Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Granite City Friday Night Folkstyle
Granite City Friday Night Folkstyle
Brackets
Results
Results
Elementary (grades K-5)
Elementary (grades K-5)
Middle School (grades 6-8)
High School (grades 9-12)
Open
Round
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
Crusaders Elite
DC Elite
East St. Louis
Force WC
Gpa`s Gang
Granite City
Harvey Twisters
Hillsboro WC
Jr. Kahoks
Jr. Spartans
King Select
Mahomet
Mattoon Youth WC
Mt. Vernon Lions
Northwest
Plymouth
Royal Knights
St. Louis Warriors
Team St. Louis
Team Tough
Wentzville Holt
Weight Class
E1
E2
E3
E4
E5
E6
E7
E8
E9
Round 3
View All
1
Eyson Van Eycke
E. Eycke
Mt. Vernon Lions
DEC 1-0
E1
W
2
Jesse Lane
J. Lane
St. Louis Warriors
3
Chazz Robinson
C. Robinson
F 0-0 0:45
E1
W
4
CALEB SCOTT
C. SCOTT
1
Landon Steinman
L. Steinman
Granite City
W
MD 8-0
E2
2
Trent Padgett
T. Padgett
Granite City
1
Ben Skaggs
B. Skaggs
DEC 5-4
E3
W
2
Harrison Voyles
H. Voyles
Hillsboro WC
3
Maurice Dotson
M. Dotson
East St. Louis
W
F 0-0 1:26
E3
4
Lucas Rubinstein
L. Rubinstein
Round 2
View All
1
Eyson Van Eycke
E. Eycke
Mt. Vernon Lions
F 0-0 1:45
E1
W
3
Chazz Robinson
C. Robinson
2
Jesse Lane
J. Lane
St. Louis Warriors
F 0-0 0:30
E1
W
4
CALEB SCOTT
C. SCOTT
1
Landon Steinman
L. Steinman
Granite City
DEC 6-5
E2
W
3
Trevor Gihring
T. Gihring
Granite City
1
Ben Skaggs
B. Skaggs
DEC 16-12
E3
W
3
Maurice Dotson
M. Dotson
East St. Louis
2
Harrison Voyles
H. Voyles
Hillsboro WC
W
F 0-0 0:35
E3
4
Lucas Rubinstein
L. Rubinstein
Round 1
View All
1
Eyson Van Eycke
E. Eycke
Mt. Vernon Lions
F 12-0 2:44
E1
W
4
CALEB SCOTT
C. SCOTT
2
Jesse Lane
J. Lane
St. Louis Warriors
W
F 0-0 0:45
E1
3
Chazz Robinson
C. Robinson
2
Trent Padgett
T. Padgett
Granite City
F 0-0 0:12
E2
W
3
Trevor Gihring
T. Gihring
Granite City
1
Ben Skaggs
B. Skaggs
W
F 0-0 0:47
E3
4
Lucas Rubinstein
L. Rubinstein
2
Harrison Voyles
H. Voyles
Hillsboro WC
W
F 0-0 1:50
E3
3
Maurice Dotson
M. Dotson
East St. Louis
Event Info
Granite City Friday Night Folkstyle on Jun 21, 2013 in Granite City, IL.