Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
WSWL 17/18 Gil Chavez Sr. Memorial
WSWL 17/18 Gil Chavez Sr. Memorial
Brackets
Results
Results
4 & Under
4 & Under
8 & Under Novice
8 & Under Experienced
12 & Under Novice
12 & Under Experienced
Women`s Elementary
6 & Under
10 & Under Novice
10 & Under Experienced
15 and Under
Women`s Middle School
Round
Round 3 (3 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Adams City Youth Wrestling
Bear Creek Jr. Wrestling
Denver North Vikings
Denver West Jr Cowboy`s Wrestling
GRANDVIEW WOLVES
Jr. Trojans
Lincoln Jr. Wrestling Team
Mullen Jr. Mustangs
Northglenn Youth Wrestling
Pirates Youth Wrestling
Pomona Elite
Sheridan Youth Wrestling
Weight Class
32-34
33-35
36-39
41-42
43-46
44-47
58-65
Round 3 (3 Man)
1
CJ Alfaro
C. Alfaro
Denver West Jr Cowboy`s Wrestling
W
DEC 7-1
41-42
2
Waylon Harmon
W. Harmon
Jr. Trojans
1
Gabriel Hill
G. Hill
Denver West Jr Cowboy`s Wrestling
F 5-0 0:26
44-47
W
2
Nicholas Boh
N. Boh
Bear Creek Jr. Wrestling
Round 3 (4 Man)
View All
1
Deion Duran
D. Duran
Northglenn Youth Wrestling
F 2-0 0:37
32-34
W
2
River Quinn
R. Quinn
Denver North Vikings
3
Steven Williams
S. Williams
Jr. Trojans
W
DEC 11-9 SV
SV
32-34
4
Leticia Flores
L. Flores
Adams City Youth Wrestling
1
Gavin Martinez
G. Martinez
GRANDVIEW WOLVES
F 14-0 2:18
33-35
W
2
Theseus Gomez
T. Gomez
Pomona Elite
3
Aziah Limon
A. Limon
Sheridan Youth Wrestling
DEC 8-3
33-35
W
4
Bruce Lee Vera Jr
B. Jr
Adams City Youth Wrestling
1
Landen Perez
L. Perez
Pirates Youth Wrestling
F 14-10 2:13
36-39
W
2
Jesse Gonzales
J. Gonzales
Adams City Youth Wrestling
Round 2 (3 Man)
1
CJ Alfaro
C. Alfaro
Denver West Jr Cowboy`s Wrestling
MD 20-9
41-42
W
3
Joseph Mora Jr
J. Jr
Denver North Vikings
1
Gabriel Hill
G. Hill
Denver West Jr Cowboy`s Wrestling
DEC 8-2
44-47
W
3
Trent Martinez
T. Martinez
Northglenn Youth Wrestling
Round 2 (Best of 3)
2
Adelias Salazar
A. Salazar
Pirates Youth Wrestling
W
F 3-10 1:13
58-65
1
Jayse John
J. John
Mullen Jr. Mustangs
Round 2 (4 Man)
View All
1
Deion Duran
D. Duran
Northglenn Youth Wrestling
TF 22-6 3:00
32-34
W
3
Steven Williams
S. Williams
Jr. Trojans
2
River Quinn
R. Quinn
Denver North Vikings
DEC 13-7
32-34
W
4
Leticia Flores
L. Flores
Adams City Youth Wrestling
1
Gavin Martinez
G. Martinez
GRANDVIEW WOLVES
DEC 11-5
33-35
W
3
Aziah Limon
A. Limon
Sheridan Youth Wrestling
2
Theseus Gomez
T. Gomez
Pomona Elite
DEC 6-0
33-35
W
4
Bruce Lee Vera Jr
B. Jr
Adams City Youth Wrestling
1
Landen Perez
L. Perez
Pirates Youth Wrestling
W
F 2-0 0:27
36-39
3
Adam Rodriguez
A. Rodriguez
Northglenn Youth Wrestling
Round 1 (Best of 3)
1
Jayse John
J. John
Mullen Jr. Mustangs
F 2-0 0:16
58-65
W
2
Adelias Salazar
A. Salazar
Pirates Youth Wrestling
Round 1 (3 Man)
2
Waylon Harmon
W. Harmon
Jr. Trojans
F 4-1 0:35
41-42
W
3
Joseph Mora Jr
J. Jr
Denver North Vikings
2
Nicholas Boh
N. Boh
Bear Creek Jr. Wrestling
DEC 8-6
44-47
W
3
Trent Martinez
T. Martinez
Northglenn Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
View All
1
Deion Duran
D. Duran
Northglenn Youth Wrestling
F 2-0 0:20
32-34
W
4
Leticia Flores
L. Flores
Adams City Youth Wrestling
2
River Quinn
R. Quinn
Denver North Vikings
MD 14-5
32-34
W
3
Steven Williams
S. Williams
Jr. Trojans
1
Gavin Martinez
G. Martinez
GRANDVIEW WOLVES
DEC 9-5
33-35
W
4
Bruce Lee Vera Jr
B. Jr
Adams City Youth Wrestling
2
Theseus Gomez
T. Gomez
Pomona Elite
W
F 0-0 1:29
33-35
3
Aziah Limon
A. Limon
Sheridan Youth Wrestling
1
Landen Perez
L. Perez
Pirates Youth Wrestling
W
F 0-0 0:16
36-39
4
Natalia Brown
N. Brown
Mullen Jr. Mustangs
Event Info
WSWL 17/18 Gil Chavez Sr. Memorial on Dec 17, 2017 in Denver, CO.