Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
NJSIAA District 12
NJSIAA District 12
Brackets
Results
Results
Placement (16 Man)
Placement (16 Man)
Semis (16 Man)
Quarters (16 Man)
Champ. Round 1 (16 Man)
Team Name
Arthur Johnson
Colonia
Governor Livingston Regional HS
Middlesex
New Providence
North Plainfield
Plainfield
Rutgers Prep School
South Plainfield
Watchung Hills Regional
Weight Class
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
Placement (16 Man)
View All
1
Ryan Walsh
R. Walsh
South Plainfield
W
F 0-0 2:46
106
2
Tyler Gazaway
T. Gazaway
New Providence
4
Chris Sergio
C. Sergio
Governor Livingston Regional HS
F 0-0 2:31
106
W
3
Kyle Gregorio
K. Gregorio
Arthur Johnson
1
Daniel Hedden
D. Hedden
South Plainfield
W
DEC 6-4 SV
SV
113
2
Alex Pollera
A. Pollera
Watchung Hills Regional
4
Joseph Colder
J. Colder
Governor Livingston Regional HS
DEC 4-2
113
W
3
Carmine Boccellari
C. Boccellari
New Providence
1
Jon Mele
J. Mele
Governor Livingston Regional HS
W
DEC 5-4
120
2
Raymond Jazikoff
R. Jazikoff
South Plainfield
Event Info
NJSIAA District 12 on Feb 22, 2013 through Feb 23, 2013 in So. Plainfield, NJ.