Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Rollin Dyer Invitational
Rollin Dyer Invitational
Brackets
Results
Results
Placement Matches (16 Man)
Placement Matches (16 Man)
3rd Wrestleback (16 Man)
Semis & 2nd WB (16 Man)
Quarters & 1st WB (16 Man)
Champ Round 1 (16 Man)
Team Name
AHSTW
Alta-Aurelia
Atlantic
Audubon
Bondurant-Farrar
Council Bluffs Abraham Lincoln
Glenwood
Humboldt
Interstate 35
NH/TV
Red Oak
Riverside, Oakland
Sergeant Bluff-Luton
Southwest Valley
Underwood
Weight Class
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Placement Matches (16 Man)
View All
1
Vincent Mayberry
V. Mayberry
Glenwood
W
DEC 6-2
106
3
Cody Hay
C. Hay
Bondurant-Farrar
2
Brayden Maeder
B. Maeder
F 2-0 1:39
106
W
4
Jayden Gargano
J. Gargano
Humboldt
7
Clevi Johnson
C. Johnson
Atlantic
W
F 9-2 3:15
106
5
Aden Rieb
A. Rieb
Alta-Aurelia
8
Parker Herzog
P. Herzog
Council Bluffs Abraham Lincoln
DEC 4-0
106
W
6
Ethan Skoglund
E. Skoglund
Sergeant Bluff-Luton
1
Brandon Erp
B. Erp
W
F 2-2 1:34
113
2
Dylan Vaudt
D. Vaudt
Humboldt
Event Info
Rollin Dyer Invitational on Jan 9, 2021 in Atlantic, IA.