Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Palm Bay Fall Classic 2
Palm Bay Fall Classic 2
Brackets
Results
Results
K-2
K-2
3rd-5th
Middle School (6th-8th)
Junior Varsity
Varsity
Round
Round 7 (8 Man)
Round 6
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Island Style
Island Style Wrestling Club
Legends
NBWA
Team Kombat Wrestling
Viera Pride
Weight Class
45 & 50
56 & 62
Round 7 (8 Man)
1
Mikel Pierce-walker
M. Pierce-walker
DEC 13-11 SV
SV
45 & 50
W
2
Teagan Lukanich
T. Lukanich
Legends
3
Vance Boyd
V. Boyd
Island Style Wrestling Club
W
F 8-2 1:39
45 & 50
4
Brighton Lukanich
B. Lukanich
Legends
5
Leland Hancock
L. Hancock
Team Kombat Wrestling
FOR 0-0
45 & 50
W
6
Kellibelle Bono
K. Bono
Round 6
2
Teagan Lukanich
T. Lukanich
Legends
W
F 5-0 0:36
45 & 50
7
Nathan Carpenter
N. Carpenter
Team Kombat Wrestling
3
Vance Boyd
V. Boyd
Island Style Wrestling Club
W
F 1-6 1:29
45 & 50
6
Kellibelle Bono
K. Bono
4
Brighton Lukanich
B. Lukanich
Legends
W
FOR 0-0
45 & 50
5
Leland Hancock
L. Hancock
Team Kombat Wrestling
Round 5
View All
1
Mikel Pierce-walker
M. Pierce-walker
W
F 2-1 1:00
45 & 50
3
Vance Boyd
V. Boyd
Island Style Wrestling Club
4
Brighton Lukanich
B. Lukanich
Legends
F 2-0 0:28
45 & 50
W
6
Kellibelle Bono
K. Bono
5
Leland Hancock
L. Hancock
Team Kombat Wrestling
FOR 0-0
45 & 50
W
7
Nathan Carpenter
N. Carpenter
Team Kombat Wrestling
1
Elias Meredith
E. Meredith
Island Style
F 2-0 0:50
56 & 62
W
2
Carson Carter
C. Carter
NBWA
3
Phoenix Cammuso
P. Cammuso
Team Kombat Wrestling
W
F 2-0 0:20
56 & 62
4
Ivan Eder
I. Eder
Viera Pride
Round 4
View All
1
Mikel Pierce-walker
M. Pierce-walker
W
F 2-0 0:10
45 & 50
7
Nathan Carpenter
N. Carpenter
Team Kombat Wrestling
2
Teagan Lukanich
T. Lukanich
Legends
W
DEC 6-2
45 & 50
6
Kellibelle Bono
K. Bono
3
Vance Boyd
V. Boyd
Island Style Wrestling Club
W
FOR 0-0
45 & 50
5
Leland Hancock
L. Hancock
Team Kombat Wrestling
1
Elias Meredith
E. Meredith
Island Style
F 2-0 0:21
56 & 62
W
3
Phoenix Cammuso
P. Cammuso
Team Kombat Wrestling
2
Carson Carter
C. Carter
NBWA
W
DEC 7-0
56 & 62
5
Raven Morgart
R. Morgart
Round 3
View All
1
Mikel Pierce-walker
M. Pierce-walker
W
F 13-2 2:34
45 & 50
4
Brighton Lukanich
B. Lukanich
Legends
2
Teagan Lukanich
T. Lukanich
Legends
W
DEC 8-7
45 & 50
3
Vance Boyd
V. Boyd
Island Style Wrestling Club
6
Kellibelle Bono
K. Bono
W
F 2-0 0:14
45 & 50
7
Nathan Carpenter
N. Carpenter
Team Kombat Wrestling
1
Elias Meredith
E. Meredith
Island Style
F 12-0 1:36
56 & 62
W
4
Ivan Eder
I. Eder
Viera Pride
2
Carson Carter
C. Carter
NBWA
MD 13-2
56 & 62
W
6
Troy Isaacson
T. Isaacson
Round 2
View All
1
Mikel Pierce-walker
M. Pierce-walker
W
DEC 4-3
45 & 50
6
Kellibelle Bono
K. Bono
2
Teagan Lukanich
T. Lukanich
Legends
W
FOR 0-0
45 & 50
5
Leland Hancock
L. Hancock
Team Kombat Wrestling
4
Brighton Lukanich
B. Lukanich
Legends
W
F 5-0 0:57
45 & 50
7
Nathan Carpenter
N. Carpenter
Team Kombat Wrestling
1
Elias Meredith
E. Meredith
Island Style
F 11-1 1:42
56 & 62
W
5
Raven Morgart
R. Morgart
2
Carson Carter
C. Carter
NBWA
W
F 4-0 1:56
56 & 62
4
Ivan Eder
I. Eder
Viera Pride
Round 1
View All
1
Mikel Pierce-walker
M. Pierce-walker
W
F 2-0 0:28
45 & 50
5
Leland Hancock
L. Hancock
Team Kombat Wrestling
2
Teagan Lukanich
T. Lukanich
Legends
W
F 6-1 1:51
45 & 50
4
Brighton Lukanich
B. Lukanich
Legends
3
Vance Boyd
V. Boyd
Island Style Wrestling Club
W
F 2-2 0:19
45 & 50
7
Nathan Carpenter
N. Carpenter
Team Kombat Wrestling
1
Elias Meredith
E. Meredith
Island Style
F 2-0 0:20
56 & 62
W
6
Troy Isaacson
T. Isaacson
2
Carson Carter
C. Carter
NBWA
W
DEC 8-7
56 & 62
3
Phoenix Cammuso
P. Cammuso
Team Kombat Wrestling
Event Info
Palm Bay Fall Classic 2 on Oct 19, 2019 in Melbourne, FL.