Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Orlando Davila
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 5-3
T. Almeida
Los Fresnos
2020 UIL Boys Region 4-6A
Challenge
106
02/15
L
MD 17-5
L. Starr
Austin Westlake
2020 UIL Boys Region 4-6A
Finals
106
02/15
W
DEC 7-0
D. Bernard
New Braunfels
2020 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 5 Cons Semis
106
02/15
L
DEC 4-2
T. Guerra
---
2020 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
106
02/14
W
DEC 7-0
J. Sloss
Edinburg
2020 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
106
02/14
W
TF 15-0 5:19
I. Lerma
San Benito
2020 UIL Boys Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
106
02/07
W
MD 10-1
S. Orozco
San Antonio Madison
UIL Boys District 14-6A
Placements
106
02/05
W
DEC 7-0
A. Alba
San Antonio MacArthur
UIL Boys District 14-6A
Consi Semis
106
02/05
L
MD 14-4
Z. Hernandez
---
UIL Boys District 14-6A
Semis and WB3
106
02/05
W
TF 16-0 4:46
J. Alamo
Converse Judson
UIL Boys District 14-6A
Quarterfinals and WB1
106
01/25
L
F 7-2 3:43
L. Starr
Austin Westlake
2020 Boys Black N Blue Inv
1st & 3rd (16 Man)
106
01/25
W
DEC 7-0
S. Orozco
San Antonio Madison
2020 Boys Black N Blue Inv
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/25
W
F 10-0 2:52
B. Burke
Cibolo Steele
2020 Boys Black N Blue Inv
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/24
W
MD 15-3
L. Wilson
---
San Antonio LEE @ San Antonio Roosevelt
Round 1
106
01/18
W
DEC 7-6
C. Taylor
---
Lake Travis Cavalier Classic VB
1st & 3rd (16 Man)
106
01/18
W
DEC 4-0
D. Jacoby
Copperas Cove
Lake Travis Cavalier Classic VB
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/18
W
F 8-0 1:41
C. Offel
Austin Lake Travis
Lake Travis Cavalier Classic VB
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/11
L
DEC 9-2
T. Guerra
---
2020 LEE HS INV-BV
1st & 3rd (16 Man)
106
01/11
W
F 5-0 2:45
J. Isola
Schertz Clemens
2020 LEE HS INV-BV
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/11
W
F 5-2 2:43
R. Fisher
San Antonio Churchill
2020 LEE HS INV-BV
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/04
L
F 2-0 2:18
J. Richardson
Prosper High School
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Cons. Quarters
Boys 106
01/04
W
FOR 0-0
Z. Sanders
Conroe Oak Ridge
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Quarters
Boys 106
01/04
W
F 2-0 1:59
J. Ancira
Hutto High School
18th Annual CY Fair ISD Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
Boys 106
01/04
L
TF 15-0 3:52
Z. Hernandez
---
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 106
01/03
W
F 9-0 3:26
D. Rogers
Conroe The Woodlands
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 106
01/03
W
F 2-0 1:00
M. Solomon
Cypress Creek Hs
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 1 (64 Man)
Boys 106
12/19
W
DEC 6-0
S. Orozco
San Antonio Madison
Early Christmas Quad
Champ. Round 1
106
12/15
L
DEC 10-7
J. Sloss
Edinburg
2019 Boys Russ Pederson Inv.
Finals
106
12/14
W
DEC 8-6 SV
M. Libiran
Corpus Christi Veterans Memorial
2019 Boys Russ Pederson Inv.
Semis and WB
106
12/14
W
DEC 6-0
S. Orozco
San Antonio Madison
2019 Boys Russ Pederson Inv.
4th boys Rnd
106
12/07
W
DEC 3-1
J. Alamo
Converse Judson
2019 Rough Rider Invitational
finals
106
12/07
W
F 4-0 2:46
A. Ortega
Austin Bowie
2019 Rough Rider Invitational
semis & cons
106
12/07
L
DEC 10-8 SV
D. Supak
Victoria West
2019 Rough Rider Invitational
cons R1
106
12/07
W
F 5-0 1:53
K. Sistrunk
Cedar Park
2019 Rough Rider Invitational
Quarterfinals (8 Man)
106
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
NC 0-0
E. Huerta
San Antonio MacArthur
UIL Boys District 14-6A
True 4th
106
02/08
W
DEC 4-1
A. Flores
San Antonio Churchill
UIL Boys District 14-6A
Placements
106
02/06
L
DEC 10-4
E. Huerta
San Antonio MacArthur
UIL Boys District 14-6A
Consi Semis
106
02/06
W
F 7-0 4:46
J. Alamo
Converse Judson
UIL Boys District 14-6A
Semis and WB3
106
02/06
L
MD 14-4
J. Davila
---
UIL Boys District 14-6A
Quarterfinals and WB1
106
01/26
L
F 2-0 0:49
D. Jacoby
Copperas Cove
2019 Boys Black N Blue Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/26
W
DEC 11-7
T. Almeida
Los Fresnos
2019 Boys Black N Blue Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/26
L
F 2-0 0:37
J. Davila
---
2019 Boys Black N Blue Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/12
L
F 2-0 1:48
J. Davila
---
Volunteer Invitational Boys Varsity
Finals
106
01/12
W
F 2-0 0:28
A. Kelley
---
Volunteer Invitational Boys Varsity
BR4
106
01/12
L
F 7-0 1:36
T. Guerra
---
Volunteer Invitational Boys Varsity
BR3
106
01/12
W
TF 15-0 6:00
J. Alamo
Converse Judson
Volunteer Invitational Boys Varsity
BR2
106
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023