Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
2018 Rumble on the Red - Youth
2018 Rumble on the Red - Youth
Brackets
Results
Info
Results
6U
6U
8U
10U
12U
Round
Round 9
Round 8
Round 7
Round 6
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Anoka
Apple Valley Wrestling Club
Big Cat Wrestling Club
Billings Wrestling Club
Carrington Pitcrew
Cayden Scharf
DGF
Deer River
East Ridge
Farmington Wrestling
Fertile-Beltrami
Flat Earth
Glasgow Wrestling Club
Grapplers
Hastings Wrestling Club
High Tech Wrestling
Holdingford
Holstein Wrestling
Kenyon Wanamingo
Legends of Gold
MATPAC Wrestling - ND
Mandan Wrestling Club
Metro-Dell Rapids
Moorhead magic
Napoleon
No Nonsense Wrestling
Northfield
Owatonna Wrestling Association
Pierre
Princeton
STMA
Scott West Panther Cubs
Shakopee Mat Club
Tech Team Wrestling Club
Thief River Falls
Tri-Valley
Valley City Express
Wolves
bemidji
Weight Class
40
45
50
55
60
65
65EXB
Round 9
13
Connor Riffel
C. Riffel
W
NC 0-0
45
20
Alexander Bragg
A. Bragg
Princeton
30
Cayden Scharf
C. Scharf
Cayden Scharf
MD 11-2
50
W
27
Joseph Cohn
J. Cohn
East Ridge
Round 8
View All
27
Blake Sandness
B. Sandness
MATPAC Wrestling - ND
W
F 2-0 0:20
45
10
Gavin Spaulding
G. Spaulding
Hastings Wrestling Club
13
Connor Riffel
C. Riffel
DEC 4-2
45
W
15
Cameron Rodgers
C. Rodgers
No Nonsense Wrestling
28
Asher Theis
A. Theis
Shakopee Mat Club
W
MD 9-1
45
19
Dylan Ingalls
D. Ingalls
Metro-Dell Rapids
20
Alexander Bragg
A. Bragg
Princeton
W
F 13-2 2:37
45
24
Carter Coghlan
C. Coghlan
Valley City Express
4
Caleb Hoen
C. Hoen
Shakopee Mat Club
W
DEC 10-8
50
13
Gavin Clodfelter
G. Clodfelter
Legends of Gold
Round 7
View All
14
Jacob Graber
J. Graber
W
NC 0-0
40
6
Ryker Kreidt
R. Kreidt
Mandan Wrestling Club
10
Gavin Spaulding
G. Spaulding
Hastings Wrestling Club
F 3-2 0:58
45
W
24
Carter Coghlan
C. Coghlan
Valley City Express
27
Blake Sandness
B. Sandness
MATPAC Wrestling - ND
DEC 7-4
45
W
20
Alexander Bragg
A. Bragg
Princeton
7
Madilyn Trottier
M. Trottier
Apple Valley Wrestling Club
DEC 3-0
50
W
27
Joseph Cohn
J. Cohn
East Ridge
11
Austyn Nayes
A. Nayes
Moorhead magic
W
DEC 5-3
50
9
Mac Binek
M. Binek
Holdingford
Round 6
View All
13
Marshall Guy
M. Guy
W
F 7-0 1:58
40
2
Paycen Fischer
P. Fischer
Owatonna Wrestling Association
7
Jett Stroup
J. Stroup
DEC 14-12 SV
SV
40
W
5
Luka Moran
L. Moran
Billings Wrestling Club
6
Ryker Kreidt
R. Kreidt
Mandan Wrestling Club
W
DEC 12-5
40
15
Garrett Crittenden
G. Crittenden
8
Damian Diaz
D. Diaz
No Nonsense Wrestling
W
F 9-1 1:25
40
14
Jacob Graber
J. Graber
10
Gavin Spaulding
G. Spaulding
Hastings Wrestling Club
W
DEC 5-0
45
19
Dylan Ingalls
D. Ingalls
Metro-Dell Rapids
Round 5
View All
2
Paycen Fischer
P. Fischer
Owatonna Wrestling Association
DEC 8-1
40
W
15
Garrett Crittenden
G. Crittenden
13
Marshall Guy
M. Guy
DEC 9-4
40
W
6
Ryker Kreidt
R. Kreidt
Mandan Wrestling Club
1
Anders Aune
A. Aune
Glasgow Wrestling Club
F 4-0 0:26
45
W
20
Alexander Bragg
A. Bragg
Princeton
8
Jamesen Wollschlager
J. Wollschlager
Mandan Wrestling Club
F 2-0 1:00
45
W
19
Dylan Ingalls
D. Ingalls
Metro-Dell Rapids
22
Zander Katterhagen
Z. Katterhagen
Wolves
MD 10-1
45
W
10
Gavin Spaulding
G. Spaulding
Hastings Wrestling Club
Round 4
View All
5
Luka Moran
L. Moran
Billings Wrestling Club
F 10-4 1:52
40
W
2
Paycen Fischer
P. Fischer
Owatonna Wrestling Association
7
Jett Stroup
J. Stroup
F 2-0 0:19
40
W
6
Ryker Kreidt
R. Kreidt
Mandan Wrestling Club
8
Damian Diaz
D. Diaz
No Nonsense Wrestling
W
F 7-0 1:47
40
13
Marshall Guy
M. Guy
14
Jacob Graber
J. Graber
W
F 7-2 1:51
40
15
Garrett Crittenden
G. Crittenden
1
Anders Aune
A. Aune
Glasgow Wrestling Club
F 2-0 0:27
45
W
24
Carter Coghlan
C. Coghlan
Valley City Express
Round 3
View All
2
Paycen Fischer
P. Fischer
Owatonna Wrestling Association
W
DEC 13-7
40
16
Owen Herrmann
O. Herrmann
Scott West Panther Cubs
6
Ryker Kreidt
R. Kreidt
Mandan Wrestling Club
W
F 2-0 0:52
40
12
Alyssa Baune
A. Baune
Farmington Wrestling
14
Paxton Pickett
P. Pickett
DGF
DEC 10-6
45
W
4
Lucas Yule
L. Yule
Owatonna Wrestling Association
23
Brady Siemonsma
B. Siemonsma
Tri-Valley
FOR 0-0
45
W
8
Jamesen Wollschlager
J. Wollschlager
Mandan Wrestling Club
11
Jaxon Sabot
J. Sabot
W
F 2-0 0:39
45
21
Kreed Kirkeby
K. Kirkeby
Carrington Pitcrew
Round 2
View All
5
Luka Moran
L. Moran
Billings Wrestling Club
F 2-0 0:33
40
W
13
Marshall Guy
M. Guy
14
Jacob Graber
J. Graber
W
F 2-0 0:22
40
6
Ryker Kreidt
R. Kreidt
Mandan Wrestling Club
7
Jett Stroup
J. Stroup
F 2-0 0:26
40
W
15
Garrett Crittenden
G. Crittenden
16
Owen Herrmann
O. Herrmann
Scott West Panther Cubs
F 2-0 0:26
40
W
8
Damian Diaz
D. Diaz
No Nonsense Wrestling
1
Anders Aune
A. Aune
Glasgow Wrestling Club
W
F 11-0 2:47
45
16
Kamden Lee
K. Lee
Tech Team Wrestling Club
Round 1
View All
15
Garrett Crittenden
G. Crittenden
W
MD 9-1
40
2
Paycen Fischer
P. Fischer
Owatonna Wrestling Association
5
Luka Moran
L. Moran
Billings Wrestling Club
W
DEC 8-3
40
12
Alyssa Baune
A. Baune
Farmington Wrestling
25
Forfeit Forfeit
F. Forfeit
Northfield
FOR 0-0
45
W
8
Jamesen Wollschlager
J. Wollschlager
Mandan Wrestling Club
23
Brady Siemonsma
B. Siemonsma
Tri-Valley
F 2-2 0:45
45
W
10
Gavin Spaulding
G. Spaulding
Hastings Wrestling Club
11
Jaxon Sabot
J. Sabot
W
F 14-1 2:48
45
22
Zander Katterhagen
Z. Katterhagen
Wolves
Event Info
2018 Rumble on the Red - Youth on Dec 30, 2018 in Fargo, ND.