picture of Olympic Games Watch Party

Completed · Aug 1-8, 2021

Watch along as the FloWrestling crew gives in real time reactions, analysis, and commentary as the Olympic Games go down in Tokyo!

Results


Greco-Roman

-

Back to Top

Match results for every match at the Olympic Games in Greco-Roman

Gold Medal Matches

60 Luis Orta (CUB) VPO1 Kenichiro Fumita (JPN), 5-1

67 Mohammadreza Geraei (IRI) VSU1 Parviz Nasibov (UKR), 9-1

77 Tamas Lorincz (HUN) VPO1 Akzhol Makhmudov (KGZ), 2-1

87 Zhan Beleniuk (UKR) VPO1 Viktor Lorincz (HUN), 5-1

97 Musa Evloev (ROC) VPO1 Artur Aleksanyan (ARM), 5-1

130 Mijain Lopez (CUB) VPO Iakobi Kajaia (GEO), 5-0


Bronze Medal Matches

60 Sailike Walihan (CHN) VPO1 Lenur Temirov (UKR), 1-1

60 Sergey Emelin (ROC) VSU1 Victor Ciobanu (MDA), 12-1


67 Frank Staebler (GER) VPO1 Ramaz Zoidze (GEO), 5-1

67 Mohamed Elsayed (EGY) VPO1  Artem Surkov (ROC), 1-1


77 Shohei Yabiku (JPN) VSU1 Mohammadali Geraei (IRI), 13-3

77  Rafig Huseynov (AZE) VPO1 Karapet Chalyan (ARM), 4-1


87 Denis Kudla (GER) VFA Mohamed Metwally (EGY), 8-1

87 Zurabi Datunashvili (SRB) VPO1 Ivan Huklek (CRO), 6-1


97 Tadeusz Michalik (POL) VSU Alex Szoke (HUN), 10-0

97 Arvi Savolainen (FIN) vs Mohammadhadi Saravi (IRI), 5-1


130 Riza Kayaalp (TUR) VPO1 Amin Mirzazadeh (IRI), 7-2

130 Sergei Semenov (ROC) VPO1 Yasmani Acosta (CHI), 1-1


Semi-Finals

60 Kenichiro Fumita (JPN) VPO1 Lenur Temirov (UKR), 5-1

60 Luis Orta (CUB) VSU Victor Ciobanu (MDA), 11-0


67 Mohammadreza Geraei (IRI) VPO1 Ramaz Zoidze (GEO), 6-1

67 Parviz Nasibov (UKR) VPO1 Mohamed Elsayed (EGY), 7-6


77 Tamas Lorincz (HUN) VPO1 Mohamadali Geraei (IRI), 6-5

77 Akzhol Makhmudov (KGZ) VPO1 Karapet Chalyan (ARM), 6-2


87 Viktor Lorincz (HUN) VPO1 Mohamed Metwally (EGY), 9-2

87 Zhan Beleniuk (UKR) VPO1 Ivan Huklek (CRO), 7-1


97 Musa Evloev (ROC) VPO1 Tadeusz Michalik (POL), 7-1

97 Artur Aleksanyan (ARM) VPO1 Mohammadhadi Saravi (IRI), 4-1


130 Mijain Lopez (CUB) VPO Riza Kayaalp (TUR), 2-0

130 Iakobi Kajaia (GEO) VPO1 Yasmani Acosta (CHI), 1-1


Repechage

60 Sailike Walihan (CHN) VPO1 Abdelkarim Fergat (ALG), 6-1

60 Sergey Emelin (ROC) VPO1 Ildar Hafizov (USA), 7-1


67 Frank Staebler (GER) VSU Julian Horta (COL), 8-0

67 Artem Surkov (ROC) VPO Fredrik Bjerrehuus (DEN), 7-0


77 Shohei Yabiku (JPN) VFO Zied Ait Ouagram (MAR), 0-0

77 Rafig Huseynov (AZE) VSU1 Lamjed Maafi (TUN), 11-1


87 Denis Kudla (GER) VSU1 Atabek Azisbekov (KGZ), 10-2

87 Zurabi Datunashvili (SRB) VPO1 Bachir Sid Azara (ALG), 5-1


97 Alex Szoke (HUN) VPO1 Giorgi Melia (GEO), 5-1

97 Arvi Savolainen (FIN) VPO1 Uzur Dzhuzupbekov (KGZ), 4-1


130 Amin Mirzazadeh (IRI) VPO1 Alin Alexuc Ciurariu (ROU), 5-1

130 Sergei Semenov VSU Elias Kuosmanen (FIN), 11-0


Quarter-Finals

60 Kenichiro Fumita (JPN) VPO1 Sailike Walihan (CHN), 1-1

60 Lenur Temirov (UKR) VPO1 Armen Melikyan (ARM), 8-4

60 Victor Ciobanu (MDA) VSU Zholaman Sharshenbekov (KGZ), 9-0

60 Luis Orta (CUB) VPO1 Sergey Emelin (ROC), 4-3


67 Ramaz Zoidze (GEO) VSU Aker Al Obaidi (EOR), 10-0

67 Mohammadreza Geraei (IRI) VPO1 Frank Staebler (GER), 5-5

67 Parviz Nasibov (UKR) VPO1 Artem Surkov (ROC), 1-1

67 Mohamed Elsayed (EGY) VPO1 Karen Aslanyan (ARM), 7-7


77 Tamas Lorincz (HUN) VPO1 Shohei Yabiku (JPN), 3-1

77 Mohamadali Geraei (IRI) VPO1 Bozo Starcevic (CRO), 5-5

77 Karapet Chalyan (ARM) VPO1 Aleksandr Chekhirkin, (ROC), 2-1

77 Akzhol Makhmudov (KGZ) VSU1 Rafig Huseynov (AZE), 9-1


87 Viktor Lorincz (HUN) VPO1 Denis Kudla (GER), 1-1

87 Mohamed Metwally (EGY) VFA Daniel Gregorich (CUB), 4-0

87 Ivan Huklek (CRO) VPO1 Rustam Assakalov (UZB), 4-1

87 Zhan Beleniuk (UKR) VPO1 Bachir Sid Azara (ALG), 1-1


97 Musa Evloev (ROC) VPO1 Alex Szoke (HUN), 6-2

97 Tadeusz Michalik (POL) VPO1 Tracy G'Angelo Hancock (USA, 4-3

97 Mohammadhadi Saravi (IRI) VPO Kiril Milov (BUL), 6-0

97 Artur Aleksanyan (ARM) VPO1 Arvi Savolainen (FIN), 5-1


130 Riza Kayaalp (TUR) VPO1 Eduard Popp (GER), 6-2

130 Mijain Lopez (CUB) VSU Amin Mirzazadeh (IRI), 8-0

130 Yasmani Acosta (CHI) VPO Muminjon Abdullaev (UZB), 2-0

130 Iakobi Kajaia (GEO) VPO1 Sergei Semenov (ROC), 3-1


Round of 16

60  Kenichiro Fumita (JPN) VSU Abdelkarim Fergat (ALG), 8-0

60 Sailike Walihan (CHN) VPO1 Etienne Kinsinger (GER), 1-1

60 Lenur Temirov (UKR) VPO Elmurat Tasmuradov (UZB), 5-0

60 Armen Melikyan (ARM) VPO1 Ali Reza Nejati (IRI), 5-5

60 Victor Ciobanu (MDA) VSU Kerem Kamal (TUR), 8-0

60 Zholaman Sharshenbekov, (KGZ) VSU Mirambek Ainagulov (KAZ)

60 Luis Orta (CUB) VPO Ildar Hafizov (USA), 5-0

60 Sergey Emelin (ROC) VPO1 Haythem Mahmoud (EGY), 7-6 


67 Ramaz Zoidze (GEO) VPO1 Ismael Borrero (CUB), 3-2

67 Aker Al Obaidi (EOR) VSU Souleymen Nasr (TUN), 8-0

67 Mohammadreza Geraei (IRI) VSU Julian Horta (COL), 8-0

67 Frank Staebler (GER) VPO1 Mate Nemes (SRB), 4-1

67 Artem Surkov (ROC) VPO1 Alejandro Sancho (USA), 10-4

67 Parviz Nasibov (UKR) VPO1 Fredrik Bjerrehuus (DEN), 5-1

67 Karen Aslanyan (ARM) VPO1 Balint Korpasi (HUN), 1-1

67 Mohamed Elsayed (EGY) VPO1 Hansu Ryu (KOR), 7-6


77 Tamas Lorincz (HUN) VFO Zied Ait Ouagram (MAR), 0-0

77 Shohei Yabiku (JPN) VPO1 Demeu Zhadrayev (KAZ), 5-3

77 Bozo Starcevic (CRO) VPO1 Aik Mnatsakanian (BUL), 3-1

77 Mohammadali Geraei (IRI) VPO1 Yosvanys Pena Flores (CUB), 7-3

77 Karapet Chalyan (ARM) VPO Jalgasbay Berdimuratov (UZB), 5-0

77 Aleksandr Chekhirkin (ROC) VPO Alfonso Leyva (MEX), 7-0

77 Akzhol Makhmudov (KGZ) VSU Lamjed Maafi (TUN), 11-0

77 Rafig Huseynov (AZE) VPO1 Alex Bjurberg Kessidis (SWE), 1-1


87 Viktor Lorincz (HUN) VPO1 Atabek Azisbekov (KGZ), 6-1

87 Denis Kudla (GER) VPO1 Nursultan Tursynov (KAZ), 4-1

87 Mohamed Metwally (EGY) VSU1 Kiryl Maskevich (BLR), 9-1

87 Daniel Gregorich (CUB) VPO1 Islam Abbasov (AZE), 3-1

87 Rustam Assakalov (UZB) VPO1 Lasha Gobadze (GEO), 6-5

87 Ivan Huklek (CRO) VPO1 John Stefanowicz (USA), 5-3

87 Bachir Sid Azara (ALG) VSU1 Fei Peng (CHN), 11-1

87 Zhan Beleniuk (UKR) VPO1 Zurabi Datunashvili (SRB), 3-1


97 Musa Evloev (ROC) VPO1 Giorgi Melia (GEO), 3-1

97 Alex Szoke (HUN) VPO1 Artur Omarov (AZE), 3-1

97 Tracy G'Angelo Hancock (USA) VPO1 Mihail Kajaia (SRB), 5-1

97 Tadeusz Michalik (POL) VSU Haikel Achouri (TUN), 10-0

97 Mohammadhadi Saravi (IRI) VSU Adem Boudjemline (ALG), 9-0

97 Kiril Milov (BUL) VPO1 Cenk Ildem (TUR), 3-1

97 Arvi Savolainen (FIN) VPO1 Gabriel Rosillo (CUB), 3-1

97 Artur Aleksanyan (ARM) VPO1 Uzur Dzhuzupbekov (KGZ), 4-1


130 Riza Kayaalp (TUR) VPO1 Mantas Knystautas (LTU), 5-1

130 Eduard Popp (GER) VPO Eduard Soghomonyan (BRA), 2-0

130 Mijain Lopez (CUB) VSU Alin Alexuk (ROU), 9-0

130 Amin Mirzazadeh (IRI) VPO Minseok Kim (KOR), 6-0

130 Muminjon Abdullaev (UZB) VSU Artur Vititin (EST), 8-0

130 Yasmani Acosta (CHI) VPO1 Amine Guennichi (TUN), 5-1

130 Iakobi Kajaia (GEO) VFA Elias Kuosmanen (FIN), 9-0

130 Sergei Semenov (ROC) VPO1 Abdellatif Mohamed (EGY), 3-1


Qualification Match

67 Hansu Ryu (KOR) VSU Abdelmalek Merabet (ALG), 8-0



Women's Freestyle

-

Back to Top

Match results for every match at the Olympic Games in Women's Freestyle

Gold Medal Matches

50 Yui Susaki (JPN) VSU Yanan Sun (CHN), 10-0

53 Mayu Mukaida (JPN) Qianyu Pang (CHN), 5-4

57 Risako Kawai (JPN) VPO Iryna Kurachkina (BLR), 5-0

62 Yukako Kawai (JPN) VPO1 Iryna Koliadenko (UKR), 4-3

68 Tamyra Mensah-Stock (USA) VPO1 Blessing Oborududu (NGR), 4-1

76 Aline Rotter Focken (GER) VPO1 Adeline Gray (USA), 7-3


Bronze Medal Matches

50 Mariya Stadnik (AZE) VSU Namuuntsetseg Tsogt Ochir (MGL), 10-0

50 Sarah Hildebrandt (USA) VSU1 Oksana Livach (UKR), 12-1


53 Vanesa Kaladzinskaya (BLR) VFA Jacarra Winchester (USA), 4-0

53 Bolortuya Bat Ochir (MGL) VSU1 Joseph Emilienne Essombe Tiako (CMR), 14-4


57 Helen Maroulis (USA) VSU Khongorzul Boldsaikhan (MGL), 11-0

57 Evelina Nikolova (BUL) VFA Valeria Koblova (ROC), 5-0


62  Iryna Koliadenko (UKR) VPO1 Anastasija Grigorjeva (LAT), 3-1

62 Taybe Yusein (BUL) VSU Liubov Ovcharova (ROC), 10-0


68 Alla Cherkasova (UKR) VFA Sara Dosho (JPN), 2-0

68 Meerim Zhumanazarova (KGZ) VFA Battsetseg Soronzonbold (MGL), 10-1


76 Yasemin Adar (TUR) VFA Aiperi Medet Kyzy (KGZ), 4-0

76 Qian Zhou (CHN) VFA Hiroe Minagawa (JPN), 2-0


Semi-Finals

50 Yui Susaki (JPN) VSU Mariya Stadnik (AZE), 11-0

50 Yanan Sun (CHN) VPO1 Sarah Hildebrandt (USA), 10-7


53 Qianyu Pang (CHN) VPO1 Vanesa Kaladzinskay (BLR), 2-2

53 Mayu Mukaida (JPN) VPO1 Bolortuya Bat Ochir (MGL), 6-3


57 Risako Kawai VPO1 Helen Maroulis (USA), 2-1

57 Iryna Kurachkina (BLR) VSU Evelina Nikolova (BUL), 11-0


62 Aisuluu Tynybekova (KGZ) VSU Iryna Koliadenko (UKR), 10-0

62 Yukako Kawai (JPN) VPO1 Taybe Yusein (BUL), 3-2


68 Tamyra Mensah-Stock (USA) VPO1 Alla Cherkasova (UKR), 10-4

68 Blessing Oborududu (NGR) VPO1 Battsetseg Soronzonbold (MGL), 7-2


76 Adeline Gray (USA) VPO1  Aiperi Medet Kyzy (KGZ), 3-2

76 Aline Rotter Focken (GER) VPO1 Hiroe Minagawa (JPN), 3-1


Repechage

50 Oksana Livach (UKR) VFA Yusneylis Guzman (CUB), 4-0

50 Namuuntsetseg Tsogt Ochir (MGL) VIN Lucia Yepez (ECU), 0-0


53 Jacarra Winchester (USA) VPO Laura Herin (CUB), 5-0

53 Joseph Emilienne Essombe Tiako (CMR) VOP1 Roksana Zasina (POL), 4-4


57 Khongorzul Boldsaikhan (MGL) VSU  Fatoumata Camara (GUI), 10-0

57 Valeria Koblova (ROC) VPO1 Anshu Anshu (IND), 5-1


62 Anastasija Grigorjeva (LAT) VPO1 Kriszta Incze (ROU), 14-7

62 Liubov Ovcharova (ROC) VPO1 Henna Johansson, 8-7


68 Sara Dosho (JPN) VPO1 Feng Zhou (CHN), 7-2

68 Meerim Zhumanazarova (KGZ) VPO1 Elis Manolova (AZE), 4-1


76 Yasemin Adar (TUR) VFA Zaineb Sghaier (TUN), 2-0

76 Qian Zhou (CHN) VPO1 Vasilisa Marzaliuk (BLR), 2-1


Quarter-Finals

50 Mariya Stadnik (AZE) VSU Sarra Hamdi (TUN), 10-0

50 Yui Susaki (JPN) VSU Lucia Yepez (ECU), 10-0

50 Yanan Sun (CHN) VPO1 Oksana Livach (UKR), 7-3

50 Sarah Hildebrandt (USA) VSU1 Miglena Selishka (BUL), 12-2


53 Vanesa Kaladzinskay VFA Vinesh Phogat (IND), 9-3

53 Qianyu Pang (CHN) VPO1 Jacarra Winchester (USA), 6-2

53 Bolortuya Bat Ochir (MGL) VSU1 Luisa Valverde (ECU), 15-5

53 Mayu Mukaida (JPN) VSU1 Roksana Zasina (POL), 12-2


57 Risako Kawai VPO Khongorzul Boldsaikhan (MGL), 7-0

57 Helen Maroulis (USA) VPO Tetyana Kit (UKR), 8-0

57 Iryna Kurachkina (BLR) VPO1 Valeria Koblova (ROC), 6-3

57 Evelina Nikolova (BUL) VPO1 Anastasia Nichita (MDA), 6-3


62 Aisuluu Tynybekova (KGZ) VFA Kriszta  Incze (ROU), 6-0

62 Iryna Koliadenko (UKR) VFA Jai Long (CHN), 4-0

62 Yukako Kawai (JPN) VPO1 Henna Johansson (SWE), 10-2

62 Taybe Yusein (BUL) VSU Bolortuya Khurelkhuu (MGL), 10-0


68 Tamyra Mensah-Stock (USA) VSU Feng Zhou (CHN), 10-0

68 Alla Cherkasova (UKR) VFA Anna Schell (GER), 6-0

68 Battsetseg Soronzonbold (MGL) VPO1 Khanum Velieva (ROC), 8-5

68 Blessing Oborududu (NGR) VPO1 Meerim Zhumanazarova (KGZ), 3-2


76 Adeline Gray (USA) VPO1 Yasemin Adar (TUR), 6-4

76 Aiperi Medet Kyzy (KGZ) VSU Natalia Vorobieva (ROC), 12-0

76 Hiroe Minagawa (JPN) VPO Epp Maee (EST), 3-0

76 Aline Rotter Focken (GER) VPO1 Qian Zhou (CHN), 8-3


Round of 16

50 Mariya Stadnik (AZE) VPO1 Stalvira Orshush (ROC), 11-7

50 Sarra Hamdi (TUN) VPO1 Seema Seema (IND), 3-1

50 Yui Susaki (JPN) VFA Namuuntsetseg Tsogt Ochir (MGL), 10-0

50 Lucia Yepez (ECU) VPO1 Valentina Islamova (KAZ), 9-6

50 Oksana Livach (UKR) VSU Adijat Idris (NGR), 10-0

50 Yanan Sun (CHN) VPO1 Yusneylis Guzman (CUB), 8-2

50 Sarah Hildebrandt (USA) VSU1 Evin Demirhan (TUR), 12-2

50 Miglena Selishka (BUL) VPO Emilia Vuc (ROU), 6-0


53 Vinesh Phogat (IND) VPO1 Sofia Mattsson (SWE), 7-1

53 Vanesa Kaladzinskay (BLR) VSU Andreea Ana (ROU), 10-0

53 Jacarra Winchester (USA) VPO1 Olga Khoroshavtse (ROC), 7-4

53 Qianyu Pang (CHN) VPO  Laura Herin (CUB), 2-0

53 Luisa Valverde (ECU) VPO1 Maria Prevolaraki (GRE), 11-4

53 Bolortuya Bat Ochir (MGL) VFA Rckaela Aquino (GUM), 4-0

53 Roksana Zasina (POL) VPO1 Tatyana Akhmetova (KAZ), 3-2

53 Mayu Mukaida (JPN) VSU Joseph Emilienne Essombe  Tiako (CMR), 10-0


57 Risako Kawai VPO1 Fatoumata Camara (GUI), 8-2

57 Khongorzul Boldsaikhan (MGL) VIN Mathilde Riviere, 7-5

57 Tetyana Kit (UKR) VFA Siwar Bouseta (TUN), 2-0

57 Helen Maroulis (USA) VPO1 Ningning Rong (CHN), 8-4

57 Iryna Kurachkina (BLR) VPO1 Anshu Anshu (IND), 8-2

57 Valeria Koblova (ROC) VPO1 Jane Valencia (MEX), 5-2

57 Evelina Nikolova (BUL) VPO Jowita Wrzesien (POL), 3-0

57 Anastasia Nichita VFA Odunayo Adekuoroye (NGR), 2-8


62 Aisuluu Tynybekova (KGZ) VPO Anastasija Grigorjeva (LAT), 8-0

62 Kriszta  Incze (ROU) VPO1 Marianna Sastin (HUN), 3-1

62 Iryna Koliadenko (UKR) VFA Aminat Adeniyi (NGR), 2-4

62 Jai Long (CHN) VPO1 Kayla Miracle (USA), 3-2

62 Yukako Kawai (JPN) VSU Liubov Ovcharova (ROC), 10-0

62 Henna Johansson (SWE) VPO1 Marwa Amri (TUN), 5-1

62 Bolortuya Khurelkhuu (MGL) VPO1 Sonam Sonam (IND), 2-2

62 Taybe Yusein (BUL) VPO1 Lais Nunes (BRA), 4-1


68 Tamyra Mensah-Stock (USA) VSU Sara Dosho (JPN), 10-0

68 Feng Zhou (CHN) VSU1 Yudari Sanchez (CUB), 13-2

68 Alla Cherkasova (UKR) VSU Agnieska Wieszczek Kordus (POL), 11-0

68 Anna Schell (GER) VPO Enas Ahmed (EGY), 7-0

68 Battsetseg Soronzonbold (MGL) VFA Kouma Larroque (FRA), 4-3

68 Khanum Velieva (ROC) VPO Danielle Lappage (CAN), 7-0

68 Meerim Zhumanazarova (KGZ) VPO1 Mimi Hristova (BUL), 7-5

68 Blessing Oborududu (NGR) VSU1 Elis Manolova (AZE), 13-2


76 Adeline Gray (USA) VFA Zaineb Sghaier (TUN), 8-0

76 Yasemine (TUR) VPO Aline Silva (BRA), 6-0

76 Natalia Vorobieva (ROC) VPO1 Samar Hamza (EGY), 16-12

76 Aiperi Medet Kyzy (KGZ) VPO1 Elmira Syzdykova, 8-1

76 Hiroe Minagawa (JPN) VPO Burmaa Ochirbat (MGL), 8-0

76 Epp Maee (EST) VPO1 Erica Wiebe (CAN), 5-4

76 Qian Zhou (CHN) VPO1 Alla Belinska (UKR), 4-3

76 Aline Rotter Focken (GER) VPO1 Vasilisa Marzaliuk (BLR), 3-2


Men's Freestyle

-

Back to Top

Match results for every match at the Olympic Games in Men's Freestyle

Gold Medal Matches

57 Zaur Uguev (ROC) VPO1 Ravi Kumar (IND), 7-4

65 Takuto Otoguro (JPN) VPO1 Haji Aliyev (AZE), 5-4

74 Zaurbek Sidakov (ROC) VPO Magomedkhabib Kadimagomedov (BLR), 7-0

86 David Taylor (USA) VPO1 Hassan Yazdani (IRI) 4-3

97 Abdulrashid Sadulaev (ROC) vs Kyle Snyder (USA), 6-3

125 Gable Steveson (USA) VPO1 Geno Petriashvili (GEO), 10-8


Bronze Medal Matches

57 Nurislam Sanayev (KAZ) VPO1 Georgi Vangelov (BUL), 5-1

57 Thomas Gilman (USA) VPO1 Reza Atri (IRI), 9-1


65 Gadzhimurad Rashidov (RUS) VPO Ismail Musukaev (HUN), 5-0

65 Bajrang Punia (IND) VPO Daulet Niyazbekov (KAZ), 8-0


74 Kyle Dake (USA) VPO Frank Chamizo (ITA), 5-0

74 Bekzod Abdurakhmonov (UZB) VSU1 Daniyar Kaisanov (KAZ), 13-2


86 Artur Naifonov (ROC) VPO Javrail Shapiev (UZB), 2-0

86 Myles Amine (SMR) VPO1 Deepak Punia (IND), 4-2


97 Reineris Salas (CUB) VPO1 Sharif Sharifov (AZE), 3-3

97 Abraham Conyedo (ITA) VPO1 Suleyman Karadeniz (TUR), 6-2


125 Taha Akgul (TUR) VPO Lkhagvagerel Munkhtur (MGL), 5-0

125 Amir Zare (IRI) VPO Zhiwei Deng (CHN), 5-0


Semi-Finals

57 Ravi Kumar (IND) VFA Nurislam Sanayev (KAZ), 7-9

57 Zaur Uguev (ROC) VPO1 Reza Atri (IRI), 8-2


65 Takuto Otoguro (JPN) VPO1 Gadzhimurad Rashidov (ROC), 3-2

65 Haji Aliyev (AZE) VPO1 Bajrang Punia (IND), 12-5


74 Magomedkhabib Kadimagomedov (BLR) VPO1 Frank Chamizo (ITA), 9-7

74 Zaurbek Sidakov (ROC) VSU Daniyar Kaisanov (KAZ), 11-0


86 Hassan Yazdani (IRI) VPO1 Artur Naifonov (RUS), 7-1

86 David Taylor (USA) VSU Deepak Punia (IND), 10-0


97 Abdulrashid Sadulaev (ROC) VPO Reineris Salas (CUB), 4-0

97 Kyle Snyder (USA) VPO Suleyman Karadeniz (TUR), 5-0


125 Geno Petriashvili (GEO) VPO1 Amir Zare (IRI), 6-3

125 Gable Steveson (USA) VPO Lkhagvagerel Munkhtur (MGL), 5-0


Repechage

57 Thomas Gilman (USA) VSU1  Gulumjon Abdullaev (UZB), 11-1

57 Georgi Vangelov (BUL) VFA Oscar Tigreros (COL), 13-4


65 Daulet Niyazbekov (KAZ) VSU Adama Diatta (SEN), 10-0

65 Ismail Musukaev (HUN) VPO1 Tulga Tumur Ochir (MGL), 4-2


74 Kyle Dake (USA) VSU Geandry Garzon (CUB), 10-0

74 Bekzod Abdurakhmonov (UZB) VSU Augusto Midana (GBS), 10-0


86 Myles Amine (SMR) VPO1 Ali Shabanau (BLR), 2-0

86 Javrail Shapiev (UZB) VPO1 Stefan Reichmuth (SUI), 5-2


97 Sharif Sharifov (AZE) VPO1 Elizbar Odikadze (GEO), 7-5

97 Abraham Conyedo (ITA) VPO1 Jordan Steen (CAN), 4-2


125 Zhiwei Deng (CHN) VPO1 Diaaeldin Abdelmottaleb (EGY), 7-2

125 Taha Akgul (TUR) VPO Aiaal Lazarev (KGZ), 4-0


Quarter-Finals

57 Nurislam Sanayev (KAZ) VPO1 Yuki Takahashi (JPN), 4-4

57 Ravi Kumar (IND) VSU1 Georgi Vangelov (BUL), 14-4

57 Reza Atri (IRI) VPO1 Bekhbayar Erdenebat (MGL), 5-1

57 Zaur Uguev (ROC) vs Gulumjon Abdullaev (UZB), 6-6


65 Gadzhimurad Rashidov (ROC) VPO1 Magomedmurad Gadzhiev (POL), 6-2

65 Takuto Otoguro (JPN) VPO1 Ismail Musukaev (HUN), 4-1

65 Haji Aliyev (AZE) VPO1 Daulet Niyazbekov (KAZ), 9-1

65 Bajrang Punia (IND) VFA Morteza Ghiasi (IRI) , 3-0


74 Frank Chamizo (ITA) VPO1 Turan Bayramov (AZE), 2-1

74 Magomedkhabib Kadimagomedov (BLR) VSU Kyle Dake (USA), 11-0

74 Zaurbek Sidakov (ROC) VPO1 Bekzod Abdurakhmonov (UZB), 13-6 

74 Amr Reda Hussen (EGY) vs Daniyar Kaisanov (KAZ), 8-5


86 Hassan Yazdani (IRI) VSU1 Stefan Reichmuth (SUI), 12-1

86  Artur Naifonov (RUS) VSU1 Osman Gocen (TUR), 12-1

86 David Taylor (USA) VSU1 Myles Amine (SMR), 12-2

86 Deepak Punia (IND) VPO1 Zushen Lin (CHN), 6-3


97 Abdulrashid Sadulaev (ROC) VSU Elizbar Odikadze (GEO), 10-0

97 Reineris Salas (CUB) VPO1 Magomedgadji Nurov (MKD), 6-4

97 Suleyman Karadeniz (TUR) VPO1 Alisher Yergali (KAZ), 8-7

97 Kyle Snyder (USA) VPO Abraham Conyedo (ITA), 6-0


125 Geno Petriashvili (GEO) VPO Zhiwei Deng (CHN), 5-2

125 Amir Zare (IRI)  VSU1 Egzon Shala (KOZ), 13-2

125 Gable Steveson (USA) VPO Taha Akgul (TUR), 8-0

125 Lkhagvagerel Munkhtur (MGL) vs Genadij Cudinovic (GER), 6-5


Round of 16

57 Yuki Takahashi (JPN) VPO Stevan Micic (SRB), 7-0

57 Nurislam Sanayev (KAZ) VPO Diamantino Iuan Fafe (GBZ), 7-0

57 Georgi Vangelov (BUL) VFA Abdel Kherbache (ALG), 11-0

57 Ravi Kumar (IND) VSU1 Oscar Tigreros (COL), 13-2

57 Reza Atri (IRI) VPO1 Suleyman Atli (TUR), 3-2

57 Bekhbayar Erdenebat (MGL) VPO1 Arsen Harutyunyan (ARM), 6-1

57 Gulomjon Abdullaev (UZB) VPO1 Minghu Liu (CHN), 10-2

57 Zaur Uguev (RUS) VPO1 Thomas Gilman (USA), 5-4


65 Gadzhimurad Rashidov (ROC) VPO Vazgen Tevanyan (ARM), 6-0

65 Magomedmurad Gadzhiev (POL) VSU Georgios Pilidis (GRE), 11-0

65 Takuto Otoguro (JPN) VPO1 Tulga Tumur Ochir (MGL), 6-2

65 Ismail Musukaev (HUN) VPO1 Agustin Destribats (ARG), 9-6

65 Daulet Niyazbekov (KAZ) VSU Alejandro Valdes (CUB), 21-11

65 Haji Aliyev (AZE) VPO Adama Diatta (SEN), 4-0

65 Morteza Ghiasi (IRI) VPO Haithem Dakhlaoui (SEN), 5-1

65  Bajrang Punia (IND) VPO1 Ernazar Akmataliev (KGZ), 3-3


74 Frank Chamizo (ITA) VPO1 Avtandil Kentchadze (GEO), 5-1

74 Turan Bayramov (AZE) VPO1 Vasyl Mykhailov (UKR), 4-2

74 Magomedkhabib Kadimagomedov (BLR) VPO1 Geandry Garzon (CUB), 12-8

74 Kyle Dake (USA) VPO Mostafa Hosseinkhani (IRI), 4-0

74 Zaurbek Sidakov (ROC) VSU1 Augosto Midana (GBS), 12-2

74 Bekzod Abdurakhmonov (UZB) VSU Franklin Gomez (PUR), 10-0

74 Amr Reda Hussen (EGY) VPO1 Kamil Rybicki (POL), 6-1

74 Daniyar Kaisanov (KAZ) VFA Keisuke Otoguro (JPN), 2-2


86 Hassan Yazdani (IRI) VPO1 Javrail Shapiev (UZB), 11-2

86 Stefan Reichmuth (SUI) VPO1 Fateh Benferdjallah (ALG), 6-2

86 Osman Gocen (TUR) VPO1 Sohsuke Takatani (JPN), 2-2

86 Artur Naifonov (RUS) VPO Boris Makoev (SVK), 6-0

86 Myles Amine (SMR) VSU1 Carlos Izquierdo (COL), 12-2

86 David Taylor (USA) VSU Ali Shabanau (BLR), 11-0

86 Zushen Lin (CHN) VSU Pool Ambrocio (PER), 11-0

86 Deepak Punia (IND) VSU1 Ekerekeme Agiomor (NGR), 12-1


97 Abdulrashid Sadulaev (ROC) VPO Sharif Sharifov (AZE), 5-0

97 Mohamad Mohammadian (IRI) VPO1 Elizbar Odikadze (GEO), 6-3

97 Reineris Salas (CUB) VPO1 Aleksandr Hushtyn (BLR), 4-3

97 Magomedgadji Nurov (MKD) VPO Mohamed Saadaoui (TUN), 5-0

97 Alisher Yergali (KAZ) VFO Mohammed Fardj (ALG), 0-0

97 Suleyman Karadeniz (TUR) VPO1 Magomed Ibragimov (UZB), 3-3

97 Abraham Conyedo (ITA) VPO1 Albert Saritov (ROU), 6-1

97 Kyle Snyder (USA) VSU1 Jordan Steen (CAN), 12-2


125 Geno Petriashvili (GEO) VSU Diaaeldin Abdelmottaleb (EGY), 11-0

125 Zhiwei Deng (CHN) VPO1 Sergey Kozyrev (ROC), 4-1

125 Egzon Shala (KOZ) VFA Djahid Berrahal (ALG), 6-0

125 Amir Zare (IRI) VPO Oleksandr Khotsianivskyi (UKR), 7-0

125 Taha Akgul (TUR) VPO Amar Dhesi (CAN), 5-0

125 Gable Steveson (USA) VSU Aiaal Lazarev (KGZ), 10-0

125 Lkhagvagerel Munkhtur (MGL) VPO1 Dzianis Khramiankou, 8-4

125 Genadij Cudinovic (GER) VFA Yusup Batirmurzaev (KAZ), 2-10