Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Bozeman IOF
Bozeman IOF
Brackets
Results
Results
6U
6U
8U
10U
12U
14U
Round
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Crestview Youth Wrestling Club
Grappling House Wrestling Club
Gulf Coast Grappling Academy
Niceville Wrestling Academy
PWC
Panda Wrestling Alliance
South Georgia Takedown Club
Team Wakulla Wrestling
Weight Class
40
45
50
55
62
Round 5
1
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
F 10-0 1:45
45
W
2
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
3
Link Blair
L. Blair
Niceville Wrestling Academy
W
FOR 0-0
45
4
Maxwell Lee
M. Lee
Team Wakulla Wrestling
1
Colter Chappell
C. Chappell
South Georgia Takedown Club
DEC 13-7
55
W
2
Abel Wesolowski
A. Wesolowski
Grappling House Wrestling Club
3
Joseph Chappell
J. Chappell
South Georgia Takedown Club
F 4-2 1:37
55
W
4
Barrett Giadrosich
B. Giadrosich
Panda Wrestling Alliance
Round 4
1
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
DEC 6-5
45
W
3
Link Blair
L. Blair
Niceville Wrestling Academy
2
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
W
DEC 11-9
45
5
Justice Sherman
J. Sherman
PWC
1
Colter Chappell
C. Chappell
South Georgia Takedown Club
W
DEC 9-6
55
3
Joseph Chappell
J. Chappell
South Georgia Takedown Club
2
Abel Wesolowski
A. Wesolowski
Grappling House Wrestling Club
W
FOR 0-0
55
5
Jasmine Larson
J. Larson
Gulf Coast Grappling Academy
Round 3
View All
1
Nicholas Steiner
N. Steiner
Niceville Wrestling Academy
FOR 0-0
40
W
2
Declan Younghanse
D. Younghanse
Crestview Youth Wrestling Club
3
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
W
MD 10-0
40
4
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
1
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
W
FOR 0-0
45
4
Maxwell Lee
M. Lee
Team Wakulla Wrestling
3
Link Blair
L. Blair
Niceville Wrestling Academy
DEC 6-2
45
W
5
Justice Sherman
J. Sherman
PWC
1
Colter Chappell
C. Chappell
South Georgia Takedown Club
MD 11-2
55
W
4
Barrett Giadrosich
B. Giadrosich
Panda Wrestling Alliance
Round 2
View All
1
Nicholas Steiner
N. Steiner
Niceville Wrestling Academy
F 8-0 1:00
40
W
3
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
2
Declan Younghanse
D. Younghanse
Crestview Youth Wrestling Club
F 15-2 1:00
40
W
4
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
1
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
F 12-1 1:51
45
W
5
Justice Sherman
J. Sherman
PWC
2
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
W
F 11-0 2:31
45
4
Maxwell Lee
M. Lee
Team Wakulla Wrestling
2
Abel Wesolowski
A. Wesolowski
Grappling House Wrestling Club
W
F 2-0 0:16
50
1
Deacon Bardinelli
D. Bardinelli
Panda Wrestling Alliance
Round 1
View All
1
Nicholas Steiner
N. Steiner
Niceville Wrestling Academy
DEC 12-11
40
W
4
Theodore Kania
T. Kania
Crestview Youth Wrestling Club
2
Declan Younghanse
D. Younghanse
Crestview Youth Wrestling Club
F 5-0 0:53
40
W
3
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
2
Thomas Scott
T. Scott
Niceville Wrestling Academy
W
F 11-0 2:00
45
3
Link Blair
L. Blair
Niceville Wrestling Academy
4
Maxwell Lee
M. Lee
Team Wakulla Wrestling
DEC 8-2
45
W
5
Justice Sherman
J. Sherman
PWC
1
Deacon Bardinelli
D. Bardinelli
Panda Wrestling Alliance
F 2-0 0:20
50
W
2
Abel Wesolowski
A. Wesolowski
Grappling House Wrestling Club
Event Info
Bozeman IOF on Feb 4, 2023 in Panama City, FL.