Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Bill Brimer Memorial Brawl in the Hall
Bill Brimer Memorial Brawl in the Hall
Brackets
Results
Results
Championship Matches
Championship Matches
Third Place Matches
Fifth Place Matches
Seventh Place Matches
Placement 9-16
Round 6
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1 (18 Man)
Team Name
Avery Co.
Castlewood
David Crockett
Dobyns Bennett
Grayson County
Hardin Valley
Morristown West
Nolensville
Patrick Henry (Glade)
Sevier County
Sullivan East
Tennessee High
William Blount
Weight Class
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Championship Matches
View All
4
Cole Anders
C. Anders
Grayson County
W
DEC 6-2
106
2
Max Dansereah
M. Dansereah
Nolensville
1
Elijah Hicks
E. Hicks
Sullivan East
W
F 5-0 1:19
113
2
Gabriel Hawkins
G. Hawkins
1
Peyton Salyers
P. Salyers
Castlewood
W
F 3-5 4:30
120
2
Nick Moreno
N. Moreno
Sevier County
1
River Griffith
R. Griffith
Avery Co.
W
TF 20-1 2:26
126
3
Judson McCray
J. McCray
Tennessee High
1
Isaac Wright
I. Wright
Patrick Henry (Glade)
F 3-0 3:41
132
W
2
Dillon Pendley
D. Pendley
Event Info
Bill Brimer Memorial Brawl in the Hall on Jan 6, 2018 in Bristol, TN.