Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
SDHSAA Girls State Championships
SDHSAA Girls State Championships
Brackets
Results
Results
Round
2nd Wrestleback (16 Man)
Quarterfinals and 1st WB
Round 1 (16 Man)
Team Name
Belle Fourche
Custer
Huron
Lakota Tech
Lennox
Rapid City Central
Viborg-Hurley/Irene-Wakonda
Weight Class
G-126
G-132
G-190
2nd Wrestleback (16 Man)
11
Adelae Grusing
A. Grusing
Belle Fourche
FOR 0-0
G-190
W
4
Eriah Big Crow
E. Crow
Lakota Tech
Quarterfinals and 1st WB
10
Emily Hyde
E. Hyde
Rapid City Central
FOR 0-0
G-126
W
15
Wendi Silverthorn
W. Silverthorn
Viborg-Hurley/Irene-Wakonda
14
Damia Valdez
D. Valdez
Rapid City Central
FOR 0-0
G-132
W
11
Sierra Smidt
S. Smidt
Lennox
Round 1 (16 Man)
7
Alexa Swaney
A. Swaney
Belle Fourche
W
FOR 0-0
G-126
10
Emily Hyde
E. Hyde
Rapid City Central
3
EhLer Klay
E. Klay
Huron
W
FOR 0-0
G-132
14
Damia Valdez
D. Valdez
Rapid City Central
11
Adelae Grusing
A. Grusing
Belle Fourche
FOR 0-0
G-190
W
6
Jessica Mckenney
J. Mckenney
Custer
Event Info
SDHSAA Girls State Championships on Feb 23, 2023 through Feb 25, 2023 in Rapid City, SD.