Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Declo Idaway Tournament
Declo Idaway Tournament
Brackets
Results
Results
5&6
5&6
Girls 5-6
7&8
9&10
Girls 9-11 (NO Middle School)
11&12
13-15 Middle School
Middle School Girls
Round
Round 7 (8 Man)
Round 6 (8 Man)
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2
Round 1
Team Name
208 Badgers
208 Spartans
Burley Bobcat Wrestling
CROSSFACE wrestling club
Declo Stingers
Glenns ferry club wrestling
Gooding Cobra Wrestling
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
Raft River Wrestling
Weight Class
40
40B
43
43B
45
47
49
52
55
58
70
Round 7 (8 Man)
1
Saxton Larsen
S. Larsen
Burley Bobcat Wrestling
F 2-0 0:21
45
W
2
Cooper Evans
C. Evans
Raft River Wrestling
3
Kree Darrington
K. Darrington
Declo Stingers
W
TF 17-0 2:21
45
4
Max Alves
M. Alves
208 Badgers
5
Treydan Vega
T. Vega
208 Spartans
F 5-0 0:21
45
W
6
Caden ODonnell
C. ODonnell
CROSSFACE wrestling club
7
Andrew Peterson
A. Peterson
208 Spartans
W
MD 14-0
45
8
Vander Kunzler
V. Kunzler
CROSSFACE wrestling club
Round 6 (8 Man)
1
Saxton Larsen
S. Larsen
Burley Bobcat Wrestling
F 2-0 0:27
45
W
8
Vander Kunzler
V. Kunzler
CROSSFACE wrestling club
2
Cooper Evans
C. Evans
Raft River Wrestling
MD 17-3
45
W
7
Andrew Peterson
A. Peterson
208 Spartans
3
Kree Darrington
K. Darrington
Declo Stingers
W
F 2-0 0:07
45
6
Caden ODonnell
C. ODonnell
CROSSFACE wrestling club
4
Max Alves
M. Alves
208 Badgers
MD 8-0
45
W
5
Treydan Vega
T. Vega
208 Spartans
Round 5
View All
1
Jace Gilbert
J. Gilbert
Declo Stingers
W
F 2-0 0:27
40
2
Dallas Andrade
D. Andrade
208 Spartans
3
Kaladin Anderson
K. Anderson
208 Spartans
F 15-0 1:26
40
W
4
Case Engman
C. Engman
Gooding Cobra Wrestling
1
Dyrk Santana
D. Santana
CROSSFACE wrestling club
W
F 11-3 1:56
40B
2
Levi Engman
L. Engman
Gooding Cobra Wrestling
3
Knox Boden
K. Boden
Raft River Wrestling
W
F 11-0 1:56
40B
4
Kallen Keller
K. Keller
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
5
Charles Bishop
C. Bishop
Burley Bobcat Wrestling
W
F 2-0 0:27
40B
6
Ellison Potucek
E. Potucek
Glenns ferry club wrestling
Round 4
View All
1
Jace Gilbert
J. Gilbert
Declo Stingers
W
F 5-0 0:43
40
3
Kaladin Anderson
K. Anderson
208 Spartans
2
Dallas Andrade
D. Andrade
208 Spartans
F 5-0 0:40
40
W
5
Cort Lammers
C. Lammers
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
1
Dyrk Santana
D. Santana
CROSSFACE wrestling club
F 13-5 2:22
40B
W
3
Knox Boden
K. Boden
Raft River Wrestling
2
Levi Engman
L. Engman
Gooding Cobra Wrestling
F 12-2 2:17
40B
W
5
Charles Bishop
C. Bishop
Burley Bobcat Wrestling
4
Kallen Keller
K. Keller
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
MD 17-3
40B
W
6
Ellison Potucek
E. Potucek
Glenns ferry club wrestling
Round 3
View All
1
Jace Gilbert
J. Gilbert
Declo Stingers
DEC 6-4
40
W
4
Case Engman
C. Engman
Gooding Cobra Wrestling
3
Kaladin Anderson
K. Anderson
208 Spartans
F 6-0 0:56
40
W
5
Cort Lammers
C. Lammers
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
1
Dyrk Santana
D. Santana
CROSSFACE wrestling club
W
F 2-0 0:32
40B
4
Kallen Keller
K. Keller
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
2
Levi Engman
L. Engman
Gooding Cobra Wrestling
W
DEC 10-9
40B
6
Ellison Potucek
E. Potucek
Glenns ferry club wrestling
3
Knox Boden
K. Boden
Raft River Wrestling
MD 15-2
40B
W
5
Charles Bishop
C. Bishop
Burley Bobcat Wrestling
Round 2
View All
1
Jace Gilbert
J. Gilbert
Declo Stingers
W
DEC 5-4
40
5
Cort Lammers
C. Lammers
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
2
Dallas Andrade
D. Andrade
208 Spartans
DEF 4-0 1:00
40
W
4
Case Engman
C. Engman
Gooding Cobra Wrestling
1
Dyrk Santana
D. Santana
CROSSFACE wrestling club
F 9-0 1:35
40B
W
5
Charles Bishop
C. Bishop
Burley Bobcat Wrestling
2
Levi Engman
L. Engman
Gooding Cobra Wrestling
W
TF 15-0 2:12
40B
4
Kallen Keller
K. Keller
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
3
Knox Boden
K. Boden
Raft River Wrestling
W
F 13-3 2:41
40B
6
Ellison Potucek
E. Potucek
Glenns ferry club wrestling
Round 1
View All
2
Dallas Andrade
D. Andrade
208 Spartans
W
DEC 5-3
40
3
Kaladin Anderson
K. Anderson
208 Spartans
4
Case Engman
C. Engman
Gooding Cobra Wrestling
W
MD 10-1
40
5
Cort Lammers
C. Lammers
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
1
Dyrk Santana
D. Santana
CROSSFACE wrestling club
W
F 2-0 0:41
40B
6
Ellison Potucek
E. Potucek
Glenns ferry club wrestling
2
Levi Engman
L. Engman
Gooding Cobra Wrestling
W
F 5-3 1:00
40B
3
Knox Boden
K. Boden
Raft River Wrestling
4
Kallen Keller
K. Keller
Kimberly Bulldog Wrestling Clu
F 2-0 0:48
40B
W
5
Charles Bishop
C. Bishop
Burley Bobcat Wrestling
Event Info
Declo Idaway Tournament on Feb 18, 2023 in Declo, ID.