Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Pratt Ground & Pound
Pratt Ground & Pound
Brackets
Results
Results
6U AM
6U AM
6U Girls AM
8 Under
8U Novice
8U Girls
10U AM
10U Novice AM
10U Girls AM
12 Under
12U Girls
14 Under
14U Girls
Round
Round 5 (5 Man)
Round 3 (3 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 4 (5 Man)
Round 3 (5 Man)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 2 (5 Man)
Round 1
Team Name
Brawlers
CYWC
Carroll Wrestling Club
Chaparral Kids Wrestling Club
Dodge City Wrestling Academy
Garden City Wrestling Club
Gray County Kids Wrestling Clu
Hays Wrestling Club
Hoisington Jr Cardinals
Hugoton Wrestling Club
Hutchinson Kids Wrestling
Iron Grapplers Wrestling Club
Jr Indian Wrestling Club
Juic3 Academy
Kingman County Wrestling Club
Liberal Wrestling Club
Maize Wrestling Club
Maverick Elite Wrestling Club
Phillipsburg Wrestling Club
Power House Youth Wrestling
Pratt
RSA Red Storm Wrestling
Renegades
U Town Hammers Wrestling
Ulysses Wrestling Club
Weight Class
37
40
40B
43
43B
43C
43D
46
46B
46C
46D
49
49B
49C
49D
52
52B
52C
52D
55
55B
58
61
64-67
70-73
88-95
Round 5 (5 Man)
View All
1
Dj Petersheim
D. Petersheim
Power House Youth Wrestling
DEC 9-5
43
W
2
Nicholas Sacks
N. Sacks
Carroll Wrestling Club
3
Jace Brown
J. Brown
Gray County Kids Wrestling Clu
W
FOR 0-0
43
4
Julian Hooke
J. Hooke
Dodge City Wrestling Academy
1
Kendal Martinez
K. Martinez
Maverick Elite Wrestling Club
W
FOR 0-0
43B
2
Kushan Gwennap
K. Gwennap
Phillipsburg Wrestling Club
3
Owen Linscott
O. Linscott
Gray County Kids Wrestling Clu
F 6-3 1:41
43B
W
4
Gunner Mead
G. Mead
Pratt
1
Hunter Hannon
H. Hannon
Kingman County Wrestling Club
W
F 5-0 0:58
43D
2
Jaxson Patterson
J. Patterson
Hays Wrestling Club
Round 3 (3 Man)
View All
1
Isidro Moncayo Iii
I. Iii
Ulysses Wrestling Club
F 12-2 1:54
40
W
2
Chapman Nicolay
C. Nicolay
Pratt
1
Dominic Gridley
D. Gridley
Pratt
W
F 10-0 0:57
40B
2
Taxten Turner
T. Turner
Pratt
1
Montana Marshall
M. Marshall
RSA Red Storm Wrestling
W
F 2-0 0:30
58
2
Gavin Koirth
G. Koirth
Pratt
1
Jose Mendoza
J. Mendoza
Gray County Kids Wrestling Clu
F 11-0 2:26
70-73
W
2
Mateo Ruiz
M. Ruiz
Dodge City Wrestling Academy
1
Pierson Guerrero
P. Guerrero
RSA Red Storm Wrestling
W
F 2-0 0:11
88-95
2
Brantley Jorns
B. Jorns
Pratt
Round 3 (4 Man)
View All
1
Lucas Simon
L. Simon
Pratt
W
TF 18-2 2:55
37
2
Beckett Andazola
B. Andazola
Gray County Kids Wrestling Clu
3
Cain Gomez
C. Gomez
Hugoton Wrestling Club
W
F 2-0 0:15
37
4
Hollis Kirmer
H. Kirmer
Hoisington Jr Cardinals
1
Kizer McGuire
K. McGuire
Pratt
W
F 3-2 0:58
43C
2
Kaiden Wilson
K. Wilson
Gray County Kids Wrestling Clu
3
Weisen Johnson
W. Johnson
Iron Grapplers Wrestling Club
F 2-0 0:14
43C
W
4
Kody Lewis
K. Lewis
Hugoton Wrestling Club
1
Dayton Bista
D. Bista
Phillipsburg Wrestling Club
F 7-0 1:46
46
W
2
Ryker Carr
R. Carr
U Town Hammers Wrestling
Round 4 (5 Man)
View All
1
Dj Petersheim
D. Petersheim
Power House Youth Wrestling
W
F 5-0 1:21
43
3
Jace Brown
J. Brown
Gray County Kids Wrestling Clu
2
Nicholas Sacks
N. Sacks
Carroll Wrestling Club
W
F 2-0 0:29
43
5
Liam Arnold
L. Arnold
Renegades
1
Kendal Martinez
K. Martinez
Maverick Elite Wrestling Club
W
F 0-12 2:48
43B
3
Owen Linscott
O. Linscott
Gray County Kids Wrestling Clu
2
Kushan Gwennap
K. Gwennap
Phillipsburg Wrestling Club
FOR 0-0
43B
W
5
Kaysen Carpenter
K. Carpenter
Carroll Wrestling Club
1
Hunter Hannon
H. Hannon
Kingman County Wrestling Club
W
F 2-0 0:18
43D
3
Draken Cassidy
D. Cassidy
Jr Indian Wrestling Club
Round 3 (5 Man)
View All
1
Dj Petersheim
D. Petersheim
Power House Youth Wrestling
W
FOR 0-0
43
4
Julian Hooke
J. Hooke
Dodge City Wrestling Academy
3
Jace Brown
J. Brown
Gray County Kids Wrestling Clu
W
F 4-5 2:36
43
5
Liam Arnold
L. Arnold
Renegades
1
Kendal Martinez
K. Martinez
Maverick Elite Wrestling Club
W
F 11-0 1:48
43B
4
Gunner Mead
G. Mead
Pratt
3
Owen Linscott
O. Linscott
Gray County Kids Wrestling Clu
TF 15-0 2:25
43B
W
5
Kaysen Carpenter
K. Carpenter
Carroll Wrestling Club
1
Hunter Hannon
H. Hannon
Kingman County Wrestling Club
DEC 9-6
43D
W
4
Cayson Roach
C. Roach
Pratt
Round 2 (3 Man)
View All
1
Isidro Moncayo Iii
I. Iii
Ulysses Wrestling Club
F 10-1 1:52
40
W
3
Cannan Brown
C. Brown
Renegades
1
Dominic Gridley
D. Gridley
Pratt
W
F 2-0 0:10
40B
3
Jaxson Stringfellow
J. Stringfellow
Chaparral Kids Wrestling Club
1
Montana Marshall
M. Marshall
RSA Red Storm Wrestling
F 7-0 2:23
58
W
3
Jensen Swann
J. Swann
Garden City Wrestling Club
1
Jose Mendoza
J. Mendoza
Gray County Kids Wrestling Clu
MD 12-0
70-73
W
3
Nolan Conkle
N. Conkle
Pratt
1
Pierson Guerrero
P. Guerrero
RSA Red Storm Wrestling
W
F 2-0 0:32
88-95
3
Seth Rohling
S. Rohling
Jr Indian Wrestling Club
Round 2 (4 Man)
View All
1
Lucas Simon
L. Simon
Pratt
F 2-0 0:29
37
W
3
Cain Gomez
C. Gomez
Hugoton Wrestling Club
2
Beckett Andazola
B. Andazola
Gray County Kids Wrestling Clu
F 12-2 1:15
37
W
4
Hollis Kirmer
H. Kirmer
Hoisington Jr Cardinals
1
Kizer McGuire
K. McGuire
Pratt
DEC 9-3
43C
W
3
Weisen Johnson
W. Johnson
Iron Grapplers Wrestling Club
2
Kaiden Wilson
K. Wilson
Gray County Kids Wrestling Clu
F 2-0 0:16
43C
W
4
Kody Lewis
K. Lewis
Hugoton Wrestling Club
1
Dayton Bista
D. Bista
Phillipsburg Wrestling Club
W
F 2-0 0:21
46
3
Cesar Pino
C. Pino
Pratt
Round 2 (5 Man)
View All
1
Dj Petersheim
D. Petersheim
Power House Youth Wrestling
W
F 2-0 0:29
43
5
Liam Arnold
L. Arnold
Renegades
2
Nicholas Sacks
N. Sacks
Carroll Wrestling Club
W
FOR 0-0
43
4
Julian Hooke
J. Hooke
Dodge City Wrestling Academy
1
Kendal Martinez
K. Martinez
Maverick Elite Wrestling Club
MD 10-2
43B
W
5
Kaysen Carpenter
K. Carpenter
Carroll Wrestling Club
2
Kushan Gwennap
K. Gwennap
Phillipsburg Wrestling Club
F 2-0 0:11
43B
W
4
Gunner Mead
G. Mead
Pratt
1
Hunter Hannon
H. Hannon
Kingman County Wrestling Club
W
MD 22-8
43D
5
Lawton Clark
L. Clark
Hoisington Jr Cardinals
Round 1
View All
1
Lucas Simon
L. Simon
Pratt
TF 18-2 2:21
37
W
4
Hollis Kirmer
H. Kirmer
Hoisington Jr Cardinals
2
Beckett Andazola
B. Andazola
Gray County Kids Wrestling Clu
F 7-1 0:43
37
W
3
Cain Gomez
C. Gomez
Hugoton Wrestling Club
2
Chapman Nicolay
C. Nicolay
Pratt
W
F 4-3 1:00
40
3
Cannan Brown
C. Brown
Renegades
2
Taxten Turner
T. Turner
Pratt
W
F 16-2 1:49
40B
3
Jaxson Stringfellow
J. Stringfellow
Chaparral Kids Wrestling Club
2
Nicholas Sacks
N. Sacks
Carroll Wrestling Club
W
MD 13-2
43
3
Jace Brown
J. Brown
Gray County Kids Wrestling Clu
Event Info
Pratt Ground & Pound on Dec 9, 2023 in Pratt, KS.