Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Lady Eagle Invitational
Lady Eagle Invitational
Brackets
Results
Results
Placement Matches (8 Man)
Placement Matches (8 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 3 (3 Man)
2nd Wrestleback (8 Man)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Semis & 1st WB (8 Man)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Quarterfinals (8 Man)
Team Name
AGWSR
Eagle Grove
Emmetsburg
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
Iowa Falls-Alden
Nevada
Panorama
Pocahontas Area
West Bend-Mallard
West Central Valley
Weight Class
110
115
120
130
135
140
145
155
170
235
Placement Matches (8 Man)
View All
1
Ashlyn Leslie
A. Leslie
Nevada
W
F 2-0 0:51
110
2
Miah Huff
M. Huff
Nevada
3
Natalie Waltz
N. Waltz
Panorama
W
F 9-5 2:40
110
4
Madison Ibeling
M. Ibeling
AGWSR
1
Trista Guinn
T. Guinn
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
W
F 2-0 0:57
115
2
Lexi Poeppe
L. Poeppe
Emmetsburg
3
Natalie Donovan
N. Donovan
Panorama
F 9-9 4:53
115
W
5
Janlis Nunez Delgado
J. Delgado
Eagle Grove
4
Elizabeth Handy
E. Handy
West Central Valley
W
F 5-0 1:41
115
7
Deana Raisch
D. Raisch
Iowa Falls-Alden
Event Info
Lady Eagle Invitational on Dec 5, 2023 in Eagle Grove, IA.