2019 Powerade Wrestling Tournament
Dec 26-29
Canonsburg, PA
Show Results

Full results, brackets, match scores and more can be found inside FloArena

Finals Results

106 Mac Church (Waynesburg) MD Briar Priest (Hempfield), 9-1

113 Gary Steen (Reynolds) DEC Carter Dibert (Franklin Regional), 5-2

120 Kyle Hauserman (Council Rock North) DEC Doninic Chavez (Arlington Martin-TX), 2-1 TB2

126 Kurtis Phipps (Norwin) DQ Nic Bouzakis (Wyoming Seminary), 2:18

132 Gabe Willochell (Greater Latrobe) DEC Alejandro Herrera-rondon (Seneca Valley), 2-0 UTB

138 Beau Bartlett (Wyoming Seminary) DEC Sam Hillegas (North Hills), 5-3

145 Lachlan Mcneil (Wyoming Seminary) DEC Erik Gibson (Forest Hills), 9-2

152 Ed Scott (DuBois Area) DEC Brayden Roberts (Parkersburg South-WV), 11-6

160 John martin Best (Parkersburg-WV) DEC Jack Blumer (Kiski Area), 3-2

170 Tyler Stoltzfus (Saint Joe's Academy) DEC Shane Reitsma (Howell-NJ), 5-2

182 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) MD Cole Rees (Wyoming Seminary), 10-0

195 Luke Stout (Mt. Lebanon) DEC Nicholas Feldman (Malvern Prep), 3-2

220 Braxton Amos (Parkersburg South-WV) DEC Kolby Franklin (Wyoming Seminary), 6-2

285 Cole Deery (Malvern Prep) DEC Isaiah Vance (Hempfield), 4-2


120 Dominic Chavez (Arlington Martin-TX) vs Kyle Hauserman (Council Rock North)

126 #3 Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) vs Kurtis Phipps (Norwin)

132 #16 Alejandro Herrera-Rondon (Seneca Valley) vs Gabe Willochell (Greater Latrobe)

138 #10 Sam Hillegas (North Hills) vs #1 Beau Bartlett (Wyoming Seminary)

145 #1 Lachlan McNeil (Wyoming Seminary) vs Erik Gibson (Forest Hills)

152 #6 at 145 Ed Scott (DuBois Area) vs #8 Brayden Roberts (Parkersburg South-WV)

160 #19 Jack Blumer (Kiski Area) vs #8 John Martin Best (Parkersburg-WV)

170 Shane Reitsma (Howell-NJ) vs #7 Tyler Stoltzfus (Saint Joe's Academy)

182 #2 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) vs #20 Cole Rees (Wyoming Seminary)

195 #4 Luke Stout (Mt. Lebanon) vs #7 Nicholas Feldman (Malvern Prep)


Semifinal Results

106 Mac Church (Waynesburg) MD Ethan Liptzin (Howell-NJ), 8-0

106 Briar Priest (Hempfield) F Branden Wentzel (Montoursville), 5:42


113 Gary Steen (Reynolds) MD Nate Holderbaum (Chestnut Ridge), 10-2

113 Carter Dibert (Franklin Regional) DEC Brennen Cernus (Wyoming Seminary), 2-1


120 Dominic Chavez (Arlington Martin-TX) DEC Ryan Michaels (Elizabeth Forward), 7-3

120 Kyle Hauserman (Council Rock North) DEC Joey Fischer (South Park), 2-0 UTB


126 Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) F Meyer Shapiro (Bullis School-MD), 0:55

126 Kurtis Phipps (Norwin) DEC Rocco Welsh (Waynesburg), 3-0


132 Alejandro Herrera-rondon (Seneca Valley) DEC Ian Oswalt (Burrell), 1-0

132 Gabe Willochell (Greater Latrobe) F Patrick Noonan (Stroudsburg), 1:37


138 Sam Hillegas (North Hills) DEC Wyatt Henson (Waynesburg), 8-3

138 Beau Bartlett (Wyoming Seminary) F Chanz Shearer (Seneca Valley), 1:14


145 Lachlan Mcneil (Wyoming Seminary) F Paniro Johnson (Erie Prep), 3:03

145 Erik Gibson (Forest Hills) MD Ty Linsenbigler (Hempfield), 10-1


152 Ed Scott (DuBois Area) DEC Caleb Dowling (Saint Joe's Academy), 3-1

152 Brayden Roberts (Parkersburg South-WV) DEC Dalton Harkins (Malvern Prep), 1-0


160 Jack Blumer (Kiski Area) DEC Gabe Arnold (Wyoming Seminary), 7-2

160 John martin Best (Parkersburg-WV) DEC Luca Augustine (Waynesburg), 7-1


170 Shane Reitsma (Howell-NJ) FMC Connor O'neil (Depaul Catholic-NJ), 6-4 4:00

170 Tyler Stoltzfus (Saint Joe's Academy) DEC Trey Kibe (Mifflin County), 4-3


182 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) DEC Nathan Warden (Christiansburg-VA), 8-5

182 Cole Rees (Wyoming Seminary) DEC Ryan Weinzen (Norwin), 4-3


195 Luke Stout (Mt. Lebanon) DEC Dom Loparo (Wadsworth-OH), 11-4

195 Nicholas Feldman (Malvern Prep) MD Austin Walley (Ellwood City), 15-6


220 Braxton Amos (Parkersburg South-WV) DEC Dorian Crosby (Erie Prep), 9-4

220 Kolby Franklin (Wyoming Seminary) DEC Cameron Wood (Montoursville), 9-5


285 Cole Deery (Malvern Prep) F Giomar Ramos (Canon-McMillan), 1:13

285 Isaiah Vance (Hempfield) F Stone Joseph (Kiski Area), 3:45


Quarterfinals

106 Mac Church (Waynesburg) DEC Jacob Van dee (Erie Prep), 3-1

106 Ethan Liptzin (Howell-NJ) DEC Jacob Houpt (Canon-McMillan), 5-3 SV

106 Branden Wentzel (Montoursville) DEC Pacey Najdusak (Mason-OH), 6-4 SV

106 Briar Priest (Hempfield) DEC Vincent Kilkeary (Greater Latrobe), 11-7


113 Gary Steen (Reynolds) MD Nate Jones (Waynesburg), 14-5

113 Nate Holderbaum (Chestnut Ridge) DEC Mason Prinkey (Connellsville), 8-5

113 Brennen Cernus (Wyoming Seminary) F Luke Geibig (Mount Pleasant), 3:45

113 Carter Dibert (Franklin Regional) TF Easton Toth (Forest Hills), 15-0 2:05


120 Doninic Chavez (Arlington Martin-TX) F Aiden Lewis (Cedar Cliff), 3:44

120 Ryan Michaels (Elizabeth Forward) DEC Gregor Mcneil (Wyoming Seminary), 6-0

120 Joey Fischer (South Park) DEC Dayton Delviscio (Malvern Prep), 10-6

120 Kyle Hauserman (Council Rock North) MD Nasir Wilkinson (Bullis School-MD), 9-1


126 Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) F Ross Dull (Chestnut Ridge), 1:37

126 Meyer Shapiro (Bullis School-MD) MD Tyler Cymmerman (Derry), 10-1

126 Rocco Welsh (Waynesburg) DEC Finn Solomon (Franklin Regional), 5-1

126 Kurtis Phipps (Norwin) DEC Landon Hacker (Wadsworth-OH), 4-0


132 Alejandro Herrera-rondon (Seneca Valley) DEC Trenton Donahue (DuBois Area), 7-2

132 Ian Oswalt (Burrell) F Jaheid Lucas (Oscar Smith-VA), 1:46

132 Gabe Willochell (Greater Latrobe) F Drew Munch (Wyoming Seminary), 1:01

132 Patrick Noonan (Stroudsburg) DEC Amonn Ohl (Saint Joe's Academy), 14-11


138 Sam Hillegas (North Hills) MD Zach Witmer (Saint Joe's Academy), 9-0

138 Wyatt Henson (Waynesburg) F Bo Moler (Parkersburg-WV), 3:43

138 Chanz Shearer (Seneca Valley) F Jared Keslar (Connellsville), 0:47

138 Beau Bartlett (Wyoming Seminary) MD Kenny Duschek (Freedom Area), 13-4


145 Lachlan Mcneil (Wyoming Seminary) F Isiah Wright (Malvern Prep), 1:31

145 Paniro Johnson (Erie Prep) DEC Gavin Quiocho (Parkersburg South-WV), 7-3

145 Erik Gibson (Forest Hills) DEC Mason Spears (Franklin Regional), 3-2

145 Ty Linsenbigler (Hempfield) DEC Antonio Amelio (Seneca Valley), 6-3


152 Ed Scott (DuBois Area) F Dante Monaco (Camden Catholic-NJ), 1:52

152 Caleb Dowling (Saint Joe's Academy) DEC Cameron Robinson (Council Rock North), 3-2

152 Brayden Roberts (Parkersburg South-WV) F Conner Redinger (Quaker Valley), 3:13

152 Dalton Harkins (Malvern Prep) DEC Connor Kievman (Wyoming Seminary), 3-0


160 Jack Blumer (Kiski Area) DEC Harrison Hinojosa (Camden Catholic-NJ), 7-0

160 Gabe Arnold (Wyoming Seminary) DEC Dillon Sheehy (Council Rock North), 5-2

160 Luca Augustine (Waynesburg) DEC Jack Wehmeyer (Malvern Prep), 1-0

160 John martin Best (Parkersburg-WV) MD Kurt Thompson (Moeller-OH), 11-0


170 Connor O'neil (Depaul Catholic-NJ) DEC Caden Rogers (Malvern Prep), 3-0

170 Shane Reitsma (Howell-NJ) DEC Leonard Pinto (Stroudsburg), 3-1

170 Trey Kibe (Mifflin County) DEC Jaden Bullock (Oscar Smith-VA), 3-1

170 Tyler Stoltzfus (Saint Joe's Academy) DEC Mac Stout (Mt. Lebanon), 1-0


182 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) F Andrew Connolly (Malvern Prep), 1:30

182 Cole Rees (Wyoming Seminary) DEC Donovan Mcmillon (Peters Township), 4-2

182 Ryan Weinzen (Norwin) DEC Owen Amburgy (Mason-OH), 6-2

182 Nathan Warden (Christiansburg-VA) DEC Jon List (Wadsworth-OH), 8-2


195 Nicholas Feldman (Malvern Prep) TF Cole Whitmer (Trinity), 23-6 5:46

195 Dom Loparo (Wadsworth-OH) DEC Brayden Roscosky (Kiski Area), 10-7

195 Luke Stout (Mt. Lebanon) F Austin Brown (Bullis School-MD), 3:17

195 Austin Walley (Ellwood City) F Justin Hart (Hampton), 4:39


220 Braxton Amos (Parkersburg South-WV) TF Damon Thompson (North Hills), 20-4 5:50

220 Kolby Franklin (Wyoming Seminary) TF Derek Witsberger (St. Clairsville-OH), 19-4 3:11

220 Cameron Wood (Montoursville) DEC Dillon Ferretti (Hempfield), 4-3

220 Dorian Crosby (Erie Prep) DEC Duane Knisely (Chestnut Ridge), 5-1


285 Stone Joseph (Kiski Area) F Blaine Davis (Mifflin County), 1:35

285 Cole Deery (Malvern Prep) F Nate Miller (Wyoming Seminary), 3:06

285 Giomar Ramos (Canon-McMillan) DEC Max Harar (Council Rock North), 3-2

285 Isaiah Vance (Hempfield) F Justin Wright (Howell-NJ), 0:20


Round of 16

106 Mac Church (Waynesburg) MD Calan Bollman (Chestnut Ridge), 12-1

106 Jacob Van dee (Erie Prep) MD Chris Earnest (Wadsworth-OH), 11-2

106 Ethan Liptzin (Howell-NJ) DEC Trevon Gray (Oscar Smith-VA), 5-0

106 Jacob Houpt (Canon-McMillan) DEC Tommy Link (Malvern Prep), 1-0

106 Pacey Najdusak (Mason-OH) DEC Tyler Chappell (Seneca Valley), 1-1 UTB

106 Branden Wentzel (Montoursville) TF Brady Roberts (Parkersburg South-WV), 19-4 4:24

106 Vincent Kilkeary (Greater Latrobe) F Nic Allison (Mifflin County), 6:36

106 Briar Priest (Hempfield) DEC Daniel Sheen (Wyoming Seminary), 9-3


113 Gary Steen (Reynolds) MD Hunter Swedish (Seneca Valley), 13-2

113 Nate Jones (Waynesburg) F Matthew Schultheis (Freedom Area), 1:59

113 Nate Holderbaum (Chestnut Ridge) DEC Colin Bradshaw (Howell-NJ), 6-2

113 Mason Prinkey (Connellsville) F Spencer Barnhart (Malvern Prep), 4:58

113 Brennen Cernus (Wyoming Seminary) DEC Nico Taddy (West Allegheny), 5-0

113 Luke Geibig (Mount Pleasant) DEC Cole Johnson (Montoursville), 3-2

113 Easton Toth (Forest Hills) F Mark Ortiz (Stroudsburg), 4:32

113 Carter Dibert (Franklin Regional) TF Shawn Szymanksi (Burrell), 15-0 3:58


120 Aiden Lewis (Cedar Cliff) DEC Dylan Chappell (Seneca Valley), 3-1 SV

120 Doninic Chavez (Arlington Martin-TX) DEC Garett Donahue (Parkersburg-WV), 7-1

120 Ryan Michaels (Elizabeth Forward) F Devin Easton (Parkersburg South-WV), 2:50

120 Gregor Mcneil (Wyoming Seminary) F David Bragg (Oscar Smith-VA), 1:25

120 Dayton Delviscio (Malvern Prep) DEC Costa Moore (Canon-McMillan), 3-1

120 Joey Fischer (South Park) DEC Nathan Roth (Greater Latrobe), 3-1 SV

120 Nasir Wilkinson (Bullis School-MD) DEC Mikey Lewarchick (Wadsworth-OH), 10-8 SV

120 Kyle Hauserman (Council Rock North) DEC Kai Burkett (Chestnut Ridge), 3-0


126 Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) F Jacob Gardner (Canon-McMillan), 0:51

126 Ross Dull (Chestnut Ridge) DEC Noah Teeter (Forest Hills), 8-2

126 Tyler Cymmerman (Derry) F Luke Robie (Christiansburg-VA), 4:54

126 Meyer Shapiro (Bullis School-MD) DEC Donavan Whitted (Arlington Martin-TX), 4-3

126 Finn Solomon (Franklin Regional) F Zach Wright (Hampton), 3:09

126 Rocco Welsh (Waynesburg) TF Mark Paradine (Cedar Cliff), 21-6 4:17

126 Landon Hacker (Wadsworth-OH) DEC Koen Kish (St. Clairsville-OH), 2-1

126 Kurtis Phipps (Norwin) TF Justin Richey (Quaker Valley), 15-0 4:44


132 Alejandro Herrera-rondon (Seneca Valley) TF Brayden Zenni (Moeller-OH), 15-0 4:00

132 Trenton Donahue (DuBois Area) F Brayden Johnson (Parkersburg South-WV), 5:09

132 Jaheid Lucas (Oscar Smith-VA) DEF Patrick Sullivan (Turner Ashby-VA), 2-0 0:15

132 Ian Oswalt (Burrell) DEC Garrett Thompson (Franklin Regional), 3-2

132 Drew Munch (Wyoming Seminary) F Jimmy Baxter (Canon-McMillan), 1:12

132 Gabe Willochell (Greater Latrobe) F Jeremy Macpherson (North Hills), 0:49

132 Amonn Ohl (Saint Joe's Academy) DEC Cole Homet (Waynesburg), 7-5

132 Patrick Noonan (Stroudsburg) F James Toal (Malvern Prep), 1:01


138 Sam Hillegas (North Hills) TF Kale Buckiso (Thomas Jefferson), 16-1 2:42

138 Zach Witmer (Saint Joe's Academy) DEC Jaden Twolance (Arlington Martin-TX), 12-7

138 Bo Moler (Parkersburg-WV) DEC Noah Gnibus (Mount Pleasant), 5-2

138 Wyatt Henson (Waynesburg) MD Chandler Ho (DuBois Area), 11-2

138 Chanz Shearer (Seneca Valley) F Caden Stout (St. Clairsville-OH), 0:37

138 Jared Keslar (Connellsville) DEC Kaeden Berger (Reynolds), 8-2

138 Kenny Duschek (Freedom Area) DEC John Altieri (Norwin), 3-2

138 Beau Bartlett (Wyoming Seminary) F Micah Finley (Trinity), 0:19


145 Lachlan Mcneil (Wyoming Seminary) MD Gene Quodala (Bullis School-MD), 12-4

145 Isiah Wright (Malvern Prep) DEC Cody Walsh (Camden Catholic-NJ), 6-3

145 Gavin Quiocho (Parkersburg South-WV) DEC Jackson Gray (Mt. Lebanon), 5-2

145 Paniro Johnson (Erie Prep) MD Colton Stoneking (Waynesburg), 15-7

145 Erik Gibson (Forest Hills) TF Enzo Morlacci (Kiski Area), 18-3 5:47

145 Mason Spears (Franklin Regional) DEC Kip Nininger (Christiansburg-VA), 9-4

145 Antonio Amelio (Seneca Valley) F Levi Banks (Arlington Martin-TX), 0:56

145 Ty Linsenbigler (Hempfield) F Michael Zacur (Thomas Jefferson), 3:02


152 Ed Scott (DuBois Area) DEC Sammy Starr (Kiski Area), 5-3

152 Dante Monaco (Camden Catholic-NJ) F Noah Inboden (Parkersburg-WV), 3:07

152 Caleb Dowling (Saint Joe's Academy) DEC Trevor Verkleeren (Hempfield), 11-6

152 Cameron Robinson (Council Rock North) TF Marques Mcclorin (Erie Prep), 17-0 3:43

152 Brayden Roberts (Parkersburg South-WV) F George Shultz (Connellsville), 2:40

152 Conner Redinger (Quaker Valley) F Aj Corrado (Burrell), 6:23

152 Connor Kievman (Wyoming Seminary) F Julius Alfaro (Arlington Martin-TX), 1:10

152 Dalton Harkins (Malvern Prep) TF Paul Jakub (Howell-NJ), 15-0 5:25


160 Jack Blumer (Kiski Area) F Patrick Brewer (Mount Pleasant), 2:46

160 Harrison Hinojosa (Camden Catholic-NJ) DEC Brendan Finnerty (Thomas Jefferson), 5-2

160 Dillon Sheehy (Council Rock North) DEC Logan Messer (Wadsworth-OH), 7-6

160 Gabe Arnold (Wyoming Seminary) DEC Keegan Rothrock (Saint Joe's Academy), 6-3

160 Luca Augustine (Waynesburg) F Isaac Cory (Montoursville), 5:55

160 Jack Wehmeyer (Malvern Prep) F Ryan Weyandt (Forest Hills), 3:06

160 Kurt Thompson (Moeller-OH) DEC Trey Shoemaker (Mifflin County), 6-0

160 John martin Best (Parkersburg-WV) F Noah Linderman (Burrell), 3:35


170 Connor O'neil (Depaul Catholic-NJ) MD Tyler Kocak (Hampton), 12-0

170 Caden Rogers (Malvern Prep) DEC Patrick Cutchember (Quaker Valley), 13-7

170 Leonard Pinto (Stroudsburg) F Casch Somerville (Parkersburg South-WV), 1:47

170 Shane Reitsma (Howell-NJ) F Isaiah Auman (Cedar Cliff), 1:11

170 Trey Kibe (Mifflin County) MD Cael Crebs (Montoursville), 13-0

170 Jaden Bullock (Oscar Smith-VA) TF Trent Schultheis (Freedom Area), 15-0 5:26

170 Mac Stout (Mt. Lebanon) DEC Andrew Donahue (Wyoming Seminary), 5-2

170 Tyler Stoltzfus (Saint Joe's Academy) MD Brian Finnerty (Thomas Jefferson), 10-2


182 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) F Garrett Starr (DuBois Area), 1:56

182 Andrew Connolly (Malvern Prep) F Ethan Cain (Elizabeth Forward), 3:13

182 Jon List (Wadsworth-OH) F Jonathan Sanchez (Moeller-OH), 1:31

182 Nathan Warden (Christiansburg-VA) DEC Bryce Mccloskey (Reynolds), 8-4 SV

182 Cole Rees (Wyoming Seminary) F Cole Clark (Burrell), 0:13

182 Donovan Mcmillon (Peters Township) TF Zion Carpenter (Oscar Smith-VA), 15-0 5:02

182 Owen Amburgy (Mason-OH) MD Dakoda Rodgers (Connellsville), 9-0

182 Ryan Weinzen (Norwin) MD Patrick Johnson (Seneca Valley), 21-7


195 Luke Stout (Mt. Lebanon) F Jacob Krepps (Mifflin County), 2:41

195 Austin Brown (Bullis School-MD) DEC Braydon Herbster (Reynolds), 11-7

195 Dom Loparo (Wadsworth-OH) TF Noah Buckalew (Parkersburg South-WV), 15-0 5:53

195 Brayden Roscosky (Kiski Area) F Clayton Morris (Norwin), 1:18

195 Austin Walley (Ellwood City) F Jacob Mccune (Parkersburg-WV), 0:53

195 Justin Hart (Hampton) DEC Reese Skaggs (St. Clairsville-OH), 3-2

195 Cole Whitmer (Trinity) DEC Justin Cramer (Hempfield), 3-1

195 Nicholas Feldman (Malvern Prep) F Blake Silber (Council Rock North), 2:59


220 Braxton Amos (Parkersburg South-WV) F Nasir Hughes (Oscar Smith-VA), 1:05

220 Damon Thompson (North Hills) DEC Owen Veitmeier (Malvern Prep), 3-2

220 Duane Knisely (Chestnut Ridge) DEC Evan Miller (Canon-McMillan), 4-0

220 Dorian Crosby (Erie Prep) F Jazz Jackson (Wadsworth-OH), 3:21

220 Cameron Wood (Montoursville) F Ty Banco (Trinity), 2:37

220 Dillon Ferretti (Hempfield) DEC John Blackburn (South Park), 6-4

220 Derek Witsberger (St. Clairsville-OH) DEC Mikey Scherer (Burrell), 6-2

220 Kolby Franklin (Wyoming Seminary) TF Tyler Ross (Greater Latrobe), 19-4 4:11


285 Isaiah Vance (Hempfield) F Canyon Smith (Saegertown), 1:18

285 Justin Wright (Howell-NJ) F Dawson Dietz (Hampton), 5:52

285 Stone Joseph (Kiski Area) F Anthony Shires (Cedar Cliff), 2:28

285 Blaine Davis (Mifflin County) F Tyson Brophy (Trinity), 4:38

285 Giomar Ramos (Canon-McMillan) F Lane Stutzman (Montoursville), 2:23

285 Max Harar (Council Rock North) DEC Jeffery Jones (Parkersburg-WV), 11-9 SV

285 Cole Deery (Malvern Prep) F David Lukac (North Hills), 1:50

285 Nate Miller (Wyoming Seminary) DEC Alex O'harah (DuBois Area), 7-0


Round of 32

106 Mac Church (Waynesburg) MD Chad Ozias (Connellsville), 12-3

106 Calan Bollman (Chestnut Ridge) DEC Josh Jasionowicz (Stroudsburg), 8-3

106 Jacob Van dee (Erie Prep) TF Shawn Ryncarz (Arlington Martin-TX), 18-3 5:52

106 Chris Earnest (Wadsworth-OH) F Henry Meyers (Peters Township), 1:13

106 Trevon Gray (Oscar Smith-VA) MD Kane Kettering (Reynolds), 10-1

106 Ethan Liptzin (Howell-NJ) F Lane Golkosky (Mount Pleasant), 0:36

106 Jacob Houpt (Canon-McMillan) F Tallion Elliott (Bullis School-MD), 1:43

106 Tommy Link (Malvern Prep) DEC Antonio Giordano (Kiski Area), 9-3

106 Pacey Najdusak (Mason-OH) F Owen Hershelman (Saegertown), 1:31

106 Tyler Chappell (Seneca Valley) F Lane Whitmer (Trinity), 3:10

106 Branden Wentzel (Montoursville) F Jude Martyak (Forest Hills), 2:23

106 Brady Roberts (Parkersburg South-WV) F Carson Handra (Norwin), 3:28

106 Nic Allison (Mifflin County) F Gage Sonnie (DuBois Area), 3:19

106 Vincent Kilkeary (Greater Latrobe) DEC Tony Burke (Council Rock North), 8-1

106 Briar Priest (Hempfield) F Gannon Kazmirski (St. Clairsville-OH), 1:55

106 Daniel Sheen (Wyoming Seminary) F Nate Gipson (Riverbend-VA), 1:06


113 Hunter Swedish (Seneca Valley) DEC Ryan Klingensmith (Kiski Area), 9-4

113 Nate Jones (Waynesburg) F Gregory Upperman (Riverbend-VA), 5:03

113 Matthew Schultheis (Freedom Area) F Brendan Orr (DuBois Area), 3:37

113 Nate Holderbaum (Chestnut Ridge) F Ben Passmore (Cedar Cliff), 3:33

113 Colin Bradshaw (Howell-NJ) F Ethan Lebin (Hempfield), 4:21

113 Spencer Barnhart (Malvern Prep) F Ja'lynn Smith (Oscar Smith-VA), 1:24

113 Mason Prinkey (Connellsville) DEC Jacob Brumett (Erie Prep), 8-1

113 Brennen Cernus (Wyoming Seminary) F Brandon Dami (Canon-McMillan), 1:32

113 Nico Taddy (West Allegheny) TF Conner Henning (Norwin), 16-0 3:10

113 Cole Johnson (Montoursville) F Jackson Spiteri (Peters Township), 4:43

113 Luke Geibig (Mount Pleasant) DEC Nathan Ford (Parkersburg South-WV), 7-2

113 Easton Toth (Forest Hills) MD Lucio Angelicchio (Greater Latrobe), 10-0

113 Mark Ortiz (Stroudsburg) DEC Carsyn Sisson (Christiansburg-VA), 3-0

113 Shawn Szymanksi (Burrell) TF Ethan Conlin (Arlington Martin-TX), 16-0 5:14

113 Carter Dibert (Franklin Regional) F David Deets (Saegertown), 0:20


120 Dylan Chappell (Seneca Valley) F Kam Stevenson (DuBois Area), 2:33

120 Aiden Lewis (Cedar Cliff) DEC Ethan Berginc (Hempfield), 4-2

120 Garett Donahue (Parkersburg-WV) MD Brandon Gaus (Saegertown), 12-3

120 Doninic Chavez (Arlington Martin-TX) DEC Nick Bottazzi (Depaul Catholic-NJ), 7-0

120 Ryan Michaels (Elizabeth Forward) F Luke Passarelli (Norwin), 1:08

120 Devin Easton (Parkersburg South-WV) F Luke Potts (West Allegheny), 1:36

120 David Bragg (Oscar Smith-VA) F Nick Salerno (Burrell), 4:56

120 Gregor Mcneil (Wyoming Seminary) F Jace Ross (Connellsville), 0:49

120 Dayton Delviscio (Malvern Prep) MD Hunter Shriver (Waynesburg), 10-0

120 Costa Moore (Canon-McMillan) DEC Cole Bayless (Reynolds), 2-1

120 Nathan Roth (Greater Latrobe) F Brandon Crowder (Christiansburg-VA), 3:46

120 Joey Fischer (South Park) DEC Kyle Nase (Howell-NJ), 7-1

120 Nasir Wilkinson (Bullis School-MD) F Jamale Crockett (Erie Prep), 3:04

120 Mikey Lewarchick (Wadsworth-OH) DEC Dominic Ditullio (Mason-OH), 7-6

120 Kai Burkett (Chestnut Ridge) F Payton Jackson (Turner Ashby-VA), 0:44

120 Kyle Hauserman (Council Rock North) F Zach Turner (Riverbend-VA), 1:28


126 Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) F Kamron Lawrence (Oscar Smith-VA), 1:38

126 Jacob Gardner (Canon-McMillan) DEC Damian George (Mount Pleasant), 5-2

126 Noah Teeter (Forest Hills) TF Kaeman Smith (Erie Prep), 17-1 5:07

126 Ross Dull (Chestnut Ridge) DEC Alex Kightlinger (Saegertown), 11-6

126 Tyler Cymmerman (Derry) F Trent Jones (Parkersburg South-WV), 2:49

126 Luke Robie (Christiansburg-VA) F Bryce Wilkes (Peters Township), 3:05

126 Meyer Shapiro (Bullis School-MD) MD Nolan Moore (Moeller-OH), 17-4

126 Donavan Whitted (Arlington Martin-TX) F Noah Lippeatt (Mason-OH), 3:43

126 Finn Solomon (Franklin Regional) F Louie Pietragallo (Mt. Lebanon), 1:00

126 Zach Wright (Hampton) DEC Lucas Kapusta (Hempfield), 4-1

126 Rocco Welsh (Waynesburg) TF Neiko Malone (Howell-NJ), 21-6 5:56

126 Mark Paradine (Cedar Cliff) F Eric Checinski (Depaul Catholic-NJ), 2:26

126 Landon Hacker (Wadsworth-OH) DEC Clay Rankin (Riverbend-VA), 8-2

126 Koen Kish (St. Clairsville-OH) DEC Matt Sewatka (North Hills), 4-1

126 Justin Richey (Quaker Valley) DEC Dom Giordano (Kiski Area), 7-2 SV

126 Kurtis Phipps (Norwin) DEC Reed Fullmer (Malvern Prep), 7-2


132 Alejandro Herrera-rondon (Seneca Valley) F Garret Connor (Forest Hills), 0:36

132 Brayden Zenni (Moeller-OH) F Parker Dunn (Arlington Martin-TX), 2:35

132 Trenton Donahue (DuBois Area) F Steffan Lynch (Erie Prep), 2:56

132 Brayden Johnson (Parkersburg South-WV) F Xan Oberheim (Montoursville), 1:13

132 Jaheid Lucas (Oscar Smith-VA) MD Buddy Roberts (Parkersburg-WV), 17-6

132 Patrick Sullivan (Turner Ashby-VA) F Dante Ditullio (Mason-OH), 2:20

132 Garrett Thompson (Franklin Regional) MD Jaden Reagle (Saegertown), 9-0

132 Ian Oswalt (Burrell) DEC Kyler Everly (Mifflin County), 4-0

132 Drew Munch (Wyoming Seminary) F Ben Eckenrod (Thomas Jefferson), 1:08

132 Jimmy Baxter (Canon-McMillan) DEC Nolan Daerr (Hempfield), 14-12

132 Jeremy Macpherson (North Hills) MD James Mcgee (Howell-NJ), 13-0

132 Gabe Willochell (Greater Latrobe) F Noah Taylor (Riverbend-VA), 1:08

132 Cole Homet (Waynesburg) DEC Kaleb Miller (Chestnut Ridge), 6-0

132 Amonn Ohl (Saint Joe's Academy) F Clayton Rhoades (Reynolds), 0:57

132 James Toal (Malvern Prep) DEC Hunter Griffin (Wadsworth-OH), 8-4

132 Patrick Noonan (Stroudsburg) DEC Jordan Watters (West Allegheny), 7-2


138 Sam Hillegas (North Hills) F Ian Irizarry (Parkersburg South-WV), 2:52

138 Kale Buckiso (Thomas Jefferson) TF Brad Hornback (Moeller-OH), 17-0 3:36

138 Zach Witmer (Saint Joe's Academy) F Darvish Kapitonov (Mt. Lebanon), 2:07

138 Jaden Twolance (Arlington Martin-TX) MD Larry Tsai (Council Rock North), 10-2

138 Bo Moler (Parkersburg-WV) DEC Nathan Stone (Franklin Regional), 10-6

138 Noah Gnibus (Mount Pleasant) F Nathaniel Taylor (Riverbend-VA), 1:18

138 Chandler Ho (DuBois Area) DEC Ben Tirpak (Erie Prep), 3-1

138 Wyatt Henson (Waynesburg) MD Nolan Fitz (Mason-OH), 14-4

138 Chanz Shearer (Seneca Valley) F Kenny Kiser (Saegertown), 3:48

138 Caden Stout (St. Clairsville-OH) TF Will Kail (Peters Township), 20-4 5:49

138 Kaeden Berger (Reynolds) DEC Ethan Kauffman (Mifflin County), 5-0

138 Jared Keslar (Connellsville) F James Batkowski (Montoursville), 3:02

138 John Altieri (Norwin) F John Cunningham (Cedar Cliff), 2:45

138 Kenny Duschek (Freedom Area) F Payton Henry (Greater Latrobe), 2:54

138 Micah Finley (Trinity) DEC Ryan Aquilani (Malvern Prep), 6-3

138 Beau Bartlett (Wyoming Seminary) F Colton Bollman (Chestnut Ridge), 0:39


145 Lachlan Mcneil (Wyoming Seminary) F Nicholas Acque (Howell-NJ), 1:40

145 Gene Quodala (Bullis School-MD) F Matt Poego (Saegertown), 3:18

145 Isiah Wright (Malvern Prep) F Tristan Mckenzie (Moeller-OH), 1:27

145 Cody Walsh (Camden Catholic-NJ) F Aaron Slizik (Peters Township), 2:25

145 Gavin Quiocho (Parkersburg South-WV) F Austin Francic (Quaker Valley), 1:32

145 Jackson Gray (Mt. Lebanon) DEC Gabriel Stafford (Canon-McMillan), 8-2

145 Colton Stoneking (Waynesburg) DEC Noah Hunnell (Elizabeth Forward), 4-1

145 Paniro Johnson (Erie Prep) F Chase Kranitz (Norwin), 2:29

145 Erik Gibson (Forest Hills) TF Nicholas Loughner (Mount Pleasant), 17-2 2:29

145 Enzo Morlacci (Kiski Area) F Trevor Weyandt (Chestnut Ridge), 2:21

145 Mason Spears (Franklin Regional) F Sam Hayes (Council Rock North), 3:00

145 Kip Nininger (Christiansburg-VA) F Haider Sohail (Stroudsburg), 1:04

145 Antonio Amelio (Seneca Valley) F Austin Mitchell (DuBois Area), 3:32

145 Levi Banks (Arlington Martin-TX) DEC Swhaib Beitazzam (Oscar Smith-VA), 6-5

145 Michael Zacur (Thomas Jefferson) DEC Alex Ischo (Reynolds), 1-0

145 Ty Linsenbigler (Hempfield) TF Dennis Nichelson (Connellsville), 16-1 3:53


152 Ed Scott (DuBois Area) F Anson Wagner (Mifflin County), 0:46

152 Sammy Starr (Kiski Area) DEC Drew Vlasnik (Seneca Valley), 3-0

152 Noah Inboden (Parkersburg-WV) DEC Dustin Flinn (Forest Hills), 10-5

152 Dante Monaco (Camden Catholic-NJ) F Jacob Gerish (Depaul Catholic-NJ), 2:26

152 Caleb Dowling (Saint Joe's Academy) F Cj Haskins (Turner Ashby-VA), 0:17

152 Trevor Verkleeren (Hempfield) DEC Jake Walsh (Wadsworth-OH), 6-0

152 Marques Mcclorin (Erie Prep) F Jack Pletcher (Greater Latrobe), 0:15

152 Cameron Robinson (Council Rock North) F James Porter (Trinity), 0:30

152 Brayden Roberts (Parkersburg South-WV) F Nate Stephenson (Waynesburg), 4:13

152 George Shultz (Connellsville) DEC Gryphon Callihan (Chestnut Ridge), 4-1

152 Aj Corrado (Burrell) F Frankie Gill (Norwin), 1:04

152 Conner Redinger (Quaker Valley) TF Gage Galuska (Hampton), 15-0 3:18

152 Julius Alfaro (Arlington Martin-TX) F Sterling Waters (Oscar Smith-VA), 4:53

152 Connor Kievman (Wyoming Seminary) F Dawson Gragg (Christiansburg-VA), 0:40

152 Paul Jakub (Howell-NJ) F Tanner Rohaley (Canon-McMillan), 4:11

152 Dalton Harkins (Malvern Prep) TF Jacob Wright (Riverbend-VA), 17-1 1:51


160 Jack Blumer (Kiski Area) F Drew Cain (Trinity), 2:51

160 Patrick Brewer (Mount Pleasant) F Antoine Davis (Oscar Smith-VA), 0:30

160 Harrison Hinojosa (Camden Catholic-NJ) DEC Landon Caldwell (Saegertown), 3-2

160 Brendan Finnerty (Thomas Jefferson) F Reece Carter (Hampton), 1:00

160 Dillon Sheehy (Council Rock North) F Alex Hatok (Cedar Cliff), 2:35

160 Logan Messer (Wadsworth-OH) MD Luke Moore (Chestnut Ridge), 13-0

160 Gabe Arnold (Wyoming Seminary) F Ethan Mikovitz (North Hills), 1:22

160 Keegan Rothrock (Saint Joe's Academy) F Caden Vanduzee (Arlington Martin-TX), 2:35

160 Luca Augustine (Waynesburg) F Austin Siko (Derry), 2:16

160 Isaac Cory (Montoursville) F Mitchell Tryon (Greater Latrobe), 3:40

160 Ryan Weyandt (Forest Hills) DEC Casper Hinklie (Connellsville), 10-4

160 Jack Wehmeyer (Malvern Prep) TF Gauge Gulvas (DuBois Area), 18-0 4:21

160 Kurt Thompson (Moeller-OH) DEC Kelyn Blossey (Erie Prep), 6-0

160 Trey Shoemaker (Mifflin County) MD Jude Childers (Parkersburg South-WV), 14-2

160 Noah Linderman (Burrell) F Gabe Ashkeba (Turner Ashby-VA), 1:38

160 John martin Best (Parkersburg-WV) MD Jacob Baier (Christiansburg-VA), 13-4


170 Connor O'neil (Depaul Catholic-NJ) F Ryan White (DuBois Area), 0:41

170 Tyler Kocak (Hampton) F Jason Conner (Arlington Martin-TX), 0:39

170 Caden Rogers (Malvern Prep) MD Eli Makel (Waynesburg), 13-5

170 Patrick Cutchember (Quaker Valley) DEC Nick Delp (Kiski Area), 7-4 SV

170 Leonard Pinto (Stroudsburg) TF Dominic Holmes (Burrell), 17-1 3:14

170 Casch Somerville (Parkersburg South-WV) DEC Logan Zitterbart (Greater Latrobe), 5-2

170 Isaiah Auman (Cedar Cliff) DEC Vincent Scally (Moeller-OH), 5-2

170 Shane Reitsma (Howell-NJ) F Owen Shetler (Erie Prep), 1:31

170 Trey Kibe (Mifflin County) F Liam Volk-klos (Seneca Valley), 1:00

170 Cael Crebs (Montoursville) F Matthew Furman (Canon-McMillan), 1:00

170 Trent Schultheis (Freedom Area) TF Josh Page (Norwin), 15-0 1:59

170 Jaden Bullock (Oscar Smith-VA) F Bryce Rearick (Forest Hills), 0:54

170 Mac Stout (Mt. Lebanon) TF Ty Boyd (Parkersburg-WV), 20-5 2:24

170 Andrew Donahue (Wyoming Seminary) F Cohen Grimm (Wadsworth-OH), 3:07

170 Brian Finnerty (Thomas Jefferson) DEC Cole Toy (Reynolds), 4-2

170 Tyler Stoltzfus (Saint Joe's Academy) F Jake Grasso (Riverbend-VA), 1:45


182 Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan) F Robert Brown (Saegertown), 0:25

182 Garrett Starr (DuBois Area) MD Darnell Johnson (Waynesburg), 13-2

182 Ethan Cain (Elizabeth Forward) DEC Corey Boerio (Greater Latrobe), 4-2

182 Andrew Connolly (Malvern Prep) F Corey Naylor (St. Clairsville-OH), 2:23

182 Jon List (Wadsworth-OH) F Brent Parkhurst (Parkersburg South-WV), 1:22

182 Jonathan Sanchez (Moeller-OH) F Ryan Shaw (Forest Hills), 2:41

182 Bryce Mccloskey (Reynolds) MD Seth Holderbaum (Chestnut Ridge), 8-0

182 Nathan Warden (Christiansburg-VA) F Conrad Harold (Hampton), 3:16

182 Cole Rees (Wyoming Seminary) F Eric Catone (Derry), 1:15

182 Cole Clark (Burrell) F Brycen Hassinger (Mifflin County), 1:05

182 Donovan Mcmillon (Peters Township) F Dylan Singleton (Franklin Regional), 1:17

182 Zion Carpenter (Oscar Smith-VA) F Jake Fisher (Thomas Jefferson), 1:51

182 Owen Amburgy (Mason-OH) F Tanner Simpson (Arlington Martin-TX), 0:54

182 Dakoda Rodgers (Connellsville) DEC Hunter Tirpak (Erie Prep), 7-2

182 Patrick Johnson (Seneca Valley) DEC Albin Deda (Stroudsburg), 8-5

182 Ryan Weinzen (Norwin) MD Jared Curcio (Kiski Area), 15-6


195 Luke Stout (Mt. Lebanon) MD Ricky Feroce (Burrell), 16-4

195 Jacob Krepps (Mifflin County) DEC Juwan Little (Stroudsburg), 6-1

195 Austin Brown (Bullis School-MD) F Ethan Spangenberg (Peters Township), 2:34

195 Braydon Herbster (Reynolds) DEC Max Soto (Arlington Martin-TX), 5-1

195 Dom Loparo (Wadsworth-OH) F Trystan Alava (Thomas Jefferson), 4:28

195 Noah Buckalew (Parkersburg South-WV) DEC Elijah Ikeda (Cedar Cliff), 11-7

195 Clayton Morris (Norwin) DEC Aaron Pepmeyer (North Hills), 6-1

195 Brayden Roscosky (Kiski Area) F Caleb Moser (Montoursville), 1:50

195 Austin Walley (Ellwood City) F Hunter Lino (Howell-NJ), 0:57

195 Jacob Mccune (Parkersburg-WV) F John Harvey (Riverbend-VA), 0:11

195 Reese Skaggs (St. Clairsville-OH) F Seth Kuhns (Connellsville), 1:28

195 Justin Hart (Hampton) DEC Sheldon Davis (Oscar Smith-VA), 10-3

195 Justin Cramer (Hempfield) F Jake Arengo (Mason-OH), 2:13

195 Cole Whitmer (Trinity) F Tyler Rohaley (Canon-McMillan), 1:23

195 Blake Silber (Council Rock North) F Anthony Alesi (Franklin Regional), 4:43

195 Nicholas Feldman (Malvern Prep) F Christian Reynolds (West Allegheny), 0:57


220 Nasir Hughes (Oscar Smith-VA) F Ian Fasano (Mount Pleasant), 4:33

220 Damon Thompson (North Hills) F Dalton Gable (Forest Hills), 2:54

220 Owen Veitmeier (Malvern Prep) DEC Hadyn Crum (Mifflin County), 6-0

220 Duane Knisely (Chestnut Ridge) F Brandon Shoenberger (West Allegheny), 3:42

220 Evan Miller (Canon-McMillan) F Aiden Lacoma (Christiansburg-VA), 3:17

220 Jazz Jackson (Wadsworth-OH) TF Denver Haynes (Thomas Jefferson), 17-2 4:17

220 Dorian Crosby (Erie Prep) F Casey Jackson (Saegertown), 1:40

220 Cameron Wood (Montoursville) F Jullian Sparks (Stroudsburg), 2:51

220 Ty Banco (Trinity) F Donovan Cutchember (Quaker Valley), 3:00

220 John Blackburn (South Park) DEF Aj Nicastro (DuBois Area)

220 Dillon Ferretti (Hempfield) F Nick Funovits (Seneca Valley), 4:15

220 Derek Witsberger (St. Clairsville-OH) F Jalen Foster (Freedom Area), 0:31

220 Mikey Scherer (Burrell) F Rodney Grimes (Ellwood City), 3:18

220 Tyler Ross (Greater Latrobe) F Kade Capristo (Mt. Lebanon), 2:31


285 Canyon Smith (Saegertown) F Noah Smith (Chestnut Ridge), 1:23

285 Dawson Dietz (Hampton) F Davin Beahm (Seneca Valley), 1:48

285 Justin Wright (Howell-NJ) F Ben Streiff (Mt. Lebanon), 1:50

285 Stone Joseph (Kiski Area) F Ryan Howard (Waynesburg), 0:34

285 Anthony Shires (Cedar Cliff) DEC John Campbell (Erie Prep), 8-3

285 Tyson Brophy (Trinity) F Gabe Hendershot (Parkersburg South-WV), 4:43

285 Blaine Davis (Mifflin County) F Nick Murphy (Elizabeth Forward), 7:57

285 Lane Stutzman (Montoursville) F Issac Cappell (Peters Township), 0:59

285 Jeffery Jones (Parkersburg-WV) F Mason Beal (Wadsworth-OH), 1:28

285 Max Harar (Council Rock North) DEC Rocco John-daniello (Reynolds), 5-2

285 Alex O'harah (DuBois Area) F Noah Cymmerman (Derry), 1:41

285 Nate Miller (Wyoming Seminary) DEC Sebastian Khamis (Stroudsburg), 2-1

285 David Lukac (North Hills) DEC Colton Zelmore (Mount Pleasant), 3-2