Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Brackets
Results
Results
Round
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Appleton North
Bartlett
Batavia
Benton
Big Lake
Buffalo
Burlington
Byron
Cambridge-Isanti
Cedar Rapids Kennedy
Cedar Rapids Xavier
Chisago Lakes
Christian Life
Clear Lake
Coleman
Cretin-Derham Hall
Detoit Lakes
Dover Eyota
Elk River
Erie/Prophetstown
Geneseo
Glenbard East
Glenbrook South
Hibbing
Holmen
Hortonville
Iowa Grant
Irondale
Kewaskum
La Crescent Hokah
Lesalle-Peru
Mahtomedi
Minnewaska
Mora
Olympia
Oswego
Pequot Lakes/Pine River Backus Roadcrew
Porta
Princeton
Reedsburg
Scott West
St. Charles
Thunderbird
Wausau West
West Carroll
Weyauwega Fremont
Wheaton Warrensville South
White Bear Lake
Wilmington
Wisconsin Rapids
Zimmerman
Zumwalt WC
Weight Class
76-79
85-90
90-97
92-94
95-97
98-102
99-102
100-107
102-103
102-102
103-105
103-104
104-111
105-107
105-106
106-106
106-107
107-108
109-110
109-111
110-111 A
110-111 B
111-112
111-117
112-113
112-114
113-116
113-115
116-117
117-118 A
117-118 B
118-118 A
118-119 A
118-118 B
118-118 C
118-119 B
118-119 C
118-120
119-121
119-120
121-123
121-124
122-123
123-124
124-125 A
124-125 B
124-125 C
124-124
125-126 A
125-126 B
125-126 C
126-126
127-127
127-128 A
127-130
127-128 B
128-130
128-131
129-130
130-130 A
130-130 B
130-132
130-131
131-132 A
131-132 B
132-133 A
132-133 B
133-135
133-134 A
133-134 B
134-136
135-137
135-136 A
135-136 B
136-137
137-139
137-137 A
137-137 B
137-138 A
137-138 B
137-138 C
138-139
139-140
139-141 A
139-141 B
139-141 C
141-142 A
141-142 B
141-142 C
142-143 A
142-143 B
142-142
143-143 A
143-143 B
143-145
143-143 C
143-144 A
143-144 B
144-144
144-149
144-146
145-145
145-147
146-148
147-149
148-149
149-150 A
149-150 B
150-152
150-151 A
150-151 B
151-152
151-151
152-154 A
152-153
152-154 B
153-155
154-156
154-155
155-156 A
155-156 B
156-157
156-156
156-159
157-157
157-159
157-158
157-160
158-159
159-160
160-162 A
160-162 B
161-163
162-163
163-164
164-165
164-164 A
164-164 B
164-166
165-165
165-166 A
165-167
165-166 B
166-168
166-170
167-171
168-173
170-171
171-172
172-173 A
172-173 B
172-174
173-174
173-175
174-175 A
174-175 B
174-175 C
175-177
175-185
177-179
180-184
180-181
182-183
183-185 A
183-185 B
185-186
185-187
187-188
187-190
188-190
188-195
190-197
192-193
193-198
195-199 A
195-199 B
198-200
199-201
199-200
201-202
204-207
207-210
209-220
211-214
216-221
218-219
221-223
222-223 A
222-223 B
223-228
224-225
234-235
237-248
238-243
241-250
244-252
250-261
253-269
273-285
277-287
288-305
Round 5
1
CAl Dorota
C. Dorota
W
F 5-2 1:26
138-139
2
Andrew Gron
A. Gron
Glenbard East
3
Nathan Bergman
N. Bergman
Christian Life
W
FOR 0-0
138-139
4
Gage Ackerman
G. Ackerman
Zumwalt WC
Round 4
View All
1
Damon Wiemken
D. Wiemken
Erie/Prophetstown
F 2-0 0:52
76-79
W
2
Nolan Schreier
N. Schreier
La Crescent Hokah
3
Conner Knowles
C. Knowles
Geneseo
F 20-6 2:00
76-79
W
4
Tyler Wells
T. Wells
Princeton
1
Carson Raya
C. Raya
Geneseo
DEC 4-3
85-90
W
2
Mitchell Anderson
M. Anderson
3
Jayce Kovarik
J. Kovarik
Minnewaska
DEC 6-2
85-90
W
4
Kevin Martin
K. Martin
Thunderbird
1
Mason Schiffler
M. Schiffler
Minnewaska
F 2-0 0:54
90-97
W
2
Joey Malito
J. Malito
Thunderbird
Round 3
View All
1
Damon Wiemken
D. Wiemken
Erie/Prophetstown
F 2-0 0:28
76-79
W
3
Conner Knowles
C. Knowles
Geneseo
2
Nolan Schreier
N. Schreier
La Crescent Hokah
F 2-0 0:12
76-79
W
4
Tyler Wells
T. Wells
Princeton
1
Carson Raya
C. Raya
Geneseo
W
F 2-0 0:35
85-90
3
Jayce Kovarik
J. Kovarik
Minnewaska
2
Mitchell Anderson
M. Anderson
W
MD 8-0
85-90
4
Kevin Martin
K. Martin
Thunderbird
1
Mason Schiffler
M. Schiffler
Minnewaska
F 2-0 0:50
90-97
W
3
Brodie Kellen
B. Kellen
Dover Eyota
Round 2
View All
1
Damon Wiemken
D. Wiemken
Erie/Prophetstown
TF 19-3 0:27
76-79
W
4
Tyler Wells
T. Wells
Princeton
2
Nolan Schreier
N. Schreier
La Crescent Hokah
F 2-0 0:03
76-79
W
3
Conner Knowles
C. Knowles
Geneseo
1
Carson Raya
C. Raya
Geneseo
DEC 5-2
85-90
W
4
Kevin Martin
K. Martin
Thunderbird
2
Mitchell Anderson
M. Anderson
W
F 0-2 0:23
85-90
3
Jayce Kovarik
J. Kovarik
Minnewaska
1
Mason Schiffler
M. Schiffler
Minnewaska
F 2-0 1:00
90-97
W
4
Preston Spray
P. Spray
Wisconsin Rapids
Round 1
2
Andrew Gron
A. Gron
Glenbard East
W
F 6-2 2:52
138-139
3
Nathan Bergman
N. Bergman
Christian Life
4
Gage Ackerman
G. Ackerman
Zumwalt WC
DEC 7-2
138-139
W
5
Erik Berlin
E. Berlin
Event Info
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament on Jun 26, 2018 in Wisconsin Dells, WI.