Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
3rd Annual Dale Ketelsen Memorial
3rd Annual Dale Ketelsen Memorial
Brackets
Results
Results
Placement Matches (16 Man)
Placement Matches (16 Man)
4th Wrestleback (16 Man)
Placement Matches (8 Man)
Semis & 3rd WB (16 Man)
Placement (4 Man)
2nd Wrestleback (8 Man)
2nd Wrestleback (16 Man)
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Quarters & 1st WB (16 Man)
Semis (4 Man)
Quarterfinals (8 Man)
Round 1 (16 Man)
Team Name
Archbishop Rummel
Archbishop Shaw
Chalmette
Covington
Lakeshore
NOMMA
St. Paul`s
Teurlings Catholic
Weight Class
145
160
Placement Matches (16 Man)
View All
1
Grant Hughes
G. Hughes
St. Paul`s
W
F 2-0 1:52
145
2
Avery Verret
A. Verret
Covington
3
Jarreth Wheeler
J. Wheeler
Covington
F 2-0 0:49
145
W
9
Brett Schneider
B. Schneider
Teurlings Catholic
10
Keith Bagent
K. Bagent
Lakeshore
W
DEC 8-7
145
12
Zachary Hrabar
Z. Hrabar
NOMMA
16
Matthew Schwing
M. Schwing
Archbishop Rummel
W
MD 11-1
145
11
Jackson Hoyte
J. Hoyte
Chalmette
1
Evan Ulfers
E. Ulfers
St. Paul`s
DEC 6-3
160
W
2
Brison Adams
B. Adams
Covington
Event Info
3rd Annual Dale Ketelsen Memorial on Nov 22, 2017 in Covington, LA.