Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Cleveland Tournament
Cleveland Tournament
Brackets
Results
Results
Division 1
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Beginner 1
Beginner 2
Beginner 3
Beginner 4
Girls Division 7U
Girls Division 9U
Girls Division 12U
Girls Division 15U
Round
Placement Matches (8 Man)
Round 3 (4 Man)
2nd Wrestleback (8 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (4 Man)
Semis & 1st WB (8 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (4 Man)
Quarterfinals (8 Man)
Team Name
Broken Arrow Wrestling Club
Cleveland Takedown Club
Collinsville Cardinal Youth Wr
Cowboy Wrestling Club
Cushing Wresting
IceFighter U.
Keystone Kids
Mcalester Youth Wrestling
Oklahoma Wrestling Academy
Owasso Wrestling Club
Scissortail Wrestling Club
Sperry Wrestling Club
Weight Class
37-40
43-46
49-52
55
60
Placement Matches (8 Man)
2
Hagan Wolfenberger
H. Wolfenberger
IceFighter U.
W
F 2-0 0:21
37-40
3
Jagger Simpson
J. Simpson
Cushing Wresting
8
Jaxon Wolfenberger
J. Wolfenberger
IceFighter U.
DEC 7-4
37-40
W
6
Ruger Hoveland
R. Hoveland
Broken Arrow Wrestling Club
1
Cooper Shrier
C. Shrier
Broken Arrow Wrestling Club
W
F 2-0 0:25
43-46
6
Aiden Crone
A. Crone
Mcalester Youth Wrestling
8
Parker Simpson
P. Simpson
Cushing Wresting
W
DEC 5-1
43-46
5
Mayer Brady
M. Brady
Cowboy Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
1
Jase Renfroe
J. Renfroe
Mcalester Youth Wrestling
F 2-0 0:32
49-52
W
2
Wes Nickell
W. Nickell
Cushing Wresting
3
Oliver Paschall
O. Paschall
Broken Arrow Wrestling Club
F 2-0 0:18
49-52
W
4
Krew Province
K. Province
Oklahoma Wrestling Academy
1
Clinton Stout
C. Stout
DEC 4-0
55
W
2
Brylan Mcgonigal
B. Mcgonigal
Cleveland Takedown Club
3
Elijah Bennett
E. Bennett
Collinsville Cardinal Youth Wr
W
F 3-4 2:46
55
4
Kohbe Albert
K. Albert
Owasso Wrestling Club
2nd Wrestleback (8 Man)
1
Cody Spencer
C. Spencer
Keystone Kids
F 0-1
37-40
W
2
Hagan Wolfenberger
H. Wolfenberger
IceFighter U.
4
Drew Simpson
D. Simpson
Cushing Wresting
DEC 13-6
37-40
W
3
Jagger Simpson
J. Simpson
Cushing Wresting
8
Parker Simpson
P. Simpson
Cushing Wresting
W
MD 12-2
43-46
2
Braxsten Barger
B. Barger
Scissortail Wrestling Club
5
Mayer Brady
M. Brady
Cowboy Wrestling Club
W
F 2-2 2:39
43-46
3
Wyatt Johnson
W. Johnson
Cleveland Takedown Club
Round 2 (Best of 3)
2
Emmett Smith
E. Smith
Sperry Wrestling Club
W
DEC 4-2
60
1
Lucas Howe
L. Howe
Broken Arrow Wrestling Club
Round 2 (4 Man)
1
Jase Renfroe
J. Renfroe
Mcalester Youth Wrestling
MD 23-15
49-52
W
3
Oliver Paschall
O. Paschall
Broken Arrow Wrestling Club
2
Wes Nickell
W. Nickell
Cushing Wresting
W
F 7-0 1:59
49-52
4
Krew Province
K. Province
Oklahoma Wrestling Academy
1
Clinton Stout
C. Stout
F 5-0 2:36
55
W
3
Elijah Bennett
E. Bennett
Collinsville Cardinal Youth Wr
2
Brylan Mcgonigal
B. Mcgonigal
Cleveland Takedown Club
W
F 7-0 1:32
55
4
Kohbe Albert
K. Albert
Owasso Wrestling Club
Semis & 1st WB (8 Man)
6
Ruger Hoveland
R. Hoveland
Broken Arrow Wrestling Club
W
F 2-0 0:24
37-40
2
Hagan Wolfenberger
H. Wolfenberger
IceFighter U.
8
Jaxon Wolfenberger
J. Wolfenberger
IceFighter U.
W
F 2-0 0:11
37-40
4
Drew Simpson
D. Simpson
Cushing Wresting
1
Cooper Shrier
C. Shrier
Broken Arrow Wrestling Club
W
MD 8-0
43-46
5
Mayer Brady
M. Brady
Cowboy Wrestling Club
6
Aiden Crone
A. Crone
Mcalester Youth Wrestling
W
F 4-4 1:53
43-46
2
Braxsten Barger
B. Barger
Scissortail Wrestling Club
Round 1 (Best of 3)
1
Lucas Howe
L. Howe
Broken Arrow Wrestling Club
DEC 7-2
60
W
2
Emmett Smith
E. Smith
Sperry Wrestling Club
Round 1 (4 Man)
1
Jase Renfroe
J. Renfroe
Mcalester Youth Wrestling
TF 16-1 2:30
49-52
W
4
Krew Province
K. Province
Oklahoma Wrestling Academy
2
Wes Nickell
W. Nickell
Cushing Wresting
W
F 2-0 0:13
49-52
3
Oliver Paschall
O. Paschall
Broken Arrow Wrestling Club
1
Clinton Stout
C. Stout
DEC 4-2 SV
SV
55
W
4
Kohbe Albert
K. Albert
Owasso Wrestling Club
2
Brylan Mcgonigal
B. Mcgonigal
Cleveland Takedown Club
DEC 8-2
55
W
3
Elijah Bennett
E. Bennett
Collinsville Cardinal Youth Wr
Quarterfinals (8 Man)
1
Cody Spencer
C. Spencer
Keystone Kids
TF 17-2 3:00
37-40
W
8
Jaxon Wolfenberger
J. Wolfenberger
IceFighter U.
3
Jagger Simpson
J. Simpson
Cushing Wresting
F 2-0 0:18
37-40
W
6
Ruger Hoveland
R. Hoveland
Broken Arrow Wrestling Club
1
Cooper Shrier
C. Shrier
Broken Arrow Wrestling Club
W
DEC 5-2
43-46
8
Parker Simpson
P. Simpson
Cushing Wresting
3
Wyatt Johnson
W. Johnson
Cleveland Takedown Club
DEC 6-0
43-46
W
6
Aiden Crone
A. Crone
Mcalester Youth Wrestling
Event Info
Cleveland Tournament on Jan 25, 2020.