Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elijah Conley
Results
High School Results
Season
2021-2022
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
F 2-0 0:51
T. Trumbley
Gothenburg
Ogallala Duals 2022
Round 4 (10 Team)
120
01/08
L
F 8-0 1:34
T. Pin
Alliance
Ogallala Duals 2022
Placement
120
12/18
W
F 5-0 1:22
A. Narvais
Gering
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Place matches
120
12/18
W
F 5-0 0:23
G. Bentley
Cheyenne East
Bridgeport-Sidney Invite 2021
2nd Rnd WB
120
12/18
L
TF 15-0 4:29
T. Pin
Alliance
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Qtrs
120
12/18
W
F 2-10 5:08
L. Wetherington
Mitchell
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Round 1
120
12/17
L
MD 8-0
S. Krebs
Gordon-Rushville
Hemingford/Bridgeport/G/R Triangular
Champ. Round 1
120
12/16
L
TF 18-3 4:03
C. Weber
---
Hemingford/Bridgeport/G/R Triangular
Champ. Round 1
120
12/11
L
F 3-2 2:23
G. Risse
Bennett Co.
Gordon-Rushville Invite 2021
Finals
120
12/11
W
F 4-12 3:41
J. Fritzler
---
Gordon-Rushville Invite 2021
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/11
L
F 2-0 0:46
T. Grooms
Valentine
Gordon-Rushville Invite 2021
Semis WB
120
12/02
L
DEC 8-3
C. White
Chase County
Garden County Triangular
Round 2 (3 Team)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
F 2-0 1:14
C. Smith
---
2020 Southeast Team Duals
Round 4 (16 Team)
113
02/06
L
F 4-0 1:47
T. Starr
Gordon/Rushville
WTC-SPVA Conference 2020
Placement Matches (16 Man)
113
02/06
W
F 4-2 1:25
C. White
Chase Co
WTC-SPVA Conference 2020
Con Semis
113
02/06
L
F 13-5 3:23
T. Starr
Gordon/Rushville
WTC-SPVA Conference 2020
Qtrs
113
01/25
L
F 2-0 0:53
C. Stokey
---
Chadron Invitational Wrestling 2020
Placement Matches (16 Man)
113
01/25
L
F 10-0 2:52
C. Lamb
---
Chadron Invitational Wrestling 2020
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/25
W
F 4-14 2:57
B. Underwood
Chadron
Chadron Invitational Wrestling 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/25
W
F 4-0 5:38
M. Crow
Little Wound
Chadron Invitational Wrestling 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/25
L
F 9-2 2:42
B. Weiss
Hill City
Chadron Invitational Wrestling 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/18
L
F 4-4 3:57
G. Kohel
---
Chase County Invitational 2020
Round 6
113
01/18
W
DEC 7-6
J. Beeson
Sedgwick County/Fleming
Chase County Invitational 2020
Round 4
113
01/18
L
F 12-0 3:24
C. Stokey
---
Chase County Invitational 2020
Round 3
113
01/18
L
F 0-2 3:01
M. Gutierrez
---
Chase County Invitational 2020
Round 2
113
01/18
W
F 2-0 1:28
C. White
Chase County
Chase County Invitational 2020
Round 1
113
01/11
L
DEC 7-5
M. Mueller
---
Ogallala Duals 2020
Round 2 (8 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024