Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Culver Kids Wrestling Tournament
Culver Kids Wrestling Tournament
Brackets
Results
Results
6U Pee Wee
6U Pee Wee
8U Bantum
10U Intermediate
12U Novice
14U School Boy
16U Cadet
Round
Round 3 (4 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Cowboy Mat Club
Culver Mat Club
Hawk Mat Club
Hi Desert Mat Club
Madras
Rock of Redmond Wrestling
Warriors Of Christ WOC
Weight Class
37-38
39-40
40-44
43-46
45-46
46-49
50-54
64-67
Round 3 (4 Man)
View All
1
Cooper Fisher
C. Fisher
Culver Mat Club
W
F 2-0 0:42
37-38
2
Jvon Smith
J. Smith
Warriors Of Christ WOC
3
Cody Brunner
C. Brunner
Cowboy Mat Club
DEC 6-4 SV
SV
37-38
W
4
Dresden Jackson
D. Jackson
Hi Desert Mat Club
1
Dominic Calkins
D. Calkins
Culver Mat Club
F 8-1 1:39
39-40
W
2
Hayes Goodwin
H. Goodwin
Cowboy Mat Club
3
Jasper Klemencic
J. Klemencic
Hi Desert Mat Club
TF 15-0 1:42
39-40
W
4
Axil Ketchum
A. Ketchum
Rock of Redmond Wrestling
1
Rj Rodriguez Iii
R. Iii
W
F 8-0 1:56
40-44
2
Lydia Klemencic
L. Klemencic
Hi Desert Mat Club
Round 2 (Best of 3)
2
Ridge Blasdell
R. Blasdell
Cowboy Mat Club
W
F 2-0 0:42
64-67
1
Charlee Petersen
C. Petersen
Culver Mat Club
Round 2 (4 Man)
View All
1
Cooper Fisher
C. Fisher
Culver Mat Club
F 4-1 0:29
37-38
W
3
Cody Brunner
C. Brunner
Cowboy Mat Club
2
Jvon Smith
J. Smith
Warriors Of Christ WOC
FOR 0-0
37-38
W
4
Dresden Jackson
D. Jackson
Hi Desert Mat Club
1
Dominic Calkins
D. Calkins
Culver Mat Club
W
DEC 4-2
39-40
3
Jasper Klemencic
J. Klemencic
Hi Desert Mat Club
2
Hayes Goodwin
H. Goodwin
Cowboy Mat Club
W
DEC 13-7
39-40
4
Axil Ketchum
A. Ketchum
Rock of Redmond Wrestling
1
Rj Rodriguez Iii
R. Iii
W
F 6-4 1:50
40-44
3
Amora Mendez
A. Mendez
Rock of Redmond Wrestling
Round 1 (Best of 3)
1
Charlee Petersen
C. Petersen
Culver Mat Club
F 7-1 2:45
64-67
W
2
Ridge Blasdell
R. Blasdell
Cowboy Mat Club
Round 1 (4 Man)
View All
1
Cooper Fisher
C. Fisher
Culver Mat Club
F 9-2 1:00
37-38
W
4
Dresden Jackson
D. Jackson
Hi Desert Mat Club
2
Jvon Smith
J. Smith
Warriors Of Christ WOC
TF 19-4 1:45
37-38
W
3
Cody Brunner
C. Brunner
Cowboy Mat Club
1
Dominic Calkins
D. Calkins
Culver Mat Club
TF 15-0 2:49
39-40
W
4
Axil Ketchum
A. Ketchum
Rock of Redmond Wrestling
2
Hayes Goodwin
H. Goodwin
Cowboy Mat Club
W
F 2-0 0:19
39-40
3
Jasper Klemencic
J. Klemencic
Hi Desert Mat Club
1
Rj Rodriguez Iii
R. Iii
W
F 4-0 0:54
40-44
4
Legend Diaz
L. Diaz
Rock of Redmond Wrestling
Event Info
Culver Kids Wrestling Tournament on Nov 19, 2022 in Culver, OR.