Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Shawano Youth Holiday Classic
Shawano Youth Holiday Classic
Brackets
Results
Results
PreK-K
PreK-K
1st and 2nd Grade
3rd and 4th Grade
5th and 6th Grade
7th and 8th Grade
Round
Round 5
Round 4
Round 3 (3 Man)
Round 3
Round 2 (3 Man)
Round 2
Round 1 (3 Man)
Round 1
Team Name
Bay Port Wrestling Club
Frogger club
Howard-Suamico
Kaukauna Grappling Ghost
Kingsford Youth Wrestling
Lena
Luxemburg-Casco
Mischicot Youth Wrestling
Norway Youth Wrestling
Peshigo
Rosholt
Shawano Hawks
Shawano Wrestling Club
Wausau West Youth Wrestling
Whitelaw Warriors
Wittenberg-Birnamwood
Weight Class
32-35
36-39
41-45
43-47
47-48
50-53
57-62
63-66
Round 5
1
Zeke Fortier
Z. Fortier
Kingsford Youth Wrestling
FOR 0-0
41-45
W
2
Bodhi Panske
B. Panske
Shawano Hawks
3
Aiden Bezecny
A. Bezecny
Peshigo
DEC 8-6 SV
SV
41-45
W
4
Sophia Richmond
S. Richmond
Mischicot Youth Wrestling
1
Brix Routhieaux
B. Routhieaux
Luxemburg-Casco
W
F 2-0 0:11
43-47
2
Barett Russell
B. Russell
Peshigo
3
Jameson Cox
J. Cox
Norway Youth Wrestling
DEC 7-6
43-47
W
4
Levi DuQuaine
L. DuQuaine
Shawano Hawks
Round 4
View All
1
Zeke Fortier
Z. Fortier
Kingsford Youth Wrestling
FOR 0-0
41-45
W
3
Aiden Bezecny
A. Bezecny
Peshigo
2
Bodhi Panske
B. Panske
Shawano Hawks
F 14-5 2:47
41-45
W
5
Cato Moe
C. Moe
Wausau West Youth Wrestling
1
Brix Routhieaux
B. Routhieaux
Luxemburg-Casco
W
MD 14-5
43-47
3
Jameson Cox
J. Cox
Norway Youth Wrestling
2
Barett Russell
B. Russell
Peshigo
DEC 11-8
43-47
W
5
Wyatt Dunn
W. Dunn
Wausau West Youth Wrestling
1
Wyatt Murray
W. Murray
Howard-Suamico
W
F 15-4 2:30
50-53
2
Kodiak Jr Mahkimetas
K. Mahkimetas
Shawano Wrestling Club
Round 3 (3 Man)
1
Greyson Thayse
G. Thayse
Luxemburg-Casco
DEC 11-4
36-39
W
2
Jesse Jenkins
J. Jenkins
Kaukauna Grappling Ghost
1
Khoyer Fuhrman
K. Fuhrman
Wittenberg-Birnamwood
DEC 7-5
47-48
W
2
Everlyn VonHaden
E. VonHaden
Shawano Hawks
Round 3
View All
2
Levi Onesti
L. Onesti
Wittenberg-Birnamwood
F 11-0 1:12
32-35
W
1
Ezekiel Anschutz
E. Anschutz
Whitelaw Warriors
1
Zeke Fortier
Z. Fortier
Kingsford Youth Wrestling
FOR 0-0
41-45
W
4
Sophia Richmond
S. Richmond
Mischicot Youth Wrestling
3
Aiden Bezecny
A. Bezecny
Peshigo
MD 15-4
41-45
W
5
Cato Moe
C. Moe
Wausau West Youth Wrestling
1
Brix Routhieaux
B. Routhieaux
Luxemburg-Casco
W
TF 15-0 1:10
43-47
4
Levi DuQuaine
L. DuQuaine
Shawano Hawks
3
Jameson Cox
J. Cox
Norway Youth Wrestling
W
MD 14-4
43-47
5
Wyatt Dunn
W. Dunn
Wausau West Youth Wrestling
Round 2 (3 Man)
1
Greyson Thayse
G. Thayse
Luxemburg-Casco
DEC 4-2
36-39
W
3
Autumn Fox
A. Fox
Rosholt
1
Khoyer Fuhrman
K. Fuhrman
Wittenberg-Birnamwood
DEC 7-0
47-48
W
3
Marcus Jones
M. Jones
Luxemburg-Casco
Round 2
View All
1
Ezekiel Anschutz
E. Anschutz
Whitelaw Warriors
W
F 7-1 0:29
32-35
2
Levi Onesti
L. Onesti
Wittenberg-Birnamwood
1
Zeke Fortier
Z. Fortier
Kingsford Youth Wrestling
FOR 0-0
41-45
W
5
Cato Moe
C. Moe
Wausau West Youth Wrestling
2
Bodhi Panske
B. Panske
Shawano Hawks
W
MD 16-2
41-45
4
Sophia Richmond
S. Richmond
Mischicot Youth Wrestling
1
Brix Routhieaux
B. Routhieaux
Luxemburg-Casco
W
TF 16-0 2:19
43-47
5
Wyatt Dunn
W. Dunn
Wausau West Youth Wrestling
2
Barett Russell
B. Russell
Peshigo
W
F 17-2 2:56
43-47
4
Levi DuQuaine
L. DuQuaine
Shawano Hawks
Round 1 (3 Man)
2
Jesse Jenkins
J. Jenkins
Kaukauna Grappling Ghost
DEC 10-8 SV
SV
36-39
W
3
Autumn Fox
A. Fox
Rosholt
2
Everlyn VonHaden
E. VonHaden
Shawano Hawks
DEC 6-2
47-48
W
3
Marcus Jones
M. Jones
Luxemburg-Casco
Round 1
2
Bodhi Panske
B. Panske
Shawano Hawks
W
F 2-0 0:58
41-45
3
Aiden Bezecny
A. Bezecny
Peshigo
4
Sophia Richmond
S. Richmond
Mischicot Youth Wrestling
F 8-0 0:46
41-45
W
5
Cato Moe
C. Moe
Wausau West Youth Wrestling
2
Barett Russell
B. Russell
Peshigo
MD 13-4
43-47
W
3
Jameson Cox
J. Cox
Norway Youth Wrestling
4
Levi DuQuaine
L. DuQuaine
Shawano Hawks
DEC 14-8
43-47
W
5
Wyatt Dunn
W. Dunn
Wausau West Youth Wrestling
Event Info
Shawano Youth Holiday Classic on Dec 18, 2022 in Shawano, WI.