Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Creston JV Tournament
Creston JV Tournament
Brackets
Results
Results
Round
Round 3 (4 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Bedford/Lenox
Clarinda
Clarinda Academy
Clarke, Osceola/Murray
Creston/O-M
East Union
Indianola
Mount Ayr
Nodaway Valley
Red Oak
Urbandale
Winterset
Weight Class
105-107
106-115
118-124
119-125
122-127
127-130
131-134 A
131-134 B
132-135
132-139
133-141
138-143
138-144
140-145
140-151
147-155
147-158
152-157
156-169
159-172
158-171
177-191
190-196
200-220
222-275
Round 3 (4 Man)
View All
1
Carson Cooper
C. Cooper
Indianola
W
F 2-0 0:28
105-107
2
Caleb Clark
C. Clark
Urbandale
3
Christian Ahrens
C. Ahrens
W
TF 28-13 2:00
105-107
4
Wesley McDowell
W. McDowell
Urbandale
1
Milo Staver
M. Staver
East Union
W
DEC 5-0
106-115
2
Cael Meyer
C. Meyer
3
Geemell Glaypore
G. Glaypore
Urbandale
F 0-2 1:16
106-115
W
4
Jensen Cook
J. Cook
Winterset
1
Joshua LeRette
J. LeRette
Red Oak
W
F 5-0 3:27
118-124
2
Ayden Sunderman
A. Sunderman
Clarinda
Round 2 (4 Man)
View All
1
Carson Cooper
C. Cooper
Indianola
F 9-0 2:40
105-107
W
3
Christian Ahrens
C. Ahrens
2
Caleb Clark
C. Clark
Urbandale
F 7-0 3:44
105-107
W
4
Wesley McDowell
W. McDowell
Urbandale
1
Milo Staver
M. Staver
East Union
W
TF 19-4 3:24
106-115
3
Geemell Glaypore
G. Glaypore
Urbandale
2
Cael Meyer
C. Meyer
W
F 5-0 1:39
106-115
4
Jensen Cook
J. Cook
Winterset
1
Joshua LeRette
J. LeRette
Red Oak
W
DEC 9-7
118-124
3
Zackery Gebbie
Z. Gebbie
Round 1 (4 Man)
View All
1
Carson Cooper
C. Cooper
Indianola
W
F 2-0 0:37
105-107
4
Wesley McDowell
W. McDowell
Urbandale
2
Caleb Clark
C. Clark
Urbandale
F 2-0 0:16
105-107
W
3
Christian Ahrens
C. Ahrens
1
Milo Staver
M. Staver
East Union
W
F 0-2 1:13
106-115
4
Jensen Cook
J. Cook
Winterset
2
Cael Meyer
C. Meyer
W
F 2-0 1:03
106-115
3
Geemell Glaypore
G. Glaypore
Urbandale
1
Joshua LeRette
J. LeRette
Red Oak
TF 15-0 5:15
118-124
W
4
Isaac Seger
I. Seger
Indianola
Event Info
Creston JV Tournament on Jan 11, 2021 in Creston, IA.