Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Roseville Invite 2024
Roseville Invite 2024
Brackets
Results
Results
Round 5 (5 Man)
Round 5 (5 Man)
Placement Matches (16 Man)
Placement Matches (8 Man)
Round 4 (5 Man)
Semis & 3rd WB (16 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 3 (4 Man)
2nd Wrestleback (8 Man)
2nd Wrestleback (16 Man)
Round 3 (5 Man)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Semis & 1st WB (8 Man)
Round 2 (5 Man)
Quarters & 1st WB (16 Man)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Quarterfinals (8 Man)
Round 1 (5 Man)
Round 1 (16 Man)
Team Name
Benilde St. Margarets
Bloomington Kennedy
Brooklyn Center-Concordia Acad
Minneapolis South
Prior Lake
Roseville Area
Weight Class
127
215
Round 5 (5 Man)
1
Max Carlson
M. Carlson
Bloomington Kennedy
F 2-4 3:20
127
W
2
Rowan Cariveau
R. Cariveau
Roseville Area
3
Owen Trondson
O. Trondson
Prior Lake
W
F 0-0 3:13
127
4
Jacob Redden
J. Redden
Benilde St. Margarets
1
Brock Zurn
B. Zurn
Prior Lake
W
FOR 0-0
215
2
Braven Bommersbach
B. Bommersbach
Minneapolis South
3
Anthony Kugmeh
A. Kugmeh
Bloomington Kennedy
W
FOR 0-0
215
4
Joshua Lay
J. Lay
Brooklyn Center-Concordia Acad
Event Info
Roseville Invite 2024 on Jan 27, 2024 in Roseville, MN.