Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
SOT Spring Folkstyle
SOT Spring Folkstyle
Brackets
Results
Results
Pre-Bantam
Pre-Bantam
Bantam
Intermediate
Novice
Schoolboy
Cadet
Womens Novice
Round
Round 3 (4 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Bonneville Wrestling club
East Idaho Elite
Shelley Mat Club
Skyline Wrestling Club
idaho falls wrestling club
Weight Class
35-40
40-42
42-44
Round 3 (4 Man)
1
Izeyah Rhondeau
I. Rhondeau
Skyline Wrestling Club
DEC 12-9
35-40
W
2
Kyson Hudman
K. Hudman
idaho falls wrestling club
1
Lincon Balmforth
L. Balmforth
W
MD 16-4
40-42
2
Easton Hyde
E. Hyde
Shelley Mat Club
3
Eli Park
E. Park
Bonneville Wrestling club
W
F 2-4 1:51
40-42
4
Karter Thompson
K. Thompson
Bonneville Wrestling club
1
Meili Zollinger
M. Zollinger
East Idaho Elite
F 17-4 2:44
42-44
W
2
Maverick Jennings
M. Jennings
Round 2 (4 Man)
2
Kyson Hudman
K. Hudman
idaho falls wrestling club
F 0-0 0:15
35-40
W
4
Dallan Titland
D. Titland
Bonneville Wrestling club
1
Lincon Balmforth
L. Balmforth
F 6-3 1:44
40-42
W
3
Eli Park
E. Park
Bonneville Wrestling club
2
Easton Hyde
E. Hyde
Shelley Mat Club
F 0-0
40-42
W
4
Karter Thompson
K. Thompson
Bonneville Wrestling club
2
Maverick Jennings
M. Jennings
F 2-0 0:58
42-44
W
4
Nixon Hunt
N. Hunt
Bonneville Wrestling club
Round 1 (4 Man)
1
Izeyah Rhondeau
I. Rhondeau
Skyline Wrestling Club
F 12-2 3:00
35-40
W
4
Dallan Titland
D. Titland
Bonneville Wrestling club
1
Lincon Balmforth
L. Balmforth
DEC 8-6
40-42
W
4
Karter Thompson
K. Thompson
Bonneville Wrestling club
2
Easton Hyde
E. Hyde
Shelley Mat Club
MD 18-9
40-42
W
3
Eli Park
E. Park
Bonneville Wrestling club
1
Meili Zollinger
M. Zollinger
East Idaho Elite
F 10-0 2:44
42-44
W
4
Nixon Hunt
N. Hunt
Bonneville Wrestling club
Event Info
SOT Spring Folkstyle on Mar 4, 2017 in Blackfoot, ID.