picture of 2021 Junior World Championships

Aug 16-22, 2021

Here's how to watch the 2021 Junior World Championships on FloWrestling.

Results


Men's Freestyle

-

Back to Top

Full brackets, scores and more can be found inside FloArena.

Team USA

57 kg: Richard Figueroa (Sanger, Calif./Sunkist Kids) – eliminated

LOSS Ali Gholi Zadegan Koloukhi (Iran), 15-2


61 kg: Jesse Mendez (Crown Point, Ind./Region Wrestling Academy) – eliminated

WIN Hamza Zopali (Turkey), 9-6

LOSS Fedor Baltuev (Russia), 10-0


65 kg: Beau Bartlett (State College, Pa./Nittany Lion WC) – BRONZE

WIN Marcell Budai Kovacs (Hungary), 12-1

WIN Davit Margaryan (Armenia), 11-0

LOSS Ziraddin Bayramov (Azerbaijan), 6-2

WIN Mustafo Akhmedov (Tajikistan), 7-4


70 kg: Bryce Andonian (Blacksburg, Va./SERTC) – BRONZE

LOSS Erfran Elahi (Iran), 8-7

WIN Josley Dibo (Republic of Congo), fall 0:59

WIN Asset Bauyrzhanov (Kazakhstan), 9-6

WIN Stanislav Novac (Moldova), 18-8


74 kg: Keegan O’Toole (Hartland, Wisc./Tiger Style WC) – GOLD

WIN Balint Balazs (Hungary), 10-0

WIN Turan Bayramov (Azerbaijan), fall 4:52

WIN Idar Khatanov (Russia), fall 4:55

WIN Nurdaulet Kuanyshbay (Kazakhstan), 10-0


79 kg: Donnell Washington (Portage, Ind./Indiana RTC) – 11th

LOSS Mohammad Nokhodilarimi (Iran), 6-3

LOSS Richard Schroeder (Germany), 7-6


86 kg: Colton Hawks (Wentzville, Mo./Tiger Style WC) – eliminated

WIN Ilya Khamtsou (Belarus), 12-1

LOSS Daviti Koguashvili (Georgia), 11-9


92 kg: Rocky Elam (Kansas City, Mo./Tiger WC) – GOLD

WIN Mukhammadrasul Rakhimov (Uzbekistan), 8-3

WIN Pruthviraj Patil (India), 12-2

WIN Ivan Kirillov (Russia), 5-3

WIN Mahdi Hajiloueianmorafah (Iran), 4-2


97 kg: Braxton Amos (Mineral Wells, W.V./Wisconsin RTC) – GOLD

WIN Yunus Gafurov (Kazakhstan), 6-4

WIN Milan Korcsog (Hungary), 10-0

WIN Deepak Deepak (India), 9-1

WIN Polat Polatci (Turkey), 11-4


125 kg: Wyatt Hendrickson (Colorado Springs, Colo./Air Force RTC) – bronze match

WIN Danila Danilov (Belarus), win by forfeit

WIN Jakub Czerczak (Poland), 10-0

LOSS Ali Akbarpourkhordouni (Iran), 8-5


Full Results

Finals

57 Ramazan Bagavudinov (RUS) VPO1 Muhammet Karavus (TUR), 11-11

61 Rahman Amouzadkhalili (IRI) VPO1 Ravinder Ravinder (IND), 9-3

65 Shamil Mamedov (RUS) VPO1 Ziraddin Bayramov (AZE), 4-1

70 Erfan Elahi (IRI) VPO1 Dzhabrail Gadzhiev (AZE), 6-5

74 Keegan Otoole (USA) VSU Nurdaulet Kuanyshbay (KAZ), 11-0 4:56

79 Mohammad Nokhodilarimi (IRI) VPO1 Ashraf Ashirov (AZE), 7-5

86 Amirhossein Firouzpourbandpei (IRI) VSU Rakhim Magamadov (FRA), 10-0 4:50

92 Rocky Elam (USA) VPO1 Mahdi Hajiloueianmorafah (IRI), 4-2

97 Braxton Amos (USA) VPO1 Polat Polatci (TUR), 11-4

125 Ali Akbarpourkhordouni (IRI) VPO1 Lyova Gevorgyan (ARM), 4-4


Semifinals

57 Ramazan Bagavudinov (RUS) VPO Nuraddin Novruzov (AZE), 7-0

57 Muhammet Karavus (TUR) VPO1 Manvel Khndzrtsyan (ARM), 8-4


61 Ravinder Ravinder (IND) VSU1 Levik Mikayelyan (ARM), 12-2 5:54

61 Rahman Amouzadkhalili (IRI) VFA Fedor Baltuev (RUS), 12-7 5:13


65 Ziraddin Bayramov (AZE) VPO1 Beau Bartlett (USA), 6-2

65 Shamil Mamedov (RUS) VPO1 Seyedhassan Ebadimermeti (IRI), 14-8


70 Dzhabrail Gadzhiev (AZE) VPO1 Stanislav Svinoboev (RUS), 6-1

70 Erfan Elahi (IRI) VPO1 Stanislav Novac (MDA), 8-3


74 Keegan Otoole (USA) VFA Idar Khatanov (RUS), 10-9 4:54

74 Nurdaulet Kuanyshbay (KAZ) VSU1 Stambul Zhanybek uulu (KGZ), 11-1 6:00


79 Mohammad Nokhodilarimi (IRI) VSU Baliyan Gourav (IND), 10-0 3:33

79 Ashraf Ashirov (AZE) VPO1 Makhambet Nurzhaubayev (KAZ), 11-3


86 Rakhim Magamadov (FRA) VPO1 Emre Ciftci (TUR), 4-2

86 Amirhossein Firouzpourbandpei (IRI) VSU1 Daviti Koguashvili (GEO), 14-4 4:19


92 Mahdi Hajiloueianmorafah (IRI) VSU Nicolaas De lange (RSA), 10-0 2:17

92 Rocky Elam (USA) VPO1 Ivan Kirillov (RUS), 5-3


97 Polat Polatci (TUR) VPO1 Ali Abdollahi (IRI), 9-8

97 Braxton Amos (USA) VPO1 Deepak Deepak (IND), 9-1


125 Ali Akbarpourkhordouni (IRI) VPO1 Wyatt Hendrickson (USA), 8-5

125 Lyova Gevorgyan (ARM) VSU Aydin Ahmadov (AZE), 10-0 2:27


Quarterfinals

57 Manvel Khndzrtsyan (ARM) VPO1 Ali Gholi zadegan koloukhi (IRI), 6-5

57 Ramazan Bagavudinov (RUS) VSU Shubham Shubham (IND), 11-0 4:36

57 Nuraddin Novruzov (AZE) VSU1 Dashtseren Purvee (MGL), 12-2 3:46

57 Muhammet Karavus (TUR) VSU Abdymalik Karachov (KGZ), 10-0 1:47


61 Rahman Amouzadkhalili (IRI) VSU1 Abulfaz Nasirov (AZE), 12-2 5:36

61 Ravinder Ravinder (IND) VPO Alibeg Alibegov (BRN), 6-0

61 Levik Mikayelyan (ARM) VSU Pavel Andrusca (MDA), 10-0 5:53

61 Fedor Baltuev (RUS) VSU Jesse Mendez (USA), 10-0 1:35


65 Shamil Mamedov (RUS) VSU1 Lachlan Mcneil (CAN), 12-2 5:22

65 Ziraddin Bayramov (AZE) VSU1 Giorgi Tcholadze (GEO), 16-5 5:51

65 Beau Bartlett (USA) VSU Davit Margaryan (ARM), 11-0 4:42

65 Seyedhassan Ebadimermeti (IRI) VPO1 Alin Ciorici (MDA), 7-3


70 Erfan Elahi (IRI) VPO Asset Bauyrzhanov (KAZ), 4-0

70 Stanislav Svinoboev (RUS) VPO1 Jaideep Jaideep (IND), 6-2

70 Dzhabrail Gadzhiev (AZE) VSU Kevin Makota stroem (SWE), 10-0 1:35

70 Stanislav Novac (MDA) VPO1 Narek Harutyunyan (ARM), 3-3


74 Nurdaulet Kuanyshbay (KAZ) VSU Armen Musikyan (ARM), 10-0 4:51

74 Idar Khatanov (RUS) VSU1 Vladimeri Gamkrelidze (GEO), 12-2 3:44

74 Keegan Otoole (USA) VFA Turan Bayramov (AZE), 5-3 4:47

74 Stambul Zhanybek uulu (KGZ) VSU1 Daniels Bendiks (LAT), 16-5 3:21


79 Ashraf Ashirov (AZE) VPO1 Mukhammad Abdullaev (KGZ), 4-2

79 Mohammad Nokhodilarimi (IRI) VSU Richard Schroeder (GER), 10-0 0:40

79 Baliyan Gourav (IND) VPO1 Alik Badtiev (RUS), 5-2

79 Makhambet Nurzhaubayev (KAZ) VFA Dzmitry Dzenisenia (BLR), 11-7 3:31


86 Daviti Koguashvili (GEO) VPO1 Colton Hawks (USA), 11-9

86 Emre Ciftci (TUR) VSU Islyambek Ilyassov (KAZ), 10-0 2:16

86 Rakhim Magamadov (FRA) VPO1 Sagadulla Agaev (AZE), 12-5

86 Amirhossein Firouzpourbandpei (IRI) VPO1 Islam Kartoev (RUS), 9-4


92 Ivan Kirillov (RUS) VPO1 Nurbolot Adyl uulu (KGZ), 11-2

92 Nicolaas De lange (RSA) VSU Krisztian Angyal (HUN), 10-0 2:51

92 Mahdi Hajiloueianmorafah (IRI) VSU Sergey Sargsyan (ARM), 10-0 1:38

92 Rocky Elam (USA) VSU1 Pruthviraj Patil (IND), 12-2 3:51


97 Braxton Amos (USA) VSU Milan Korcsog (HUN), 10-0 4:24

97 Ali Abdollahi (IRI) VPO1 Soslan Dzhagaev (RUS), 9-7

97 Polat Polatci (TUR) VFA Radu Lefter (MDA), 4-0 0:41

97 Deepak Deepak (IND) VPO1 Luka Khutchua (GEO), 9-4


125 Aydin Ahmadov (AZE) VPO Giorgi Chikhradze (GEO), 3-0

125 Wyatt Hendrickson (USA) VSU Jakub Czerczak (POL), 10-0 0:49

125 Ali Akbarpourkhordouni (IRI) VPO1 Andrei Bestaev (RUS), 6-3

125 Lyova Gevorgyan (ARM) VPO Kumar Anirudh (IND), 4-0


Qualification

57 Nuraddin Novruzov (AZE) VPO1 Simone Piroddu (ITA), 11-6

57 Manvel Khndzrtsyan (ARM) VSU Kiryl Prakopau (BLR), 10-0 5:28

57 Muhammet Karavus (TUR) VSU Ioannis Martidis (GRE), 11-0 2:54

57 Ramazan Bagavudinov (RUS) VSU1 Assylzhan Yessengeldi (KAZ), 16-6 5:17

57 Abdymalik Karachov (KGZ) VPO1 Thomas Epp (SUI), 6-2

57 Dashtseren Purvee (MGL) VPO1 Demian Liutcanov (MDA), 9-6

57 Ali Gholi zadegan koloukhi (IRI) VSU1 Richard Figueroa ii (USA), 13-2 5:40


61 Abulfaz Nasirov (AZE) VPO1 Salamat Malikov (KAZ), 7-3


65 Rohit Rohit (IND) VFA Narek Pohosian (UKR), 12-6 5:06

65 Shamil Mamedov (RUS) VSU1 Bekzat Yermekbay (KAZ), 12-2 4:36

65 Fathi Ismail (EGY) VPO1 Anatoli Hramyka (BLR), 9-9

65 Viljams Lutkevics (LAT) VPO1 Piotr Sobolewski (POL), 8-5

65 Alin Ciorici (MDA) VFA Saif Almesmari (UAE), 5-0 0:50

65 Lachlan Mcneil (CAN) VPO1 Tugsjargal Erdenebat (MGL), 11-8


70 Stanislav Novac (MDA) VSU Anthony Peter coorege don (SRI), 12-0 3:00

70 Davit Patsinashvili (GEO) VPO Benedikt Huber (AUT), 6-0

70 Erfan Elahi (IRI) VPO1 Bryce Andonian (USA), 8-7

70 Josley Dibo (COD) VFA Jonnathan Perez castellanos (GUA), 4-0 1:04

70 Asset Bauyrzhanov (KAZ) VFA Alikhan Alisher uulu (KGZ), 2-0 0:41


74 Nurdaulet Kuanyshbay (KAZ) VSU Saidasan Ashrafkhonov (TJK), 10-0 5:25

74 Armen Musikyan (ARM) VPO1 Suldkhuu Olonbayar (MGL), 4-2

74 Taner Garip (TUR) VPO1 David Kisiyeu (BLR), 10-3

74 Yash Yash (IND) VSU Joseph Fallon (AUS), 10-0 1:36


79 Mukhammad Abdullaev (KGZ) VPO1 Ruslan Akhmetkhanov (UKR), 9-6

79 Munkhdavaa Bayarmunkh (MGL) VSU Carson Lee (CAN), 10-0 0:34

79 Ashraf Ashirov (AZE) VSU Osmans Dzasezevs (LAT), 10-0 2:02

79 Bagrati Gagnidze (GEO) VPO1 Georgios Kougioumtsidis (GRE), 3-2


86 Sagadulla Agaev (AZE) VPO1 Samatbek Stanbek uulu (KGZ), 11-7

86 Colton Hawks (USA) VSU1 Ilya Khamtsou (BLR), 12-1 2:52

86 Rakhim Magamadov (FRA) VSU Ion Demian (MDA), 11-0 5:16

86 Daviti Koguashvili (GEO) VSU1 Cesar Ubico estrada (GUA), 13-2 2:28

86 Amirhossein Firouzpourbandpei (IRI) VPO1 Joshua Morodion (GER), 11-6

86 Islam Kartoev (RUS) VPO Vetal Shelke (IND), 5-0


92 Nurbolot Adyl uulu (KGZ) VFA Andro Margishvili (GEO), 8-4 4:16

92 Abduljalil Shabanov (AZE) VPO1 Dmitrii Duscov (MDA), 11-3

92 Ivan Kirillov (RUS) VFO Uladzislau Kazlou (BLR), 0-0


125 Kumar Anirudh (IND) VSU Bekzat Tazhi (KAZ), 11-0 5:14

125 Wyatt Hendrickson (USA) VFO Danila Danilov (BLR)

125 Lyova Gevorgyan (ARM) VSU Csaba Ubornyak (HUN), 10-0 1:27

125 Andrei Bestaev (RUS) VPO Efe Al (TUR), 8-0

125 Aydin Ahmadov (AZE) VPO1 Georgi Ivanov (BUL), 4-4

125 Ali Akbarpourkhordouni (IRI) VSU1 Arslanbek Turdubekov (KGZ), 12-2 3:00

125 Giorgi Chikhradze (GEO) VSU Ahmed Khalil (EGY), 11-0 4:25


Women's Freestyle

-

Back to Top

Full brackets, scores and more can be found inside FloArena.

Team USA

50 kg: Emily Shilson (Maple Grove, Minn./Titan Mercury WC) – GOLD

WIN Natallia VARAKINA (Belarus), 6-3

WIN Viktoriia ALEKSANDROVA (Russia), 10-7

WIN Simran SIMRAN (India), 10-0

WIN Enkhzul BATBAATAR (Mongolia), 10-0


53 kg: Jaslynn Gallegos (Brighton, Colo./Blue Chip WC) – 5th

WIN Chamodya MADURAVALAGE DON (Sri Lanka), 13-3

LOSS Emma MALMGREN (Sweden), 12-1

LOSS Choigana TUMAT (RRussia), fall


55 kg: Payton Stroud (Buckley, Wash./McKendree Bearcat WC) – 8TH

WIN Antonia VALDEZ ARRIAGADA (Chile), 5-2

LOSS Kalmira BILIMBEK KYZY (Kyrgyzstan), 10-0

LOSS Munkhgerel MUNKHBAT (Mongolia), 10-0


57 kg: Claire DiCugno (Lake Taps, Wash./Takedown Express WC) – eliminated

LOSS Mansi MANSI (India), 16-4


59 kg: Mia Macaluso (Otisville, N.Y./Team New York) – eliminated

LOSS Ebru DAGBASI (Turkey), fall 1:25


62 kg: Korina Blades (Broadview, Ill./Izzy Style WC) – BRONZE

WIN Nadzeya BULANAYA (Belarus), 8-2

WIN Yagmur CAKMAK (Turkey), fall 5:08

LOSS Alina KASABIEVA (Russia), 10-0

WIN Viktoria OEVERBY (Norway), 11-1


65 kg: Alara Boyd (Muncie, Ind./McKendree Bearcat WC) – 5TH

LOSS Irina RINGACI (Moldova), 9-2

WIN Yana TRETSIAK (Belarus), 12-2

LOSS Viktoria VESSO (Estonia), fall 3:58


68 kg: Amit Elor (Walnut Creek, Calif./Titan Mercury WC) – GOLD

WIN Arju ARJU (India), 10-0

WIN Zsuzsanna MOLNAR (Slovakia), 11-0

WIN Elizaveta PETLIAKOVA (Russia), 10-0


72 kg: Kennedy Blades (Broadview, Ill./Izzy Style WC) – GOLD

WIN Mariam GUSEINOVA (Russia), 10-0

WIN Nurzat NURTAEVA (Kyrgyzstan), 10-0

WIN Saneh Saneh (India), 11-0

WIN Lilly SCHNEIDER (Germany), 0:16


76 kg: Kylie Welker (Franksville, Wisc./Titan Mercury WC) – GOLD

WIN Laura KUEHN (Germany), 10-0

WIN Mariia SILINA (Russia), 11-0

WIN Kseniya DZIBUK (Belarus), pin 1:05

WIN Bipasha BIPASHA (India), 10-0


Full Results

Finals

50 Emily Shilson (USA) VSU Enkhzul Batbaatar (MGL), 10-0 2:49

53 Emma Malmgren (SWE) VPO1 Mihaela Samoil (MDA), 8-4

55 Alesia Hetmanava (BLR) VPO1 Kalmira Bilimbek kyzy (KGZ), 7-6

57 Nilufar Raimova (KAZ) VPO1 Aurora Russo (ITA), 8-6

59 Anastasiia Sidelnikova (RUS) VSU1 Aryna Martynava (BLR), 24-14 5:04

62 Alina Kasabieva (RUS) VSU Devi Sanju (IND), 10-0 2:48

65 Irina Ringaci (MDA) VSU1 Bhateri Bhateri (IND), 12-2 5:15

68 Amit Elor (USA) VSU Elizaveta Petliakova (RUS), 10-0 1:51

72 Kennedy Blades (USA) VFA Lilly Schneider (GER), 2-0 0:16

76 Kylie Welker (USA) VSU Bipasha Bipasha (IND), 10-0 1:24


Semifinals

50 Enkhzul Batbaatar (MGL) VPO1 Zehra Demirhan (TUR), 9-4

50 Emily Shilson (USA) VSU Simran Simran (IND), 10-0 2:09


53 Emma Malmgren (SWE) VSU1 Jaslynn Gallegos (USA), 12-1 3:00

53 Mihaela Samoil (MDA) VFA Aizhan Sabyrbek kyzy (KGZ), 10-2 5:00


55 Alesia Hetmanava (BLR) VFA Melda Dernekci (TUR), 4-2 2:44

55 Kalmira Bilimbek kyzy (KGZ) VFA Anastasiia Iandushkina (RUS), 5-0 1:45


57 Aurora Russo (ITA) VPO1 Patrycja Strzelczyk (POL), 2-1

57 Nilufar Raimova (KAZ) VPO1 Elvira Kamaloglu (TUR), 4-2


59 Anastasiia Sidelnikova (RUS) VSU Zhala Aliyeva (AZE), 10-0 3:35

59 Aryna Martynava (BLR) VSU1 Anna Szel (HUN), 12-2 2:19


62 Devi Sanju (IND) VPO1 Birgul Soltanova (AZE), 8-5

62 Alina Kasabieva (RUS) VSU Korina Blades (USA), 10-0 5:52


65 Bhateri Bhateri (IND) VPO1 Amina Capezan (ROU), 2-2

65 Irina Ringaci (MDA) VSU1 Viktoria Vesso (Est), 17-6 5:27


68 Elizaveta Petliakova (RUS) VFA Nesrin Bas (TUR), 10-1 4:13

68 Amit Elor (USA) VSU Zsuzsanna Molnar (Svk), 11-0 1:26


72 Lilly Schneider (GER) VSU1 Daniela Tkachuk (POL), 13-2 6:00

72 Kennedy Blades (USA) VSU Saneh Saneh (IND), 11-0 3:23


76 Bipasha Bipasha (IND) VPO1 Odbag Ulziibat (MGL), 9-4

76 Kylie Welker (USA) VFA Kseniya Dzibuk (BLR), 6-0 1:04


Quarterfinals

50 Enkhzul Batbaatar (MGL) VFA Natalia Walczak (POL), 12-5 3:47

50 Emily Shilson (USA) VPO1 Viktoriia Aleksandrova (RUS), 10-7

50 Simran Simran (IND) VFA Gultakin Shirinova (AZE), 16-8 5:00

50 Zehra Demirhan (TUR) VFA Ellen Oestman (SWE), 4-0 2:10


53 Emma Malmgren (SWE) VFA Choigana Tumat (RUS), 6-0 0:33

53 Aizhan Sabyrbek kyzy (KGZ) VPO1 Otgontuya Chinbold (MGL), 5-4

53 Mihaela Samoil (MDA) VSU1 Emine Cakmak (TUR), 12-1 5:33

53 Jaslynn Gallegos (USA) VSU1 Chamodya Maduravalage don (SRI), 13-3 6:00


55 Alesia Hetmanava (BLR) VSU Sito Sito (IND), 10-0 5:06

55 Anastasiia Iandushkina (RUS) VSU Sandugash Dyussengaliyeva (KAZ), 10-0 1:11

55 Kalmira Bilimbek kyzy (KGZ) VSU Payton Stroud (USA), 10-0 4:44

55 Melda Dernekci (TUR) VSU Kerene Mobunga (COD), 10-0 0:58


57 Aurora Russo (ITA) VPO1 Sezim Zhumanazarova (KGZ), 2-1

57 Elvira Kamaloglu (TUR) VFA Mansi Mansi (IND), 9-1 4:23

57 Nilufar Raimova (KAZ) VSU Maryia Hulida (BLR), 11-0 4:26

57 Patrycja Strzelczyk (POL) VPO Jannicke Stroemnes (Nor), 4-0


59 Zhala Aliyeva (AZE) VPO Aleksandra Witos (POL), 2-0

59 Aryna Martynava (BLR) VSU Madina Aman (KAZ), 10-0 1:25

59 Anna Szel (HUN) VPO1 Ebru Dagbasi (TUR), 10-2

59 Anastasiia Sidelnikova (RUS) VSU Kusum Kusum (IND), 10-0 0:53


62 Devi Sanju (IND) VPO1 Iva Geric (Cro), 4-3

62 Alina Kasabieva (RUS) VPO1 Viktoria Oeverby (Nor), 10-1

62 Korina Blades (USA) VFA Yagmur Cakmak (TUR), 10-5 5:03

62 Birgul Soltanova (AZE) VPO1 Dilnaz Sazanova (KGZ), 9-7


68 Elizaveta Petliakova (RUS) VFA Alina Miklasheuskaya (BLR), 10-2 5:36

68 Amit Elor (USA) VSU Arju Arju (IND), 10-0 2:11

68 Zsuzsanna Molnar (Svk) VFA Anastassiya Panassovich (KAZ), 4-0 2:35

68 Nesrin Bas (TUR) VSU Karolina Kozlowska (POL), 10-0 1:47


72 Daniela Tkachuk (POL) VFA Nazar Batir (TUR), 11-2 3:53

72 Kennedy Blades (USA) VSU Nurzat Nurtaeva (KGZ), 10-0 1:52

72 Saneh Saneh (IND) VPO Tsogzolmaa Dorjsuren (MGL), 7-0

72 Lilly Schneider (GER) VPO1 Alexandra Zaitseva (KAZ), 6-1


76 Bipasha Bipasha (IND) VPO1 Dilnaz Mulkinova (KAZ), 6-3

76 Kseniya Dzibuk (BLR) VFA Carla Lera celda (Esp), 2-1 4:19

76 Kylie Welker (USA) VSU Mariia Silina (RUS), 11-0 4:37

76 Odbag Ulziibat (MGL) VFA Eleni Papadopoulou (GRE), 11-8 2:43


Qualification Rounds

50Gultakin Shirinova (AZE) VFA Nazik Mirlan kyzy (KGZ), 19-17 5:52

50Natalia Walczak (POL) VFA Shaimaa Mohamed (EGY), 8-2 4:22

50Simran Simran (IND) VSU Georgiana Antuca (ROU), 10-0 2:42

50Emily Shilson (USA) VPO1 Natallia Varakina (BLR), 6-3

50Viktoriia Aleksandrova (RUS) VSU1 Ayazhan Markasheva (KAZ), 12-2 5:33


53Otgontuya Chinbold (MGL) VSU1 Elnura Mammadova (AZE), 12-2 3:23

53Emine Cakmak (TUR) VPO1 Pinki Pinki (IND), 12-7

53Choigana Tumat (RUS) VFA Zeinep Bayanova (KAZ), 4-2 2:57

53Mihaela Samoil (MDA) VSU Agata Kazimierczak (POL), 11-0 2:35

53Aizhan Sabyrbek kyzy (KGZ) VPO1 Aliaksandra Bulava (BLR), 8-2


55Anastasiia Iandushkina (RUS) VSU Julia Nowicka (POL), 10-0 1:38

55Sandugash Dyussengaliyeva (KAZ) VPO1 Roza Szenttamasi (HUN), 8-3

55Payton Stroud (USA) VPO1 Antonia Valdez arriagada (Chi), 5-2

55Sito Sito (IND) VSU1 Anne Svarstad (Nor), 12-2 2:32

55Kalmira Bilimbek kyzy (KGZ) VPO1 Munkhgerel Munkhbat (MGL), 6-4


57Aurora Russo (ITA) VSU1 Nethmi Poruthotage (SRI), 12-2 4:25

57Nilufar Raimova (KAZ) VFA Anastasiia Kozlova (RUS), 6-5 5:38

57Mansi Mansi (IND) VSU1 Claire Dicugno (USA), 16-4 5:58

57Elvira Kamaloglu (TUR) VPO1 Gantsetseg Batsukh (MGL), 14-6

57Sezim Zhumanazarova (KGZ) VPO1 Nellie Florentin (SWE), 4-4

57Maryia Hulida (BLR) VSU1 Djenny Kiangebeni (COD), 14-4 1:48


59Anna Szel (HUN) VSU Bermet Nuridin kyzy (KGZ), 10-0 0:51

59Madina Aman (KAZ) VPO1 Jolie Brisco (CAN), 5-5

59Ebru Dagbasi (TUR) VFA Mia Macaluso (USA), 4-0 1:35


62Devi Sanju (IND) VPO1 Luisa Scheel (GER), 5-2

62Korina Blades (USA) VPO1 Nadzeya Bulanaya (BLR), 8-2

62Alina Kasabieva (RUS) VSU1 Meiriele Charamba santos hora (Bra), 12-2 2:26

62Viktoria Oeverby (Nor) VFA Paulina Danisz (POL), 3-2 4:41

62Yagmur Cakmak (TUR) VSU Zhangul Bold (KAZ), 10-0 1:25


65Khadija Jlassi (Tun) VPO1 Enkhjin Tuvshinjargal (MGL), 5-2

65Irina Ringaci (MDA) VPO1 Alara Boyd (USA), 9-2

65Amina Capezan (ROU) VFA Zuzanna Wolczynska (POL), 4-0 2:35

65Viktoria Vesso (Est) VSU Ayazhan Toktash (KAZ), 10-0 1:28

65Valeriia Trifonova (RUS) VSU Ingrid Skard (Nor), 10-0 5:48

65Nigar Mirzazada (AZE) VFA No?mi Szabados (HUN), 7-5 5:32

65Yana Tretsiak (BLR) VSU Seda Basgol (TUR), 11-0 3:30


72Saneh Saneh (IND) VPO1 Kseniya Patapovich (BLR), 6-2

72Nazar Batir (TUR) VPO1 Marta Pajula (Est), 4-1

72Tsogzolmaa Dorjsuren (MGL) VFA Lili Ujfalvi (HUN), 2-1 2:43

72Nurzat Nurtaeva (KGZ) VPO1 Paula Rotaru (ROU), 7-4

72Kennedy Blades (USA) VSU Mariam Guseinova (RUS), 10-0 1:11


76Kylie Welker (USA) VSU Laura Kuehn (GER), 10-0 0:51


Greco-Roman

-

Back to Top

Full brackets, scores and more can be found inside FloArena.

Team USA

55 kg: Billy Sullivan (Las Vegas, Nev./Legends of Gold Las Vegas) – eliminated

LOSS Iskhar KURBAYEV (Kazakhstan), 11-2


60 kg: Nic Bouzakis (Shavertown, Pa./XCalibur Athletics) – eliminated

WIN Miguel LOUREIRO DOS SANTOS (Portugal), 11-2

LOSS Arslanbek SALIMOV (Poland), 12-5


63 kg: Chayse La Joie (Gaylord, Mich./Spartan Combat RTC) – eliminated

LOSS Iman MOHAMMADI (Iran), 8-0


67 kg: Dominic Damon (Seattle, Wash./NMU RTC) – eliminated

LOSS Muslim IMADAEV (Russia), 8-0


77 kg: Matthew Singleton (College Park, Ga./Woodward Academy) – eliminated

LOSS Andreas VASILAKOPOULOS (Greece), 7-0


82 kg: Jon Fagen (Fruitland, Idaho/Spartan Combat RTC) – eliminated

LOSS Mikhail KHACHATURAU (Belarus), 7-2


87 kg: Kodiak Stephens (Arnold, Calif./Ebbetts Pass WC) – 20TH

LOSS Tyrone STERKENBURG (Netherlands), 8-0

LOSS Maksat SAILAU (Kazakhstan), 10-0


97 kg: Braxton Amos (Mineral Well, W.V./Wisconsin RTC) – BRONZE

WIN Yerzat YERLANOV (Kazakhstan), 8-0

WIN Mustafa OLGUN (Turkey), fall 5:58

LOSS Aleksei MILESHIN (Russia), 8-0

WIN Arkyt OROZBEKOV (Kyrgyzstan), 8-0


130 kg: Luke Luffman (Urbana, Ill./Illinois RTC) – eliminated

LOSS Razmik KURDYAN (Armenia), 6-1


Full Results

Finals

55 Amirreza mohammadreza Dehbozorgi (Iran) VPO1 Alimardon Abdullaev (Uzbekistan), 3-1

60 Dinislam Bammatov (Russia) VPO1 Saeid morad Esmaeili leivesi (Iran), 7-3

63 Said khusein Bakaev (Russia) VSU Diego Chkhikvadze (Georgia), 10-0 2:39

67 Hasrat Jafarov (Azerbaijan) VPO Sahak Hovhannisyan (Armenia), 7-0

72 Evgenii Baidusov (Russia) VPO1 Giorgi Chkhikvadze (Georgia), 3-2

77 Islam ismailovich Aliev (Russia) VSU Exauce Mukubu (Norway), 8-0 0:59

82 Marcel Sterkenburg (Netherlands) VPO1 Karen Khachatryan (Armenia), 6-3

87 Adlan Amriev (Russia) VPO1 Tyrone Sterkenburg (Netherlands), 5-1

97 Pavel Hlinchuk (Belarus) VSU Aleksei Mileshin (Russia), 11-0 2:52

130 Muhammet hamza Bakir (Turkey) VPO1 Sarkhan Mammadov (Azerbaijan), 3-1


Semifinals

55Alimardon Abdullaev (Uzbekistan) VPO1 Aslamdzhon Azizov (Tajikistán), 8-3

55Amirreza mohammadreza Dehbozorgi (Iran) VPO Iskhar Kurbayev (Kazakhstan), 6-0


60Dinislam Bammatov (Russia) VSU Nihat zahid Mammadli (Azerbaijan), 9-0 1:51

60Saeid morad Esmaeili leivesi (Iran) VSU Arslanbek Salimov (Poland), 8-0 1:44


63Said khusein Bakaev (Russia) VPO1 Manuel Stoica (Romania), 5-1

63Diego Chkhikvadze (Georgia) VPO Niklas jan Oehlen (Sweden), 6-0


67Sahak Hovhannisyan (Armenia) VPO Marian Holubovskyi (Ukraine), 3-0

67Hasrat Jafarov (Azerbaijan) VSU Gagik mishai Snjoyan (France), 10-0 4:00


72Giorgi Chkhikvadze (Georgia) VPO1 Shant Khachatryan (Armenia), 8-1

72Evgenii Baidusov (Russia) VSU Attila tamas Toesmagi (Hungary), 8-0 1:18


77Exauce Mukubu (Norway) VSU Emad ashraf Abouelatta (Egypt), 8-0 0:39

77Islam ismailovich Aliev (Russia) VPO1 Alexandrin Gutu (Moldova), 5-3


82Karen Khachatryan (Armenia) VSU Ravi Malik (India), 9-0 1:56

82Marcel Sterkenburg (Netherlands) VSU Mykyta Alieksieiev (Ukraine), 8-0 3:36


87Adlan Amriev (Russia) VPO1 Tansel can Ortucu (Turkey), 7-1

87Tyrone Sterkenburg (Netherlands) VPO1 Lachin Valiyev (Azerbaijan), 4-1


97Aleksei Mileshin (Russia) VSU Braxton james Amos (United States), 9-0 2:51

97Pavel Hlinchuk (Belarus) VSU1 Morteza rasoul Alghosi (Iran), 10-1 2:18


130Muhammet hamza Bakir (Turkey) VPO Armen Cholokian (Russia), 4-0

130Sarkhan Mammadov (Azerbaijan) VPO1 Nikolaos Ntounias (Greece), 3-2


Quarterfinals

55Alimardon Abdullaev (Uzbekistan) VSU Denis Florin mihai (Romania), 8-0 4:27

55Amirreza mohammadreza Dehbozorgi (Iran) VSU Adem burak Uzun (Turkey), 8-0 1:59

55Iskhar Kurbayev (Kazakhstan) VPO1 Giorgi Tokhadze (Georgia), 11-4

55Aslamdzhon Azizov (Tajikistán) VSU1 Denis krasimirov Demirov (Bulgaria), 10-2 4:26


60Nihat zahid Mammadli (Azerbaijan) VSU Firuz Mirzorajabov (Tajikistán), 8-0 4:05

60Arslanbek Salimov (Poland) VPO1 Nicholas pierce Bouzakis (United States), 12-5

60Saeid morad Esmaeili leivesi (Iran) VPO1 Nursultan Bazarbayev (Kazakhstan), 7-4

60Dinislam Bammatov (Russia) VSU Shermukhammad Sharibjanov (Uzbekistan), 9-0 2:12


63Manuel Stoica (Romania) VPO Abror Atabaev (Uzbekistan), 6-0

63Niklas jan Oehlen (Sweden) VFA Dias Askerbay (Kazakhstan), 12-10 5:51

63Diego Chkhikvadze (Georgia) VPO Ismail Orucoglu (Turkey), 3-0

63Said khusein Bakaev (Russia) VSU1 Iman hossein Mohammadi (Iran), 13-3 4:44


67Marian Holubovskyi (Ukraine) VSU1 Din mukhamed Koshkar (Kazakhstan), 10-1 4:41

67Hasrat Jafarov (Azerbaijan) VPO1 Muslim Imadaev (Russia), 3-2

67Gagik mishai Snjoyan (France) VSU Kamil aleksander Czarnecki (Poland), 9-0 1:12

67Sahak Hovhannisyan (Armenia) VPO1 Aaron Bellscheidt (Germany), 2-1


72Giorgi Chkhikvadze (Georgia) VSU Khasay Hasanli (Azerbaijan), 11-0 2:28

72Evgenii Baidusov (Russia) VPO1 Vladyslav Yevtushenko (Ukraine), 8-3

72Attila tamas Toesmagi (Hungary) VPO Omer can Dogan (Turkey), 2-0

72Shant Khachatryan (Armenia) VPO1 Samuel Bellscheidt (Germany), 5-2


77Exauce Mukubu (Norway) VSU1 Mohammadhossein rezaali Azarmdokht (Iran), 12-4 4:43

77Islam ismailovich Aliev (Russia) VPO1 Yuksel Saricicek (Turkey), 2-1

77Alexandrin Gutu (Moldova) VPO Dzmitry Bonka (Belarus), 5-0

77Emad ashraf Abouelatta (Egypt) VPO1 Samvel Grigoryan (Armenia), 5-1


82Karen Khachatryan (Armenia) VPO1 Saba Mamaladze (Georgia), 8-1

82Mykyta Alieksieiev (Ukraine) VSU Mikhail Khachaturau (Belarus), 8-0 3:58

82Marcel Sterkenburg (Netherlands) VPO1 Amirkhan Tsechoev (Russia), 4-2

82Ravi Malik (India) VSU1 Zhenish Zhumabekov (Kyrgyzstan), 18-9 4:49


87Adlan Amriev (Russia) VSU1 Shakhriyor Juraboev (Uzbekistan), 9-1 5:44

87Tyrone Sterkenburg (Netherlands) VSU1 Oleksandr Prymachenko (Ukraine), 11-3 5:50

87Lachin Valiyev (Azerbaijan) VPO1 Lucas alexandros Lazogianis (Germany), 3-1

87Tansel can Ortucu (Turkey) VSU Nartu Abdurakhmanov (Kyrgyzstan), 9-0 1:25


97Aleksei Mileshin (Russia) VSU Arkyt Orozbekov (Kyrgyzstan), 8-0 0:42

97Morteza rasoul Alghosi (Iran) VPO1 Hayk Khloyan (Armenia), 2-1

97Pavel Hlinchuk (Belarus) VFA Narinder Cheema (India), 4-0 1:33

97Braxton james Amos (United States) VPO1 Mustafa Olgun (Turkey), 8-1


130Armen Cholokian (Russia) VSU1 Mykhailo Vyshnyvetskyi (Ukraine), 12-3 3:29

130Sarkhan Mammadov (Azerbaijan) VPO1 Tomasz jacek Wawrzynczyk (Poland), 3-1

130Nikolaos Ntounias (Greece) VPO1 Adolf Bazso (Hungary), 4-2

130Muhammet hamza Bakir (Turkey) VSU Razmik Kurdyan (Armenia), 8-0 4:57


Round of 16

55Aslamdzhon Azizov (TJK) VSU1 Kumar Anup (IND), 11-1 2:23

55Amirreza mohammadreza Dehbozorgi (IRI) VPO1 Elmir Aliyev (AZE), 5-4

55Denis Florin mihai (ROU) VSU Snorre Harsem lund (Nor), 8-0 2:39

55Giorgi Tokhadze (GEO) VPO1 Georgios Scarpello (GER), 3-2

55Alimardon Abdullaev (UZB) VPO1 Akyikat Kulzhigit uulu (KGZ), 5-1

55Iskhar Kurbayev (KAZ) VPO1 Melkamu Fetene (Isr), 5-4

55Denis krasimirov Demirov (BUL) VSU1 Garnik Hovhannisyan (ARM), 12-1 3:37

55Adem burak Uzun (TUR) VPO1 Pavel Belkin (RUS), 3-1


63Said khusein Bakaev (RUS) VSU Ziya Babashov (AZE), 10-0 1:24

63Niklas jan Oehlen (SWE) VSU Oleg Khalilov (UKR), 9-0 3:11

63Abror Atabaev (UZB) VPO1 Anil Anil (IND), 7-7

63Diego Chkhikvadze (GEO) VPO1 Kasperi kristian Kauhanen (FIN), 8-1

63Manuel Stoica (ROU) VSU Domagoj Celicek (Cro), 11-0 1:08

63Ismail Orucoglu (TUR) VPO1 Corneliu Rusu (MDA), 6-3

63Iman hossein Mohammadi (IRI) VSU Chayse william Lajoie (USA), 8-0 2:38

63Dias Askerbay (KAZ) VSU Ioannis Petkos (GRE), 12-0 3:49


77Samvel Grigoryan (ARM) VPO1 Murodjon Alimjanov (UZB), 12-6

77Islam ismailovich Aliev (RUS) VSU Bakdaulet Egenberdiev (KGZ), 8-0 0:51

77Exauce Mukubu (Nor) VPO1 Krisztofer Klanyi (HUN), 5-3

77Alexandrin Gutu (MDA) VPO Deepak Deepak (IND), 6-0

77Mohammadhossein rezaali Azarmdokht (IRI) VSU Vasile daniel Cojoc (ROU), 8-0 2:38

77Dzmitry Bonka (BLR) VPO1 Eljan Mammadov (AZE), 4-1

77Emad ashraf Abouelatta (EGY) VPO David Zhytomyrsky (Isr), 5-0

77Yuksel Saricicek (TUR) VPO1 Andreas Vasilakopoulos (GRE), 7-4


87Nartu Abdurakhmanov (KGZ) VPO1 Giorgi Metreveli (GEO), 9-7

87Tyrone Sterkenburg (Ned) VSU1 Maksat Sailau (KAZ), 12-3 5:03

87Adlan Amriev (RUS) VFA Kristian Lukac (Cro), 4-0 2:33

87Lucas alexandros Lazogianis (GER) VPO1 Gabriel Lupasco (MDA), 7-3

87Shakhriyor Juraboev (UZB) VFO Kevin Uspenski (Est)

87Lachin Valiyev (AZE) VPO Algot lennart Kaellman (SWE), 6-0

87Tansel can Ortucu (TUR) VFA Patrik janos Mezei (HUN), 4-1 2:09

87Oleksandr Prymachenko (UKR) VSU1 Vigen Nazaryan (ARM), 9-1 3:41


130Muhammet hamza Bakir (TUR) VSU Erlan Manatbekov (KGZ), 8-0 4:20

130Tomasz jacek Wawrzynczyk (POL) VSU Parvesh Parvesh (IND), 8-0 1:32

130Mykhailo Vyshnyvetskyi (UKR) VFA Assylbek Zhanibekuly (KAZ), 4-2 2:44

130Nikolaos Ntounias (GRE) VSU1 Marcel Albini (Cze), 14-6 4:15

130Armen Cholokian (RUS) VPO1 Mikita Kavalski (BLR), 3-1

130Adolf Bazso (HUN) VFA Mate Gokadze (GEO), 4-1 4:14

130Razmik Kurdyan (ARM) VPO1 Luke andrew Luffman (USA), 6-1

130Sarkhan Mammadov (AZE) VPO1 Amirmohammad mahdi Bayat (IRI), 3-2


Qualification Rounds

55Aslamdzhon Azizov (Tajikistán) VSU1 Kumar Anup (India), 11-1 2:23

55Amirreza mohammadreza Dehbozorgi (Iran) VPO1 Elmir Aliyev (Azerbaijan), 5-4

55Denis Florin mihai (Romania) VSU Snorre Harsem lund (Norway), 8-0 2:39

55Giorgi Tokhadze (Georgia) VPO1 Georgios Scarpello (Germany), 3-2

55Alimardon Abdullaev (Uzbekistan) VPO1 Akyikat Kulzhigit uulu (Kyrgyzstan), 5-1

55Iskhar Kurbayev (Kazakhstan) VPO1 Melkamu Fetene (Israel), 5-4

55Denis krasimirov Demirov (Bulgaria) VSU1 Garnik Hovhannisyan (Armenia), 12-1 3:37

55Adem burak Uzun (Turkey) VPO1 Pavel Belkin (Russia), 3-1


60Dinislam Bammatov (Russia) VSU Ahmed fouad Baghdouda (Egypt), 8-0 2:54

60Arslanbek Salimov (Poland) VSU Abere Fetene (Israel), 8-0 2:03

60Nihat zahid Mammadli (Azerbaijan) VSU Vikas Vikas (India), 9-0 1:57

60Saeid morad Esmaeili leivesi (Iran) VSU Mert Ilbars (Turkey), 8-0 5:39

60Firuz Mirzorajabov (Tajikistán) VPO1 Tino tapio Ojala (Finland), 4-4

60Nursultan Bazarbayev (Kazakhstan) VPO1 Hleb Makaranka (Belarus), 6-5

60Shermukhammad Sharibjanov (Uzbekistan) VSU1 Baktiiar Akberdiev (Kyrgyzstan), 15-5 4:24

60Nicholas pierce Bouzakis (United States) VSU1 Miguel angelo Loureiro dos santos (Portugal), 11-2 1:47


63Said khusein Bakaev (Russia) VSU Ziya Babashov (Azerbaijan), 10-0 1:24

63Niklas jan Oehlen (Sweden) VSU Oleg Khalilov (Ukraine), 9-0 3:11

63Abror Atabaev (Uzbekistan) VPO1 Anil Anil (India), 7-7

63Diego Chkhikvadze (Georgia) VPO1 Kasperi kristian Kauhanen (Finland), 8-1

63Manuel Stoica (Romania) VSU Domagoj Celicek (Croatia), 11-0 1:08

63Ismail Orucoglu (Turkey) VPO1 Corneliu Rusu (Moldova), 6-3

63Iman hossein Mohammadi (Iran) VSU Chayse william Lajoie (United States), 8-0 2:38

63Dias Askerbay (Kazakhstan) VSU Ioannis Petkos (Greece), 12-0 3:49


67Aaron Bellscheidt (Germany) VPO1 Nozimjon Sobirov (Tajikistán), 5-1

67Hasrat Jafarov (Azerbaijan) VSU1 Luka Ochigava (Georgia), 12-3 5:54

67Marian Holubovskyi (Ukraine) VPO1 Ekke kou Leitham (Estonia), 6-3

67Kamil aleksander Czarnecki (Poland) VSU Shon Nadorgin (Israel), 8-0 1:07

67Din mukhamed Koshkar (Kazakhstan) VSU Seyed danial Sohrabi (Iran), 9-0 1:25

67Gagik mishai Snjoyan (France) VSU Kristijan Bosnjak (Croatia), 8-0 0:53

67Sahak Hovhannisyan (Armenia) VSU Vilius Savickas (Lithuania), 10-0 2:15

67Muslim Imadaev (Russia) VPO1 Serhat Kirik (Turkey), 8-1


72Shant Khachatryan (Armenia) VSU Matthias Hauthaler (Austria), 8-0 1:40

72Evgenii Baidusov (Russia) VSU Luka Malobabic (Croatia), 8-0 3:56

72Khasay Hasanli (Azerbaijan) VPO1 Michael Portmann (Switzerland), 5-1

72Attila tamas Toesmagi (Hungary) VSU Abdiazim Karabayev (Kazakhstan), 8-0 2:46

72Giorgi Chkhikvadze (Georgia) VSU Andrei Kavaleuski (Belarus), 9-0 2:20

72Omer can Dogan (Turkey) VSU Vikas Vikas (India), 9-0 2:02

72Samuel Bellscheidt (Germany) VSU Diogo alexandre Ferreira canilhas (Portugal), 8-0 1:05

72Vladyslav Yevtushenko (Ukraine) VPO1 Ariell Sosunov (Israel), 6-1


77Samvel Grigoryan (Armenia) VPO1 Murodjon Alimjanov (Uzbekistan), 12-6

77Islam ismailovich Aliev (Russia) VSU Bakdaulet Egenberdiev (Kyrgyzstan), 8-0 0:51

77Exauce Mukubu (Norway) VPO1 Krisztofer Klanyi (Hungary), 5-3

77Alexandrin Gutu (Moldova) VPO Deepak Deepak (India), 6-0

77Mohammadhossein rezaali Azarmdokht (Iran) VSU Vasile daniel Cojoc (Romania), 8-0 2:38

77Dzmitry Bonka (Belarus) VPO1 Eljan Mammadov (Azerbaijan), 4-1

77Emad ashraf Abouelatta (Egypt) VPO David Zhytomyrsky (Israel), 5-0

77Yuksel Saricicek (Turkey) VPO1 Andreas Vasilakopoulos (Greece), 7-4


82Ravi Malik (India) VPO Robin Uspenski (Estonia), 6-0

82Mikhail Khachaturau (Belarus) VPO1 Jonathon crag Fagen (United States), 7-2

82Saba Mamaladze (Georgia) VFA Murad Ahmadiyev (Azerbaijan), 11-0 1:37

82Amirkhan Tsechoev (Russia) VPO1 Mukhammadkodir Rasulov (Uzbekistan), 4-3

82Karen Khachatryan (Armenia) VPO1 Dominik andras Mezei (Hungary), 3-1

82Marcel Sterkenburg (Netherlands) VSU Mohammad aziz Naghousi (Iran), 8-0 3:52

82Zhenish Zhumabekov (Kyrgyzstan) VPO1 Kevin Gremm (Germany), 3-1

82Mykyta Alieksieiev (Ukraine) VSU1 Ondrej Havelka (Czech Repulbic), 11-2 4:26


87Nartu Abdurakhmanov (Kyrgyzstan) VPO1 Giorgi Metreveli (Georgia), 9-7

87Tyrone Sterkenburg (Netherlands) VSU1 Maksat Sailau (Kazakhstan), 12-3 5:03

87Adlan Amriev (Russia) VFA Kristian Lukac (Croatia), 4-0 2:33

87Lucas alexandros Lazogianis (Germany) VPO1 Gabriel Lupasco (Moldova), 7-3

87Shakhriyor Juraboev (Uzbekistan) VFO Kevin Uspenski (Estonia)

87Lachin Valiyev (Azerbaijan) VPO Algot lennart Kaellman (Sweden), 6-0

87Tansel can Ortucu (Turkey) VFA Patrik janos Mezei (Hungary), 4-1 2:09

87Oleksandr Prymachenko (Ukraine) VSU1 Vigen Nazaryan (Armenia), 9-1 3:41


97Braxton james Amos (United States) VSU Yerzat Yerlanov (Kazakhstan), 8-0 5:43

97Morteza rasoul Alghosi (Iran) VPO1 Ignas Bukauskas (Lithuania), 5-3

97Arkyt Orozbekov (Kyrgyzstan) VPO Yurii Dorohan (Ukraine), 3-0

97Pavel Hlinchuk (Belarus) VFA Marcus Worren (Norway), 4-0 1:02

97Aleksei Mileshin (Russia) VSU Antti henrik Haanpaeae (Finland), 9-0 3:38

97Narinder Cheema (India) VPO1 Abrorbek Nurmukhammedov (Uzbekistan), 11-6

97Mustafa Olgun (Turkey) VFA Apostolos panagiotis Tsiovolos (Greece), 6-2 5:25

97Hayk Khloyan (Armenia) VPO1 Richard Karelson (Estonia), 3-1


130Muhammet hamza Bakir (Turkey) VSU Erlan Manatbekov (Kyrgyzstan), 8-0 4:20

130Tomasz jacek Wawrzynczyk (Poland) VSU Parvesh Parvesh (India), 8-0 1:32

130Mykhailo Vyshnyvetskyi (Ukraine) VFA Assylbek Zhanibekuly (Kazakhstan), 4-2 2:44

130Nikolaos Ntounias (Greece) VSU1 Marcel Albini (Czech Repulbic), 14-6 4:15

130Armen Cholokian (Russia) VPO1 Mikita Kavalski (Belarus), 3-1

130Adolf Bazso (Hungary) VFA Mate Gokadze (Georgia), 4-1 4:14

130Razmik Kurdyan (Armenia) VPO1 Luke andrew Luffman (United States), 6-1

130Sarkhan Mammadov (Azerbaijan) VPO1 Amirmohammad mahdi Bayat (Iran), 3-2