Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Escanaba Elks Tournament (2016)
Escanaba Elks Tournament (2016)
Brackets
Results
Results
Placement Matches (16 Man)
Placement Matches (16 Man)
Semis & 3rd WB (16 Man)
2nd Wrestleback (16 Man)
Quarters & 1st WB (16 Man)
Round 1 (16 Man)
Team Name
Alpena
Bark River-Harris
Benzie Central
Escanaba
Escanaba (2)
Gladstone
Grayling
Gwinn
Iron Mountain
Ishpeming
Jenison
Kingsford
Marquette
Menominee
Munising
Negaunee
Newberry
UP Extra
UP Extra 2
West Iron County
Westwood
Weight Class
103
112
119
125
130
135
140
145
152
160
171
189
215
285
Placement Matches (16 Man)
View All
1
Eric DeCremer
E. DeCremer
W
F 0-0 0:47
103
3
August Early
A. Early
Kingsford
2
Nathan Brewer
N. Brewer
Westwood
W
DEC 6-3
103
5
Simon Chouinard
S. Chouinard
Escanaba
4
Eli Jager
E. Jager
Jenison
W
TF 16-0
103
7
Austin Carter
A. Carter
Benzie Central
1
Zach McGowan
Z. McGowan
Munising
W
DEC 4-2
112
3
Tristen Mascarette
T. Mascarette
4
Kameron Fritsche
K. Fritsche
West Iron County
TF 15-0
112
W
2
NATHAN MAGNUSSON
N. MAGNUSSON
Event Info
Escanaba Elks Tournament (2016) on Jan 2, 2016 in Escanaba, MI.