Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Mid-Prairie JV & Girls Invite
Mid-Prairie JV & Girls Invite
Brackets
Results
Results
JV
JV
Girls
Round
Round 3 (3 Man)
Round 3 (4 Man)
Round 2 (3 Man)
Round 2 (Best of 3)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (Best of 3)
Round 1 (3 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Cedar Rapids Prairie
Clear Creek-Amana
Durant
Mid-Prairie
Muscatine
Wapello
Washington
Wilton
Weight Class
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Round 3 (3 Man)
1
Kade Kleinmeyer
K. Kleinmeyer
Clear Creek-Amana
W
F 2-0 1:43
1
2
Nate Edmonds
N. Edmonds
Washington
Round 3 (4 Man)
View All
1
Ethan Walker
E. Walker
Wapello
F 5-2 1:52
2
W
2
Jace Sanders
J. Sanders
Washington
3
Joshua Peel
J. Peel
Durant
F 4-0 0:57
2
W
4
Austin Etzel
A. Etzel
Wilton
1
Gus Thoma
G. Thoma
Durant
F 2-0 1:22
3
W
2
Bryer Billingsly
B. Billingsly
Washington
3
Dalton Miller
D. Miller
Mid-Prairie
F 4-1 0:57
3
W
4
Noah Freeman
N. Freeman
Mid-Prairie
1
Blaine Dohrmann
B. Dohrmann
Wilton
TF 21-6 2:28
4
W
2
Hunter Kegley
H. Kegley
Cedar Rapids Prairie
Round 2 (3 Man)
1
Kade Kleinmeyer
K. Kleinmeyer
Clear Creek-Amana
W
MD 11-3
1
3
Carson Wold
C. Wold
Cedar Rapids Prairie
Round 2 (Best of 3)
2
Dakota Boline
D. Boline
Wapello
W
F 5-0 1:41
22
1
Henri Gross
H. Gross
Muscatine
Round 2 (4 Man)
View All
1
Ethan Walker
E. Walker
Wapello
F 2-0 0:35
2
W
3
Joshua Peel
J. Peel
Durant
2
Jace Sanders
J. Sanders
Washington
F 7-0 1:05
2
W
4
Austin Etzel
A. Etzel
Wilton
1
Gus Thoma
G. Thoma
Durant
DEC 3-1
3
W
3
Dalton Miller
D. Miller
Mid-Prairie
2
Bryer Billingsly
B. Billingsly
Washington
F 2-0 1:24
3
W
4
Noah Freeman
N. Freeman
Mid-Prairie
1
Blaine Dohrmann
B. Dohrmann
Wilton
W
DEC 6-3
4
3
Thomas Stiltner
T. Stiltner
Clear Creek-Amana
Round 1 (Best of 3)
1
Henri Gross
H. Gross
Muscatine
F 4-0 0:51
22
W
2
Dakota Boline
D. Boline
Wapello
Round 1 (3 Man)
2
Nate Edmonds
N. Edmonds
Washington
W
DEC 5-3
1
3
Carson Wold
C. Wold
Cedar Rapids Prairie
Round 1 (4 Man)
View All
1
Ethan Walker
E. Walker
Wapello
F 8-0 0:54
2
W
4
Austin Etzel
A. Etzel
Wilton
2
Jace Sanders
J. Sanders
Washington
F 6-0 3:26
2
W
3
Joshua Peel
J. Peel
Durant
1
Gus Thoma
G. Thoma
Durant
F 4-1 0:37
3
W
4
Noah Freeman
N. Freeman
Mid-Prairie
2
Bryer Billingsly
B. Billingsly
Washington
W
DEC 9-7
3
3
Dalton Miller
D. Miller
Mid-Prairie
1
Blaine Dohrmann
B. Dohrmann
Wilton
DEC 9-6
4
W
4
Colin O`Rourke
C. O`Rourke
Mid-Prairie
Event Info
Mid-Prairie JV & Girls Invite on Dec 13, 2021 through Dec 12, 2021 in Wellman, IA.