Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cael Ciepley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
L
MD 10-2
R. Campos
Fox Lake WC
2024 Triple Threat Mat Wrestling
Round 3 (4 Man)
50-54
04/21
W
MD 12-2
K. Raines
Sandwich Wrestling Club
2024 Triple Threat Mat Wrestling
Round 1 (4 Man)
50-54
04/07
W
F 11-4 3:00
K. Ferry
Belvidere Bandits
2024Triple Threat Takedown Tournament
Round 1 (4 Man)
54-56
01/21
W
MD 13-1
C. Lopez
Barrington Broncos
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement (4 Man)
52-52
01/21
W
MD 14-5
N. Geyer
Downers Grove Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis (4 Man)
52-52
01/14
W
DEC 3-2
L. Freeman
WBNDD
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 3 (4 Man)
49-53
01/14
L
DEC 4-2
L. Hammer
Tomahawk Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 2 (4 Man)
49-53
01/14
W
DEC 6-5
J. Wright
Alber Athletics
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 1 (4 Man)
49-53
12/23
W
DEC 5-3
B. Toledo
Burlington Youth Wrestling
Andy Heine Memorial Tournament
Round 3
50-54
12/23
W
TF 16-0 1:31
B. Bader
Delavan-Darien Youth Wrestling
Andy Heine Memorial Tournament
Round 2
50-54
12/23
W
MD 9-0
T. Ecklund
Badger Youth wrestling
Andy Heine Memorial Tournament
Round 1
50-54
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/10
L
F 15-4 5:51
D. Dyer
Coles County
BAGUBA
Round 3
52-57
06/10
L
F 4-0 2:43
J. DeGroot
Sauk Valley Wrestling Club
BAGUBA
Round 2
52-57
06/10
L
DEC 6-5
M. Romani
Junior Patriots Wrestling Club
BAGUBA
Round 1
52-57
04/30
W
DEC 3-0
B. Toledo
Burlington Wrestling
2023 Triple Threat Mat Wrestling
Round 3 (4 Man)
47-51
04/30
W
DEC 6-4
N. Rodriguez
Riot Room Wrestling
2023 Triple Threat Mat Wrestling
Round 2 (4 Man)
47-51
04/30
W
TF 18-0 3:15
K. Ferry
Belvidere Bandits
2023 Triple Threat Mat Wrestling
Round 1 (4 Man)
47-51
04/07
W
Replay
MD 10-0
J. Luoma
---
Cheesehead Individual
Round 3 (4 Man)
50
04/07
L
Replay
F 8-0 1:44
A. Rich
---
Cheesehead Individual
Round 2 (4 Man)
50
04/07
L
Replay
MD 10-2
B. Alfaro
---
Cheesehead Individual
Round 1 (4 Man)
50
01/29
W
DEC 8-4
D. Ferreyra
SCN Youth Wrestling
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement (4 Man)
50-51
01/29
L
DEC 8-1
D. Fawcett
Riot Room
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis (4 Man)
50-51
01/22
W
DEC 9-8
W. Millard
Rochelle Wrestling Club
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Placement (4 Man)
49-50
01/22
W
TF 17-1 2:14
C. Vaclavik
Yorkville Wrestling Club
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Semis (4 Man) Tots & Bantam
49-50
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022