10 3:23
Z. Richards
---
Elyria Freestyle Qualifier 2017
Consi Semis
126
04/29
W
F 4-2 0:15
J. Lyons
---
Elyria Freestyle Qualifier 2017
Semis & Consi Quarters
126
04/29
W
F 12-6 4:12
C. Houdeshell
BTW
Elyria Freestyle Qualifier 2017
WB R4 (32), WB R2 (16)
126
04/29
L
F 6-4 0:24
Z. Richards
---
Elyria Freestyle Qualifier 2017
Round 1 (16), Round 2 (32), WB R1 (32)
126
04/29
L
F 6-0 0:55
N. Ifju
---
Elyria Greco Qualifier 2017
Semis & Consi Quarters
126
04/29
L
TF 12-2 2:40
J. Lyons
---
Elyria Greco Qualifier 2017
Quarters, WB R3 (32), WB R1 (16)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024