May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Brackets
Results
Results
Placement (16 Man)
Placement (16 Man)
Cons. Semis (16 Man)
Semis & WB (16 Man)
Quarters & WB (16 Man)
Round 3 (16 Man)
Round 2 (16 Man)
Round 1 (16 Man)
Team Name
Atlee
Cosby
Deep Run
Douglas S. Freeman
Glen Allen
James Madison
King William
Lee- Davis
Louisa
McLean
Mills E. Godwin
Varina
Wakefield
West Springfield
Weight Class
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Placement (16 Man)
View All
1
James Haynie
J. Haynie
Atlee
W
TF 16-0 2:48
106
2
Malik-Darius Williams
M. Williams
4
Rudy Downey
R. Downey
W
F 2-0 0:57
106
11
Mason Rogers
M. Rogers
Mills E. Godwin
5
Thomas Bulhoes
T. Bulhoes
James Madison
W
F 9-1 6:00
106
6
Matthew Moore
M. Moore
7
Christopher Cranor
C. Cranor
Louisa
DEC 7-4
106
W
9
Patrick Durand
P. Durand
Wakefield
8
Ethan Dehghan
E. Dehghan
McLean
DEC 7-5
106
W
12
Carrie Jennings
C. Jennings
Event Info
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial on Jan 11, 2019 through Jan 12, 2019 in Mechanicsville, VA.