Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS)
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS)
Brackets
Results
Results
1st & 3rd (16 Man)
1st & 3rd (16 Man)
4th Wrestleback (16 Man)
Semis & 3rd WB (16 Man)
2nd Wrestleback (16 Man)
Quarters & 1st WB (16 Man)
Round 1 (16 Man)
Team Name
Bearden
Chattanooga Central
Christian Academy of Knoxville
Cookeville
Cumberland Co.
Farragut
Gibbs
Hardin Valley Academy
Heritage
Pigeon Forge
Samuel Everett School of Innovation
Seymour
Wayne County
Webb School Of Knoxville
Weight Class
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
1st & 3rd (16 Man)
View All
1
Samuel Comes
S. Comes
Seymour
W
F 8-2 2:43
106
2
Kaden Taylor
K. Taylor
Heritage
4
Ian Tucker
I. Tucker
Wayne County
W
MD 11-2
106
12
Blake Allen
B. Allen
Gibbs
1
Ezra Finstad
E. Finstad
DEC 5-3
113
W
2
Tate Thomas
T. Thomas
Heritage
11
Cayden Zeits
C. Zeits
F 6-0 3:42
113
W
3
Brock Connatser
B. Connatser
Hardin Valley Academy
1
Trenton Houston
T. Houston
Cookeville
W
F 4-0 2:17
120
3
Brody Ford
B. Ford
Gibbs
Event Info
The Hawk Presented by: The U.S. Army (BOYS) on Dec 17, 2022 in OAK RIDGE, TN.