Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
IWCOA 2023 W Reg Morrison
IWCOA 2023 W Reg Morrison
Brackets
Results
Results
Round
1st & 3rd (16 Man)
4th Wrestleback (16 Man)
Semis & 3rd WB (16 Man)
2nd Wrestleback (16 Man)
Quarters & 1st WB (16 Man)
Round 1 (16 Man)
Team Name
Amboy
Dixon
Erie
Fulton
Kewanee
LaSalle Peru
Moline
Monmouth
Morrison
Newman Central Catholic
Orion
Princeton
Putnam County
Riverdale
Rock Falls
Rock Island
Rockridge
Sterling
United
West Carroll
Weight Class
101
106
113
120
126
132
138
145
152
160
170
182
195
220
285
1st & 3rd (16 Man)
View All
9
Cael Lyons
C. Lyons
Sterling
W
F 5-0 0:22
101
14
Trenton Edens
T. Edens
Kewanee
12
Kaleb Sovey
K. Sovey
Orion
W
F 2-0 0:33
106
7
Jesse Gurnsey
J. Gurnsey
Kewanee
8
Caleb Dillard
C. Dillard
Monmouth
DEC 6-4
106
W
14
Merrick Stockwell
M. Stockwell
Rock Island
1
Zhyler Hansen
Z. Hansen
Newman Central Catholic
F 10-0 3:24
113
W
14
Zyan Westbrook
Z. Westbrook
Sterling
5
Hunter Vancil
H. Vancil
Kewanee
W
DEC 13-6
113
8
Brenden Strader
B. Strader
Rock Island
4th Wrestleback (16 Man)
View All
5
Hunter Vancil
H. Vancil
Kewanee
W
F 7-7 1:41
113
7
Chance DeSplinter
C. DeSplinter
Kewanee
8
Brenden Strader
B. Strader
Rock Island
W
F 2-0 0:52
113
15
Connor Johnson
C. Johnson
Erie
13
Kaydin Gibson
K. Gibson
Princeton
DEC 3-2
120
W
3
Xavier Marolf
X. Marolf
United
9
Cavan Terry
C. Terry
Orion
W
F 5-0 1:55
120
10
Landon Heckman
L. Heckman
Sterling
1
Adan Oquendo
A. Oquendo
Rock Falls
DEC 6-4 SV
SV
126
W
16
Clayton Blumenstein
C. Blumenstein
Rockridge
Semis & 3rd WB (16 Man)
View All
9
Cael Lyons
C. Lyons
Sterling
W
F 6-0 1:20
101
4
Jordan Marshall
J. Marshall
Orion
14
Merrick Stockwell
M. Stockwell
Rock Island
W
F 4-1 0:45
106
7
Jesse Gurnsey
J. Gurnsey
Kewanee
8
Caleb Dillard
C. Dillard
Monmouth
W
F 8-0 1:50
106
12
Kaleb Sovey
K. Sovey
Orion
1
Zhyler Hansen
Z. Hansen
Newman Central Catholic
W
F 10-0 1:21
113
5
Hunter Vancil
H. Vancil
Kewanee
7
Chance DeSplinter
C. DeSplinter
Kewanee
W
F 5-0 2:25
113
6
Wrigley Schradeya
W. Schradeya
Moline
2nd Wrestleback (16 Man)
View All
2
Carson Peck
C. Peck
Orion
W
F 8-0 0:52
120
1
Dontel Wommack
D. Wommack
Kewanee
6
Jafari Nitukuri
J. Nitukuri
Moline
W
DEC 7-6
120
5
Grayden Church
G. Church
Erie
11
Gage Nutter
G. Nutter
Princeton
F 8-0 2:30
126
W
4
Kayden Serrano
K. Serrano
Moline
7
Joseph Maniragaba
J. Maniragaba
Rock Island
F 5-2 1:28
126
W
16
Clayton Blumenstein
C. Blumenstein
Rockridge
10
Alekzander Meier
A. Meier
Moline
F 2-0 0:40
126
W
8
Zach Milder
Z. Milder
Morrison
Quarters & 1st WB (16 Man)
View All
1
Zhyler Hansen
Z. Hansen
Newman Central Catholic
W
F 12-1 2:56
113
8
Brenden Strader
B. Strader
Rock Island
5
Hunter Vancil
H. Vancil
Kewanee
W
F 2-0 1:56
113
13
Issac Perez
I. Perez
Moline
14
Zyan Westbrook
Z. Westbrook
Sterling
W
F 2-0 0:58
113
6
Wrigley Schradeya
W. Schradeya
Moline
7
Chance DeSplinter
C. DeSplinter
Kewanee
DEC 6-5
113
W
15
Connor Johnson
C. Johnson
Erie
1
Dontel Wommack
D. Wommack
Kewanee
F 9-0 2:32
120
W
9
Cavan Terry
C. Terry
Orion
Round 1 (16 Man)
View All
15
Temar Hudson
T. Hudson
Rock Island
W
F 10-9 3:53
120
2
Carson Peck
C. Peck
Orion
5
Grayden Church
G. Church
Erie
TF 17-2 2:49
120
W
12
Dominick Diaz
D. Diaz
Moline
1
Adan Oquendo
A. Oquendo
Rock Falls
W
TF 16-1 4:57
126
16
Clayton Blumenstein
C. Blumenstein
Rockridge
3
Braxton Story
B. Story
Orion
DEC 7-5
126
W
14
James Cowan
J. Cowan
Moline
13
Chance Clem-McKinley
C. Clem-McKinley
Orion
F 2-0 0:36
126
W
4
Kayden Serrano
K. Serrano
Moline
Event Info
IWCOA 2023 W Reg Morrison on Feb 26, 2023 in Morrison, IL.